5 potężnych roślin leczniczych na świecie

5 potężnych roślin leczniczych na świecie, KonopiaLeczy.com

Zanim zostały wynalezione tabletki oraz pigułki medyczne, ludzie zawsze opierali się na ziołach. Faktem jest, że wciąż wiele ludzi, a zwłaszcza w Azji, polega bardziej na ziołach, w walce z niektórymi chorobami oraz stanami chorobowymi. Oto niektóre z najpotężniejszych roślin leczniczych na świecie:

Marihuana – Jest nielegalna w niektórych częściach świata, ale jest prawdopodobnie najbardziej użyteczną i sprawdzającą się rośliną leczniczą. Może być stosowana w celu obniżenia ciśnienia krwi, leczenia jaskry, zmniejszania bólu, a to tylko parę przykładów wśród wielu innych korzyści, które niesie ze sobą roślina.

Paprocie – Są to jedne z najstarszych roślin na świecie. Są one przede wszystkim wykorzystywane przy leczeniu skaleczeń, siniaków lub ukąszeń pszczół.

Maczek kalifornijski – Jest to również jedna z potężnych roślin leczniczych. Może pomóc ludziom, którzy cierpią z powodu lęków. Herbata z niego ma właściwości uwalniające od stresu.

Wrotycz pospolity – Należy do rośliny astrowatych, w Polsce uznany za gatunek pospolity. Jest on kolejną niesamowitą rośliną. Świetny środek odstraszający owady, za jego pomocą można też skutecznie walczyć z robakami.

Lucerna – Jest ona również doskonałą rośliną leczniczą. Jest świetna w leczeniu kamieni nerkowych oraz innych rodzajów dyskomfortu dróg moczowych. Co ciekawe, jest ona również znana jako ojciec wszystkich roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “5 potężnych roślin leczniczych na świecie”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.