Studenci stosują coraz więcej marihuany

Trend legalizacji: Studenci stosują coraz więcej marihuany, jak stwierdza badanie.

Badania wykazują zwiększone wykorzystanie marihuany wśród uczniów, którzy piją alkohol oraz tych, którzy są w wieku legalnej konsumpcji substancji – 21 lat.

Cornvallis, Ore. – Badanie przeprowadzone przez naukowców z Oregon State University odkryło, że studenci college’u na jednym z większych uniwersytetów w stanie stosują coraz większe ilości marihuany, odkąd rekreacyjna marihuana stała się legalna w tym stanie dwa lata temu.

Register-Guard informuje, że wyniki badań zostały opublikowane w środę w czasopiśmie o nazwie Addiction. Badanie wykazało, że zwiększone stosowanie zanotowano głównie wśród uczniów, którzy piją alkohol oraz tych, którzy są w wieku legalnej konsumpcji substancji, ukończyli 21 lat.

Naukowcy z OSU odkryli także podobną tendencję wzrostu w sześciu z siedmiu uniwersytetów w całym kraju. Jednak bezimienny uniwersytet w Oregonie wykazał ponadprzeciętne wyniki oraz nietuzinkowy wzrost.

Dane do badania pochodziły od 10.924 studentów w wieku od 18 do 26 lat. Badacze wykorzystali także istniejące dane zebrane wcześniej przez University of Michigan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.