20 Faktów o Marihuanie, Których Nie Znasz

Koniecznie sprawdź 20 niesamowitych faktów na temat marihuany, w które nie uwierzysz. Zebraliśmy kilka interesujących faktów na temat konopi, abyś mógł poszerzyć swoją wiedzę na temat tej wspaniałej rośliny. Możesz myśleć, że wiesz dużo o marihuanie, ale są szanse, że nie wiesz wszystkiego. Oto 20 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiedziałeś!

20 interesujących faktów na temat marihuany

1. Konopie indyjskie mają co najmniej 12 000 lat.

Oznacza to, że konopie indyjskie są jedną z najstarszych upraw ludzkości, zgodnie z książką Marihuana: The First Twelve Thousand Years napisana przez E. L. Abel.

2. Marihuana była pierwszą rzeczą sprzedawaną online.

Oczywiście wtedy było to nielegalne. Na początku lat 70. studenci Stanford kupili od studentów MIT worek trawki. Oznacza to, że pierwszym produktem sprzedawanym online była marihuana!

3. Możesz jeść surową marihuanę!

To prawda, smakuje o wiele lepiej, gdy jest przygotowana z pysznymi produktami spożywczymi, takimi jak ciasteczka, chleb lub ciasto. Ale marihuanę można spożywać na surowo. Jeszcze jedno: jeśli zjesz ją na surowo, nie spowoduje odurzenia, ale zapewni ci wszystkie korzyści medyczne.

4. Współczesna marihuana jest dużo mocniejsza.

Dzisiejsza marihuana, po pierwsze jest czystsza niż nielegalne „hipisowskie zioło”, które zostało przywiezione do Stanów Zjednoczonych. Uprawiano ją również w celu zwiększenia zawartości THC, więc haj, jaki można uzyskać z marihuany dzisiaj, jest o wiele silniejszy niż ten, który spożywali twoi rodzice lub dziadkowie.

5. Nie każde zioło powoduje haj.

Dobrze to przeczytałeś. THC to nie to samo co CBD, co oznacza, że rodzaj marihuany, który wybierzesz, będzie miał inny wpływ na twoje ciało. Jeden zapewni wszystkie relaksujące i lecznicze korzyści, podczas gdy drugi zapewni psychoaktywne efekty haju.

6. Marihuana ma mnóstwo pseudonimów.

Ze względu na swój nielegalny status marihuana jest jednym z narkotyków o największej liczbie pseudonimów. Zioło, ganja, trawa, narkotyki, hasz, a jeśli jesteś fanem How I Met Your Mother, to tylko niektóre ze slangowych terminów, które stały się częścią ukochanej kultury konopi.

7. Shakespeare palił marihuanę.

Może to jego źródło inspiracji? Pozostałości marihuany znaleziono w domu Williama Szekspira, co naszym zdaniem mogło być ogromną pomocą w pisaniu wszystkich scenariuszy i wierszy.

8. Bob Marley został pogrzebany z trawą.

Muzyczna gwiazda została pochowana ze swoją czerwoną gitarą Gibsona, pąkami marihuany oraz Biblią otwartą na Psalmie 23, który brzmi: „Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie brakuje. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach”. Dobra robota, Marley!

9. Marihuana może cię zarówno zrelaksować, jak i ożywić.

Zależy to głównie od rodzaju odmiany, którego używasz do spożycia. Indica jest bardziej relaksująca i uspokajająca, podczas gdy Sativa jest bardziej podnosząca na duchu i energetyczna. Możesz wybrać jedną z nich, mieszankę lub obie, aby uzyskać interesujące rezultaty!

10. Nie możesz śmiertelnie przedawkować marihuany.

Nie zrozum nas źle. Konopie indyjskie można przedawkować, co oznacza spożycie większej ilości niż zalecana. Oznacza to, że praktycznie niemożliwe jest spożycie marihuany w ilości potrzebnej do zabicia osoby.

11. Konopie zawierają ponad 100 aktywnych kannabinoidów.

W rzeczywistości ponad 120. Najbardziej znane to (zgadłeś!) THC i CBD.

12. Los Angeles to prawdziwy raj dla fanów marihuany.

Los Angeles, poza tym, że jest miastem gwiazd, ma więcej aptek z marihuaną niż Starbucks. Witamy w Krainie LaLa.

13. Kalifornia pierwsza zbanowała marihuanę.

Sto lat temu Kalifornia była pierwszym stanem w Stanach Zjednoczonych, który zakazał marihuany. To trochę ironiczne, gdy spojrzymy na zabawny fakt powyżej. Ale wygląda na to, że Kalifornia wyciągnęła odpowiednią lekcją.

14. Konopie indyjskie mogą być używane w budownictwie.

Oraz jako odzież i plastik. A najlepsze jest to, że wszystkie te opcje są przyjazne dla środowiska.

15. Konopie indyjskie mogą poprawić jakość życia seniorów.

Od zapewniania relaksu po bardziej naturalne podejście do leczenia bólu, konopie indyjskie zdecydowanie poprawiają jakość życia naszych seniorów.

16. Konopie mają właściwości lecznicze.

W tym jako naturalny środek przeciwbólowy.

17. Zioło jest kuzynem piwa!

Chmiel piwny należy do tej samej rodziny roślin kwitnących co konopie indyjskie. Myśleliśmy, że rośliny wyglądają podobnie… i teraz wiemy dlaczego.

18. Urugwaj jest naprawdę przyszłościowy!

W 2013 roku Urugwaj jako pierwszy kraj na świecie zalegalizował uprawę, sprzedaż i konsumpcję konopi indyjskich.

19. USA rozwija się najszybciej.

Według Civilized Life Stany Zjednoczone są największym krajem produkującym marihuanę na całym świecie. Za nim są Maroko, Afganistan, Meksyk i Kolumbia. Kto by pomyślał?

20. George Washington uprawiał konopie indyjskie.

Zgadza się. Pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki uprawiał konopie. Jego farmy w Mount Vernon były wykorzystywane do uprawy konopi do produkcji papieru, lin, płótna żaglowego, odzieży i sieci rybackich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.