Włoska armia będzie uprawiać i wykorzystywać medyczną marihuanę

Włochy zapowiedziały w czwartek, że będą uprawiać medyczną marihuanę w bezpiecznym laboratorium wojskowym poza Florencją i rozpowszechniać ją w aptekach, aby obniżyć koszty i uczynić ją łatwiej dostępną dla chorych.

fabryka-marihuany-uprawa-marihuany-na-zdjeciu

Stosowanie marihuany w leczeniu pacjentów jest legalne we Włoszech od 2007 roku, ale tylko kilkadziesiąt osób stosowało ją za pośrednictwem krajowego systemu opieki zdrowotnej w 2013 roku ze względu na wygórowane koszty.

Laboratorium wojskowe produkuje leki, które nie są już wykonywane przez duże firmy farmaceutyczne, a potrzebne są do leczenia rzadkich chorób, jak powiedział minister obrony Robert Pinotti.

Minister zdrowia Beatrice Lorenzin mówi, że chce „obalić wszystkie mity kulturowe i ideologiczne” na temat korzystania z niektórych leków w opiece zdrowotnej.

„Mamy już zezwolenie na stosowanie leczenia za pomocą opiatów, kokainy lub jej pochodnych, a teraz będziemy mieli także na zażywanie konopi indyjskich,” powiedziała dziennikarzom.

„Celem jest wytworzenie leku do bardzo poważnych schorzeń, takich jak na przykład stwardnienie rozsiane,” powiedziała Lorenzin na konferencji prasowej. „Projekt nie ma wartości ideologicznej lub kulturowej, powstaje jedynie w interesie chorych.”

Projekt powinien produkować około 80 do 100 kilogramów (176 do 220 funtów) substancji czynnej – ekstraktu z roślin marihuany stosowanego w lekach – każdego roku.

Minister obrony powiedział, że umiejętności medyczne włoskiej służby wojskowej są „często niedoceniane lub zaniżone. We Florencji mamy wszystko, czego potrzebujemy, aby rozpocząć produkcję.”

Chociaż stosowanie marihuany w celach medycznych zostało zalegalizowane we Włoszech na początku 1990 roku, będzie to pierwszy projekt skoncentrowany na uprawianiu jej do tych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.