Studenci stosują coraz więcej marihuany

Studenci stosują coraz więcej marihuany, KonopiaLeczy.com

Trend legalizacji: Studenci stosują coraz więcej marihuany, jak stwierdza badanie.

Badania wykazują zwiększone wykorzystanie marihuany wśród uczniów, którzy piją alkohol oraz tych, którzy są w wieku legalnej konsumpcji substancji – 21 lat.

Cornvallis, Ore. – Badanie przeprowadzone przez naukowców z Oregon State University odkryło, że studenci college’u na jednym z większych uniwersytetów w stanie stosują coraz większe ilości marihuany, odkąd rekreacyjna marihuana stała się legalna w tym stanie dwa lata temu.

Register-Guard informuje, że wyniki badań zostały opublikowane w środę w czasopiśmie o nazwie Addiction. Badanie wykazało, że zwiększone stosowanie zanotowano głównie wśród uczniów, którzy piją alkohol oraz tych, którzy są w wieku legalnej konsumpcji substancji, ukończyli 21 lat.

Naukowcy z OSU odkryli także podobną tendencję wzrostu w sześciu z siedmiu uniwersytetów w całym kraju. Jednak bezimienny uniwersytet w Oregonie wykazał ponadprzeciętne wyniki oraz nietuzinkowy wzrost.

Dane do badania pochodziły od 10.924 studentów w wieku od 18 do 26 lat. Badacze wykorzystali także istniejące dane zebrane wcześniej przez University of Michigan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.