Najczęściej Naturalnie Występujące Terpeny

Istnieje wiele rodzajów terpenów występujących w całym świecie przyrody. Podobnie jak wiele związków organicznych, terpeny składają się ze szkieletów węglowodorowych. Utworzone przez łańcuch difosforanów prenylu, które można łatwo zjonizować (lub usunąć), powstałe związki mogą podlegać niezliczonym reakcjom chemicznym, które pozwalają na ich zmianę przez wszystko, od kwasów tłuszczowych przez ciała ketonowe po alkohol. Właśnie dlatego terpeny mają tak szeroki zakres zastosowań z chemicznego punktu widzenia.

W przypadku roślin, terpeny są wykorzystywane jako forma walki biologicznej przeciwko owadom lub do przyciągania owadów do ich pyłku, w zależności od ich potrzeb. W przypadku grzybów, niektóre rośliny wydzielają terpeny jako obrona przeciwbakteryjna przed infekcją. Istnieją także terpeny, które pomagają zwabiać zwierzęta. Terpeny wydzielają zapach, zapewniają smak, działają jak smary i paliwa, a co najważniejsze dla ludzi, działają jak lekarstwo dzięki efektowi otoczenia. Jednak jedną z najbardziej niezwykłych cech terpenów jest ich wszechobecność.

Powszechne terpeny występujące w przyrodzie

Aby pomóc ci zrozumieć samą skalę występowania terpenów w naturalny sposób, przyjrzyjmy się kilku najczęściej występującym terpenom w przyrodzie.

Limonen

Można się domyślić, że limonen występuje w dużych ilościach w owocach cytrusowych. Można znaleźć go w skórkach limonek, cytryn, grejpfrutów i pomarańczy. Limonen jest również obecny w wielu nasionach, w tym w koperku. W medycynie służy do wspomagania odchudzania, leczenia zapalenia oskrzeli, a nawet do leczenia niektórych nowotworów. Różnorodność zastosowań farmaceutycznych oznacza, że ​​limonen dodaje się do maści, artykułów spożywczych, aerozoli i olejków eterycznych. Limonen posiada również unikalne właściwości przemysłowe; wykorzystuje się go w perfumach i środkach odkażających, aby wzmocnić jego zapach i skuteczność.

Szukając limonenu w swojej marihuanie, szukaj czegokolwiek wskazującego na „cytrynę” lub jakiejkolwiek odmiany z linii Jack Herer. Nic dziwnego, że wiele skunków jest również gęsto wypakowanych limonenem. Konsumenci bardzo lubią posmak cytrusów oraz poprawiające nastrój działanie tego powszechnego terpenu.

Linalol

Lawenda to jeden z najpiękniejszych zapachów na ziemi. Jest lekki, czarujący, relaksujący i miły. Po jego powąchaniu, ciało ogarnia uspokajające uczucie. Zjawisko to jest częściowo spowodowane terpenem znajdującym się w lawendzie: linaloolem. To terpen występujący w mięcie i cynamonie, ale także w niektórych drzewach i grzybach. Jako lek, linalol może być stosowany w leczeniu niektórych schorzeń skóry i może mieć właściwości przeciwbólowe i uspokajające. Nic dziwnego, że linalol jako narzędzie przemysłowe jest użyteczny jako środek zapachowy w detergentach, mydłach, szamponach i balsamach. W konopiach linalol wnosi odrobinę pikanterii z uspokajającym, błogim doznaniem. Kosher Kush jest idealną odmianą do spożycia linalolu, podobnie jak Cinderella 99 i G-13. Każda z tych odmian przyniesie aurę zmniejszającą niepokój, niczym lawenda umieszczona na parapecie.

Pinen

Znajdujący się w dużych ilościach w drzewach sosnowych, pinen posiada mocny, ziemisty, niepowtarzalny zapach. Pachnie jak Boże Narodzenie w Michigan. Wysokie zagęszczenie pinenu jest wykorzystywane jako forma obrony przed inwazją owadów w wielu gatunkach roślin. Pinene tworzy cudownie pachnące perfumy, działa jako substancja smakowa i oczywiście jest głównym składnikiem terpentyny. Jako środek przeciwzapalny pinen wspomaga gojenie i zwalcza astmę. Pinen, potęga układu odpornościowego, może mieć również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe.

Podczas spożywania pinenu przez konopie, palenie pąków bogatych w pinen zapewnia gładkie, rześkie wrażenie, jak spacer po pokrytym rosą lesie. Blue Dream i Jack Herer zapewniają zdrową dawkę pinenu, jeśli szukasz odmiany o działaniu leczniczym i oczyszczającym umysł.

Jak włączyć terpeny do naszego życia?

Biorąc pod uwagę korzyści medyczne, przemysłowe i zdrowotne, jakie terpeny przynoszą ludziom, sensowne jest włączenie ich do codziennego życia. Utrzymywanie w domu roślin emitujących terpeny (na przykład lawendy) to świetny sposób na zapewnienie, że ekosystem w twoim domu jest pełen zdrowych substancji chemicznych. Kadzidełka mogą zwiększyć aurę i gęstość terpenów w powietrzu, podczas gdy stosowanie balsamów bogatych w terpeny ułatwia dotykowe korzyści terpenów poprzez wchłanianie przez skórę. Spożywanie pokarmów wypełnionych terpenami przenosi je do jelit, gdzie mogą wspierać zdrowy biom jelitowy. Nawet spacer po lesie narazi Cię na działanie terpenów w sposób korzystny dla Twojego zdrowia. Istnieje dosłownie mnóstwo sposobów na wprowadzenie terpenów do twojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.