Jak rozmawiać z dziadkami o marihuanie

Dzisiaj mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak możesz zacząć ze swoimi dziadkami rozmowę o marihuanie. Jesteśmy pewni, że skorzystasz na tym zarówno ty, jak i twoi bliscy.
• Nie zakładaj, że…

Seniorzy są najszybciej rozwijającym się segmentem nowych użytkowników cannabis, więc zanim zaczniesz opowiadać swoim dziadkom o marihuanie, sprawdź czy twoja babcia nie jest już przypadkiem prezesem lokalnego klubu cannabis.

„Możesz być zaskoczony, jak otwarte na marihuanę jest starsze pokolenie” – mówi pielęgniarka Karen Newell. Jako dyrektor opieki nad pacjentami w Natural Care, klinice marihuany skupionej na osobach starszych, Newell spędza większość dnia na rozmowach z seniorami na temat marihuany.

• Porozmawiaj o wszystkich znanych Ci lekach i ich skutkach ubocznych

Lekarstwa są łatwym tematem do poruszania z seniorami, ponieważ mają oni z nimi kontakt na co dzień. Według Canadian Institute for Health Information (CIHI) około jednej czwartej Kanadyjczyków w wieku 65 lat i starszych przepisuje się co najmniej 10 klas różnych leków.

Dr Blake Pearson, lekarz medycyny skoncentrowany na kannabinoidach oraz założyciel i dyrektor generalny Greenly Medical Consulting, uważa, że ​​jedną z „najbardziej unikalnych i głębokich korzyści” konopi jest jej zdolność do zmniejszania polipharmonii lub ogólnego obciążenia lekami.

„Nie żartuję, wielu pacjentów przestało już korzystać z pigułek nasennych – a wszystko to dzięki olejowi cannabis” – mówi Pearson. „Jest to ważne, ponieważ im więcej przyjmujesz leków, tym bardziej prawdopodobne jest, że doświadczysz różnego rodzaju działań niepożądanych”.

• Nie pozwól im wierzyć, że doświadczanie bólu jest nieuniknione

Dr Pearson przepisuje zwykle marihuanę w przypadku chronicznego bólu (neuropatycznego i zapalnego), zaburzeń snu, lękowych oraz na zachowania związane z demencją. Podobnie, Strainprint, aplikacja do monitorowania wykorzystania cannabis, wymienia ból pleców, stany lękowe, zapalenie stawów, ból chroniczny, depresję oraz bezsenność jako główne zgłaszane do leczenia stany wśród osób zażywających konopie w wieku +50.

„Starsze pokolenie myśli o bólu jako o czymś, co należy zaakceptować jako część życia”, mówi Newell, „ale w dzisiejszych czasach, z całą technologią, która istnieje, nikt nie powinien zmagać się z bólem każdego dnia”.

• Nie zapominaj o zabawie
Ulga w bólu nie jest jedynym powodem, dla którego seniorzy mogą chcieć sięgnąć po marihuanę.

„To, że jesteś starszy, nie oznacza, że nie możesz się dobrze bawić” – mówi Newell. Nadal jednak doradza nowym użytkownikom rekreacyjnym, aby zasięgnęli najpierw porady lekarza, szczególnie jeśli cierpią na jakąś chorobę lub dolegliwość. Dr Pearson zgadza się z tym twierdzeniem, przypominając ciekawskim seniorom, że nawet nietoksyczne CBD może potencjalnie zmieniać moc oraz skuteczność kilku popularnych leków.

Sprawdź te informacje online, zanim wyślesz swojego dziadka do lekarza – większość lekarzy rodzinnych jest nadal bardzo niedoinformowana w temacie marihuany. Lekarz lub pielęgniarka skupiająca się na kannabinoidach lub farmaceuta przeszkolony w konopiach indyjskich będzie bardziej odpowiedni do tego zadania.

• Bądź szczery

Mimo całego swojego potencjału marihuana jest narzędziem, a nie lekarstwem na wszystko, mówi Newell. Na przykład jest obiektywnie zdrowsza niż alkohol, ale jeśli dana osoba pije więcej niż powinna na co dzień, ważne jest, aby zrozumieć stojące za tym powody, zarówno społeczne jak i emocjonalne.

„Najlepszym sposobem, aby porozmawiać o marihuanie z każdym pokoleniem jest uczciwość oraz otwartość. Marihuana staje się coraz bardziej legalna, więc w końcu można swobodnie rozmawiać na jej temat zarówno z dziećmi jak i rodzicami i nadal być dla nich moralnym i etycznym wzorem do naśladowania ”- mówi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.