Uprawa Hydroponiczna Marihuany

Tradycyjna organiczna uprawa opiera się na naturalnym rozkładzie materii organicznej przy udziale pożytecznych bakterii i grzybów. Podobnie jak korzenie rośliny konopi indyjskich łączą się z pożytecznymi mikroorganizmami i tworzą symbiotyczny związek, tak sieć pokarmowa gleby dostarcza roślinom wszystkie podstawowe składniki odżywcze i pierwiastki śladowe, gdy ich potrzebują.

Podawanie zwykłej wody lub płynnej odżywki bogatej w węgiel to wszystko, czego hodowca potrzebuje, aby rośliny były szczęśliwe. Organiczne podłoże uprawowe działa jak wolno poruszający się system buforujący, dzięki czemu hodowca ma znacznie większą elastyczność w przypadku nadmiernego lub niedostatecznego podlewania. Jeśli chodzi o hydroponikę, stosowane podłoże będzie podłożem obojętnym. Zasadniczo oznacza to, że w przeciwieństwie do substratów organicznych, nie zawiera on żadnej wartości odżywczej. Dzięki różnorodności systemów hydroponicznych. Hodowca może wybrać, jakiego podłoża woli używać i które jest dla niego bardziej praktyczne.

Jednak te materiały nie są tak naprawdę podłożem hodowlanym. Zamiast tego po prostu trzymają sadzonkę, gdy rośliny są młode i działają jako wsparcie strukturalne. Korzenie w rzeczywistości wrastają w wodę – prawdziwe podłoże uprawowe. Ale nie mówimy tutaj o zwykłej wodzie z kranu. Woda używana w systemach hydroponicznych jest regulowana tak, aby mieć optymalne pH. Zawiera również szereg makro i mikroelementów niezbędnych roślinom marihuany do prawidłowego rozwoju. Wreszcie, woda zawiera również wystarczającą ilość rozpuszczonego tlenu, aby korzenie roślin konopi mogły dobrze się rozwijać.

1. Różne typy systemów hydroponicznych.

• Systemy kroplowe

Ostatnio w mediach społecznościowych coraz częściej pojawia się informacja o hodowcach domowych używających palików kroplowych z dodatkiem kokosa, wełny mineralnej lub czystego hydrotonu. Systemy kroplujące stanowią podstawowy poziom dla hodowców hydroponicznych i nie kosztują dużo pod względem finansowym, czasu i konserwacji.

W fazie wegetatywnej zaleca się dokarmiać rośliny 1-3 razy dziennie w zależności od długości okresu wzrostu i 3-5 razy w okresie kwitnienia. Systemy kroplowe fantastycznie nadają się do utrzymywania stałego roztworu składników odżywczych i zapewniania roślinom stałego czasu karmienia zaprogramowanego na 15-minutowy segmentowy timer.

• Zalewanie i drenowanie

Nie tak popularne komercyjnie jak inne systemy hydroponiczne, zalew i drenaż dają ogromne plony z małych roślin rosnących blisko siebie. W niektórych przypadkach czas karmienia może wahać się od 5 do 10 razy dziennie.

Należy zastosować podłoże hodowlane składające się z czystego hydrotonu, a klony lub sadzonki posadzić w 4-6-calowej warstwie hydrotonu. Zaletą stosowania tego systemu jest to, że tlen jest przepłukiwany wokół korzeni, a następnie zalewany roztworem odżywczym.

• Kultura głębokiej wody

Używając kamienia napowietrzającego, pompy powietrza, plastikowego wiadra i doniczki siatkowej, hodowla w głębokiej wodzie pozwala korzeniom rośliny pozostać zawieszonymi w roztworze odżywczym 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. D.W.C są dobrze znane z dawania niesamowitych plonów i wyprodukują ogromne rośliny.

Ze wszystkich systemów hodowla głębinowa wymaga najwięcej konserwacji i może wiązać się z najwyższym współczynnikiem ryzyka do zysku. Jeśli uprawiasz metodą D.W.C, niezwykle ważne jest, aby korzenie nie zostały zakażone patogenami obecnymi w wodzie, co mogłoby spowodować śmierć plonów, zwłaszcza jeśli używasz systemu hodowli głębokowodnej z recyrkulacją.

• Technika filmu odżywczego

Systemy te są wykorzystywane do komercyjnej uprawy sałaty i wymagają roślin o małych rozmiarach. Podczas uprawy konopi indyjskich w systemie N.F.T przy użyciu kostek wełny mineralnej, wyniki mogą być niewiarygodne, ponieważ korzenie urosną tak duże, że pochłoną cały zbiornik, łącznie z pompą.

Systemy te są bardzo łatwe w użyciu, wymagają niewielkiej konserwacji i są doskonałym wyborem dla początkujących hodowców, którzy chcą spróbować swoich sił w hydroponice. Kolejną zaletą stosowania systemu N.F.t w pomieszczeniach zamkniętych jest to, jak nisko rośliny siedzą nad podłogą, dzięki czemu hodowcy dysponujący ograniczoną przestrzenią nie mają żadnych problemów.

2. Składniki odżywcze.

Stosowanie obojętnego podłoża hydroponicznego zależy w dużej mierze od dostępności składników odżywczych dla korzeni rośliny. Nie ma 72-godzinnego okresu buforowania, jak w przypadku hydroponiki, dlatego należy zachować szczególną ostrożność i uwagę. Najlepszym sposobem na opisanie różnicy między związkami organicznymi i hydroponicznymi jest wielkość. Hydroponiczne składniki odżywcze powstają z soli chemicznych w znacznie mniejszych minerałach wielkości chelatu, które mogą być natychmiast wchłonięte przez roślinę. Inwestując w odżywki, przekonasz się, że marki hydroponiczne zapewnią je w 2 lub 3 częściach.

Na przykład składnik odżywczy Grow A+B będzie zawierał wszystkie niezbędne składniki odżywcze, jednak nie można ich łączyć i należy go przechowywać w oddzielnych, oznakowanych butelkach. Podczas stosowania odżywek chemicznych bardzo ważne jest prawidłowe wymieszanie odżywek zgodnie z tabelą żywienia.

3. pH i EC.

Dwie zasadnicze części prawidłowego karmienia roślin konopi indyjskich, które decydują o dostępności i pobieraniu składników odżywczych. Przewodność elektryczna określi siłę pożywki i będzie mierzona w częściach na milion (PPM).

Dodanie pożywki może powodować wahania pH, dlatego należy zwiększać lub zmniejszać pH na ostatnim etapie miksowania pożywki. Dostosowanie poziomu pH przed dodaniem licznych składników odżywczych może być długotrwałą grą, która spowoduje tylko frustrację.
Użycie pióra przeznaczonego do badania pH i EC zapewni dokładny odczyt podczas przygotowywania składników odżywczych. Testowanie przewodności elektrycznej odpływu w systemie kroplowym daje dobry wskaźnik tego, ile rośliny zużywają. Różne odmiany są bardziej głodne składników odżywczych niż inne, więc nie opieraj każdej odmiany na tym samym EC. Lepiej zacząć od niskich wartości i je powoli zwiększać!

Podsumowanie

Uprawa hydroponiczna wymaga dużego zaangażowania, regularnego kupowania składników odżywczych, narażania się na ryzyko martwych punktów i patogenów, a co najważniejsze, umiejętności i doświadczenia. Radzimy spędzić czas na czytaniu i oglądaniu tutoriali na temat uprawy konopi w systemach hydroponicznych i nauczeniu się, który system jest idealny dla Twojej przestrzeni uprawy, poziomu umiejętności, budżetu i konserwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.