Syntetyczna marihuana jest 30 razy bardziej niebezpieczna, ale legalna

Syntetyczna marihuana jest 30 razy bardziej niebezpieczna, ale legalna, KonopiaLeczy.com

Nowe badania sugerują, że globalnie legalne, syntetyczne formy marihuany mogą być znacznie bardziej ryzykowne niż ich naturalne odpowiedniki.

Global Drug Survey (GDS), wydany w zeszłym tygodniu, pokazuje, że przy stosowaniu syntetycznej marihuany jest 30 razy bardziej prawdopodobne, że wylądujesz w izbie przyjęć w porównaniu do naturalnej marihuany.

Wcześniejsze doniesienia związane z syntetyczną marihuaną niosą ze sobą skutki uboczne, takie jak ataki serca i drgawki, które nie są związane ze stosowaniem naturalnej marihuany.
Ale chociaż pozornie bardziej ryzykowne, leki można łatwo kupić w specjalistycznych sklepach stacjonarnych i sklepach internetowych w krajach na całym świecie. Często produkowane w Azji, leki popularnych marek takich jak Black Mamba, K2, Spice wykonywane są poprzez dodanie chemikaliów podobnych do syntetycznej marihuany do łagodnych ziołowych mieszanek.

Większość chemikaliów było pierwotnie opracowane jako sposób, w który naukowcy mogli obejść surowe przepisy dotyczące badania i studiowania marihuany.
Niebezpieczeństwo wynika z faktu, że są one często znacznie silniejsze i są rzadko testowane pod kątem bezpieczeństwa dla ludzi.

„Chcę, aby ludzie, a zwłaszcza dzieci, zrozumiały, że te rzeczy nie są bezpieczne,” mówi doktor Jefferey Moran, toksykolog i chemik analityczny na Uniwersytecie w Arkansas, który nie brał udziału w badaniu.

„To nie jest marihuana. To jest toksyczne, niebezpieczne, może Cię zabić,” dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.