Wdychanie THC: palenie i waporyzowanie

Najczęstszym sposobem na przyjmowanie marihuany jest jej palenie. Nie potrzeba do tego wiele sprzętu, a metoda ta jest niewiarygodnie szybka. THC w dymie wdychanym dociera do krwiobiegu użytkownika w zaledwie kilka sekund. Zaraz po tym, mogą być odczuwalne efekty, ponieważ THC dociera do receptorów w mózgu oraz narządach, a osiągnięcie tego trwa zazwyczaj mniej niż minutę. Dym cannabis zawiera niektóre (nie wszystkie) toksyny, które znajdują się w dymie papierosowym. Niektórzy użytkownicy mogą mieć problem z tolerancją tego dymu.

Waporyzowanie jest znacznie zdrowszą alternatywą dla palenia marihuany. Daje użytkownikowi możliwość inhalowania THC i kannabinoidów bez żadnego toksycznego zapachu oraz gazów związanych ze spalaniem. Waporyzowanie oferuje takie same korzyści jak palenie oraz szybkie efekty, ale wymaga nieco więcej sprzętu. Na rynku dostępnych jest wiele komercyjnych waporyzatorów, ale w internecie jest wiele informacji oraz instrukcji zbudowania własnego. Ponadto ci, którzy przyzwyczajeni są do palenia cannabis, z pewnością potrzebować będą czasu, aby dostosować się do subtelnego, lżejszego doświadczenia jakie oferuje waporyzator.

Każda forma inhalowanego THC stwarza inne, charakterystyczne doświadczenie dla użytkownika. Kiedy marihuana zaczyna działać, w ciągu 15 minut uczucie haju szybko wzrasta, a następnie powoli wznosi się jeszcze do góry przez kolejne 10 – 20 minut. Po osiągnięciu „szczytu” haj zaczyna odpuszczać, aż do całkowitego zejścia w ciągu kolejnych 3 godzin. W przypadku pacjentów medycznych pomaga z szybkością złagodzić objawy, a także pozwala użytkownikom określić, ile dokładnie powinni jej zastosować. Pacjenci cierpiący na utratę apetytu lub nudności uważają, że wdychanie cannabis posiada dla nich wyjątkową zaletę – nie wymaga spożycia.

Indywidualna podatność na marihuanę wraz z jakością produktu wpływają na odczuwane uczucie haju. Niskiej jakości marihuana nie jest odczuwalna tak szybko, jak marihuana wyższej jakości, ale również dociera na „szczyt” szybciej, a sam haj trwa znacznie krócej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.