Medyczna Marihuana a Farmaceutyki: Jaka Jest Różnica?

marijuana-is-here-will-be-legal-soon

Jaka jest różnica pomiędzy marihuaną a lekami? Jak ustosunkowują się do tego firmy farmaceutyczne?
Po pierwsze, są dwa rodzaje firm pojawiające się w branży handlowej konopi – lecznicze firmy, które obecnie działają w państwach, które zalegalizowały medyczną marihuanę oraz „nowi ludzie”: farmaceutyczne firmy, które rozwijają się na bazie leków bazujących na konopi wg procesów regulacyjnych U.S. FDA.

Jak te dwie kategorie firm mogą współistnieć? Można to wyjaśnić na podstawie porównania do oleju rybnego omega – 3: na rynku oleju omega – 3 istnieją zarówno suplementy diety jak i leki na receptę zawierające kwasy tłuszczowe omega – 3. Istnieją różne zasady i mechanizmy dla każdego, aby dostać się półkę sklepową lub do medycznej apteczki. (Medyczna marihuana wymaga recepty od licencjonowanego lekarza tak jak leki na receptę, ale na tym kończą się podobieństwa).

Więc, dlaczego potrzebujemy firm farmaceutycznych w tym zamieszaniu?

Dean Petkanas, prezes KLS, wyjaśnia: „W przypadku niektórych trudnych chorób, jest potrzeba użycia bardzo silnych produktów farmaceutycznych na bazie konopi indyjskich, które normalnie nie mogą być zrealizowana za pomocą nawet najlepszych roślinnych technologi ekstracji.”

W zasadzie, z powodu ograniczeń technologicznych, produkty lecznicze obecnie oferowane przez firmy konopne nie mogą w pełni zaspokoić potrzeb pacjentów, którzy tego najbardziej potrzebują.

W celu zaspokojenia potrzeb pacjentów, potrzebujemy więcej badań, doświadczeń klinicznych i lepszych technologi. I to jest dokładnie to, co firmy farmaceutyczne kładą na stół.

A co to oznacza dla przyszłości tych produktów? Są spekulacje, że w przyszłości, klienci będą musieli płacić z własnej kieszenie za medyczną marihuanę, natomiast ubezpieczenie być może pokryje koszty terapii opartej na konopi zaakceptowanej przez FDA.

Marihuana jest narkotykiem z grupy I, co oznacza, że jest nielegalna i ma zerową wartość leczniczą. Status grupy I jest barierą w badaniach nad konopiami indyjskimi, doświadczeniami klinicznymi oraz protokołami produkcyjnymi. Dla takich firm jak KLS, każdy z tych zasobów ma kluczowe znaczenie przy tworzeniu produktów, które mają na celu. Najważniejsze jest to, że grupa I ogranicza dostęp do pacjenta, a liderzy branży uważają, że trzeba to rozwiązać.

Zanim konopia może być skomercjalizowana , wymagane są dalsze testy i badania. Petkanas mówi dalej: „W tej chwili mamy bardzo niewiele informacji naukowych dotyczących schematów podawania konopi przy poszczególnych wskazaniach. Musimy zdobyć to prawo, aby zaszczepić w pacjentach i lekarzach zaufanie, że nasze produkty działają i są bezpieczne.” Ten rodzaj standaryzacji i pracy jest niezbędny w celu uzyskania farmaceutycznych produktów konopnych na poziomie, którego potrzebują, dla bezpieczeństwa i opieki konsumentów.

Jak myślisz, jakie korzyści mogą przynosić firmy farmaceutyczne pracujące z konopią indyjską? Czy myślisz, ze ich zaangażowanie może zmienić obecne sposoby, którymi operują i tworzą nowe produkty firmy konopne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Medyczna Marihuana a Farmaceutyki: Jaka Jest Różnica?”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.