5 potężnych roślin leczniczych na świecie

Zanim zostały wynalezione tabletki oraz pigułki medyczne, ludzie zawsze opierali się na ziołach. Faktem jest, że wciąż wiele ludzi, a zwłaszcza w Azji, polega bardziej na ziołach, w walce z niektórymi chorobami oraz stanami chorobowymi. Oto niektóre z najpotężniejszych roślin leczniczych na świecie:

Marihuana – Jest nielegalna w niektórych częściach świata, ale jest prawdopodobnie najbardziej użyteczną i sprawdzającą się rośliną leczniczą. Może być stosowana w celu obniżenia ciśnienia krwi, leczenia jaskry, zmniejszania bólu, a to tylko parę przykładów wśród wielu innych korzyści, które niesie ze sobą roślina.

Paprocie – Są to jedne z najstarszych roślin na świecie. Są one przede wszystkim wykorzystywane przy leczeniu skaleczeń, siniaków lub ukąszeń pszczół.

Maczek kalifornijski – Jest to również jedna z potężnych roślin leczniczych. Może pomóc ludziom, którzy cierpią z powodu lęków. Herbata z niego ma właściwości uwalniające od stresu.

Wrotycz pospolity – Należy do rośliny astrowatych, w Polsce uznany za gatunek pospolity. Jest on kolejną niesamowitą rośliną. Świetny środek odstraszający owady, za jego pomocą można też skutecznie walczyć z robakami.

Lucerna – Jest ona również doskonałą rośliną leczniczą. Jest świetna w leczeniu kamieni nerkowych oraz innych rodzajów dyskomfortu dróg moczowych. Co ciekawe, jest ona również znana jako ojciec wszystkich roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “5 potężnych roślin leczniczych na świecie”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.