Coraz więcej nastolatków sięga po marihuanę, coraz mniej uważa, że jest ona szkodliwa

medyczna-marihuana-lisc-i-uprawa-medycznej-marihuany-zaklad-fabryka-pomieszczenia-nasiona-marihuany

Z najnowszych badań społecznych dotyczących zażywania narkotyków wśród nastolatków wynika, że używanie marihuany stało się bardziej powszechne, i brak w tym postrzegania jej jako niebezpieczeństwo.

Opublikowane w tym miesiącu Monitoring the Future Survey, przeprowadzane każdego roku przez National Institutes of Health (NIH), wykazało, iż tylko 39.5% starszych uczniów szkół sądzi, że marihuana jest szkodliwa. W ubiegłym roku, 44.1% respondentów uważało marihuanę za substancję niebezpieczną, która również była spadkiem w porównaniu z latami ubiegłymi.

W oświadczeniu prasowym, Lloyd Johnston, główny badacz tegorocznego badania zauważył, jak na podstawie postrzegania leków można przewidzieć stosowanie narkotyków, i zasugerował, że obie tendencje w przypadku marihuany mogą doświadczyć kontynuacji.

„Jednak bardziej godny uwagi jest fakt, że odsetek młodzieży uważający, iż stosowanie marihuany jest ryzykowne znowu gwałtownie spadł, co prawdopodobnie prowadzić będzie do dalszego wzrostu wykorzystania jej w przyszłości.”

Badanie wykazało również, że 6.5% uczniów starszych klas przyznało się, że stosuje marihuanę codziennie. Dzienne i roczne stopy użycia marihuany również wykazały podobny wzrost.

Chociaż agencje rządowe takie jak National Institute on Drug Abuse (NIDA) już dawno wyraziły zaniepokojenie negatywnym wpływem marihuany wśród młodzieży, wskaźniki wykorzystania jej były dosyć stabilne w ciągu ostatniej dekady.

Co ciekawe, podczas gdy marihuana nadal jest popularna wśród licealistów, stosowanie alkoholu i papierosów spadło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.