Czy marihuana uzależnia?

joint-marihuana-palenie-arihuany-nasiona-marihuany

Jeżeli istnieje jakiekolwiek pytanie, na które nie można jednoznacznie odpowiedzieć tak lub nie, byłoby to z pewnością: czy marihuana uzależnia?

Nasz znajomy, pisał kiedyś artykuły na stronie internetowej, która łączy ludzi walczących z uzależnianiami, a krótko przed tym zaczął stosować medyczną marihuanę.
Było to ciągłe wyzwanie – znalezienie harmonii pomiędzy ścisłym związkiem z marihuaną i zmaganiami jego czytelników, z których wielu zdiagnozowanych było jako osoby cierpiące na „zaburzenie stosowania konopi”.
Jak mógłby zmusić się do pisania o zagrożeniach związanych z marihuaną, kiedy stosował ją na co dzień dla własnego zdrowia, i jakie konsekwencje mogłoby przynieść pisanie przez niego negatywnych słów na ruch dotyczący legalizacji, której jest pasjonatem?
Na tym etycznym skrzyżowaniu, w końcu dotarło do niego, że jego postawa nie sprowadza się d wyboru jednej lub drugiej ścieżki, lecz do zrozumienia szarej strefy pomiędzy dwoma opcjami.
Niejednoznaczność zaczyna się od jednego słowa, nad którym wiele ludzi spędza całe swoje życie próbując je zdefiniować i udoskonalić.

Czym jest uzależnienie?
Gdyby ktoś poprosił cię o wyjaśnienie co oznacza dla ciebie określenie „uzależnienie” – co byś odpowiedział?
Jeżeli utożsamiasz się z przekonaniem, że uzależnienie jest zależnością chemiczną charakteryzującą się objawami odstawienia, których nigdy wcześniej do doświadczyło się osobiście – trzeba mieć na uwadze, że wtedy konopia nie uzależnia.
Niektórzy tkwią w przekonaniu, że uzależnienie przejawia się psychicznie i marihuana może być uzależniająca w taki sam sposób co hazard, seks, lub żywność, ponieważ wszystkie te tematy wytwarzają przyjemne reakcje w mózgu.

Czym jest zaburzenie stosowania konopi?
Nie często można usłyszeć jak ludzie mówią o „uzależnieniu od marihuany” w społecznościach naukowych i medycznych. Zamiast tego bardziej prawdopodobne jest usłyszenie terminu „zaburzenie stosowania konopi”, jest to warunek wymieniony w oficjalnym podręczniku diagnostyki psychiatrycznej.
Definicje i kryteria umieszczone w niniejszym podręczniku są powszechnie uznawane w zaleceniach terapeutycznych.
Znaczniki opisują różne zachowania związane ze stosowaniem konopi, w tym apetyt, czas działania, dawki, wpływ na życie.
Liczba doświadczanych czynników określa nasilenie zaburzenia.
Dokładność tych kryteriów jest niezwykle ważna w określaniu konieczności leczenia, zwłaszcza w krajach, gdzie programy rehabilitacyjne są odpowiedzialne za przestępstwa związane z narkotykami.

Jaka jest relacja pomiędzy legalizacją i narkomanią?
Rozwiązaniem Stanów Zjednoczonych na „nadużywanie i uzależnienie od narkotyków” jest odpowiedzialność karna. Karanie osób zażywających narkotyki i umieszczanie ich w więzieniach. Wysyłanie ich na zalecane terapie szpitalne. Mniej narkotyków zagrażających naszemu społeczeństwu będzie na ulicy, a narkomanii uczyć będą się ze swoich lekcji. Dobrze?
Większość ludzi wie już, że takie podejście do narkotyków i narkomanii po prostu nie działa. W rzeczywistości, w wielu przypadkach takie podejście pogarsza całą sprawę. Zakaz sprawia, że środowisko społeczne czyni powrót do zdrowia jeszcze trudniejszym. Narkoman zostaje odsunięty od wszystkich przyjaciół, rodziny. Perspektywy zawodowe słabną. Życie staje się trudniejsze niż wcześniej. Pomimo oczywistej porażki politycznej, nadal karmi się opinię publiczną.

Musimy zacząć rozmawiać o sposobach w jakie konopia zmieniła nasze życie, ale musimy to robić mając na uwadze, że inni ludzie mogą mieć inne doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.