Stosowanie marihuany nie prowadzi do stosowania heroiny…

Stosowanie marihuany nie prowadzi do stosowania heroiny… ale prohibicja marihuany już tak – sugeruje kanadyjski naukowiec.

Marihuana nie jest bramą do cięższych narkotyków takich jak heroina. Ale według kanadyjskiego naukowca zajmującego się ludzkim mózgiem, zakaz stosowania cannabis może prowadzić do nadużywania innych, niebezpiecznych substancji.

„Powiedziałbym, że cała idea, że cannabis może być bramą do innych narkotyków już została obalona… Nie sądzę, aby ktokolwiek był w stanie znaleźć argumenty na poparcie tej tezy” – powiedział niedawno dr Matthew Hill podczas panelu na University of Calgary, gdzie pracuje jako profesor w Hotchkiss Brain Institute.

Dodał, że błędna „teoria iż marihuana jest bramą do innych narkotyków” prawdopodobnie powstała, ponieważ ludzie, którzy nadużywają twardych narkotyków często eksperymentują także z alkoholem i marihuaną, zanim sięgną po inne substancje.

„Powiedziałbym, że najprawdopodobniej cannabis to najbardziej typowy narkotyk. Większość ludzi, którzy zaczynają eksperymentować z różnymi substancjami, nie zaczynają na przykład od metaamfetaminy czy kokainy. Ci ludzie zaczynają od bardziej akceptowalnych społecznie substancji, takich jak alkohol lub marihuana.”

Naukowiec sugeruje także, że prohibicja marihuany, a nie sama marihuana, stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego. Kupowanie marihuany na ulicy naraża ludzi na kontakt z niebezpiecznymi substancjami, ponieważ diler, który sprzedaje woreczki z substancją może namawiać swoich klientów do próbowania także innych.

Doktor Hill nie poparł oficjalnie legalizacji podczas panelu, ale na podstawie jego analizy wydaje się jasne, że aby zredukować liczbę osób stykających się z niebezpiecznymi narkotykami, musimy wyprowadzić cannabis z podziemi i umieścić na półkach razem z innymi produktami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.