Syntetyczna marihuana jest 30 razy bardziej niebezpieczna, ale legalna

kannabidiol-cbd-cbd-marihuana-thc

Nowe badania sugerują, że globalnie legalne, syntetyczne formy marihuany mogą być znacznie bardziej ryzykowne niż ich naturalne odpowiedniki.

Global Drug Survey (GDS), wydany w zeszłym tygodniu, pokazuje, że przy stosowaniu syntetycznej marihuany jest 30 razy bardziej prawdopodobne, że wylądujesz w izbie przyjęć w porównaniu do naturalnej marihuany.

Wcześniejsze doniesienia związane z syntetyczną marihuaną niosą ze sobą skutki uboczne, takie jak ataki serca i drgawki, które nie są związane ze stosowaniem naturalnej marihuany.
Ale chociaż pozornie bardziej ryzykowne, leki można łatwo kupić w specjalistycznych sklepach stacjonarnych i sklepach internetowych w krajach na całym świecie. Często produkowane w Azji, leki popularnych marek takich jak Black Mamba, K2, Spice wykonywane są poprzez dodanie chemikaliów podobnych do syntetycznej marihuany do łagodnych ziołowych mieszanek.

Większość chemikaliów było pierwotnie opracowane jako sposób, w który naukowcy mogli obejść surowe przepisy dotyczące badania i studiowania marihuany.
Niebezpieczeństwo wynika z faktu, że są one często znacznie silniejsze i są rzadko testowane pod kątem bezpieczeństwa dla ludzi.

„Chcę, aby ludzie, a zwłaszcza dzieci, zrozumiały, że te rzeczy nie są bezpieczne,” mówi doktor Jefferey Moran, toksykolog i chemik analityczny na Uniwersytecie w Arkansas, który nie brał udziału w badaniu.

„To nie jest marihuana. To jest toksyczne, niebezpieczne, może Cię zabić,” dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.