Terpinolen i Jego Zastosowania

Co to jest terpinolen?

Na świecie istnieje ponad 200 możliwych do zidentyfikowania terpenów. Każdy z nich ma swoje własne, unikalne zapachy i profile smakowe, które nadają roślinom i ziołom ich aromatyczne właściwości. Weźmy na przykład rozmaryn. W rozmarynie kamfen, pinen, limonen i mircen łączą się, aby nadać temu złożonemu, aczkolwiek wszechstronnemu ziołu jego sosnowy i cytrusowy profil zapachowy.

Dokładnie ta sama zasada dotyczy konopi indyjskich. Każda odmiana zawiera jedyną w swoim rodzaju kombinację terpenów, która przyczynia się do różnorodności zapachów i smaków, których możesz doświadczyć po pierwszej wizycie w aptece i poznaniu wszystkich rodzajów marihuany dostępnych na rynku. Ale to nie jedyny powód, dla którego terpeny z konopi indyjskich są tak niezwykłe; istnieją nawet dowody sugerujące, że terpeny mogą odgrywać rolę w różnych efektach odczuwanych przez nas w zależności od odmiany.

W tym tygodniu terpenem prezentowanym w tym tygodniu jest terpinolen — i chociaż nie jest to najbardziej dominujący z terpenów, pojawia się i spełnia swoje zadanie w określaniu smaku i zapachu wielu odmian marihuany. Dowiedz się więcej o codziennym stosowaniu terpinolenu i o tym, jak ten wyjątkowy terpen pojawia się jako terpen wtórny w wielu popularnych odmianach.

Co to jest terpinolen?

Jeśli dokonasz sekcji na temat odmiany marihuany, odkryjesz, że terpinoleno (Te)terpen występuje tylko w małych ilościach. Nie uważaj go jednak za ważny terpen. Terpinolene nie tylko pomaga rozwinąć zapach i smak dowolnej odmiany marihuany, ale odgrywa również rolę w właściwościach terapeutycznych odmiany.

Ogólny profil terpinolenu jest często opisywany jako świeży zapach i świeży smak z nutą sosny (jak pinen), dlatego ślady tego terpenu można znaleźć w mydłach i perfumach z innymi „świeżymi” roślinami i przyprawami, takimi jak bez, kminek, gałka muszkatołowa i drzewo herbaciane. Podobnie jak wiele innych terpenów, zapach terpinolenu pachnie tak, jak można by się spodziewać po odmianie konopi indyjskich, ponieważ zawiera nutę sosny. Świeżość terpinolenu sprawia, że odmiana marihuany ma działanie odmładzające i podnoszące na duchu. Brzmi jak przyjemny haj!

Zastosowania terpinolenu w życiu codziennym

Wydaje się całkiem oczywiste, że koneser marihuany wybrałby odmianę z dominacją terpinolenu, jeśli chce poczuć energię i ponownie się skoncentrować. Terpinolen można znaleźć w odmianach indica, sativa lub hybrydach, więc jeśli masz preferencje, możesz znaleźć terpinolen we wszystkich trzech.

W życiu codziennym terpinolen można znaleźć w kosmetykach, mydłach i środkach odstraszających owady ze względu na jego właściwości antybakteryjne. Istnieją również olejki eteryczne z terpinolenu, które stosuje się w leczeniu bezsenności, niepokoju i lęku. Co więcej, stwierdzono, że terpinolen ma działanie podnoszące na duchu u osób, które go stosowały, więc może to być jeszcze bardziej wskazówka, aby go wypróbować. Te same korzyści są dostępne dla osób palących odmiany marihuany zawierające terpinolen.

Gdzie w konopiach indyjskich znajduje się terpinolen?

Terpinolen występuje jako dominująca odmiana, w około jednej na dziesięć odmian konopi indyjskich i najczęściej występuje w odmianach sativa o wyższej zawartości THC. Dzięki bardziej owocowemu usposobieniu niż inne odmiany, terpinolen – jak każdy terpen występujący w konopiach indyjskich – pokrywa powierzchnię rośliny.

Warunki uprawy, w tym czynniki środowiskowe, takie jak uprawa indoor lub outdoor, oraz troska i uwaga, jaką hodowca poświęcił roślinom konopi indyjskich, wpływają na ekspresję terpenów u osób używających konopi indyjskich. Coś, o czym warto pamiętać, próbując różnych terpenów! Kiedy odwiedzisz lokalną przychodnię, poproś sprzedawcę o zalecenia dotyczące odmiany bogatej w terpinolen.

W jakich odmianach odminuje terpinolen?

Teraz, gdy dowiesz się więcej o terpinolenie, twoje następne pytanie brzmi prawdopodobnie: W jakich popularnych odmianach marihuany występuje terpinolen? Chociaż w małych ilościach, smak i zapach terpinolenu uzyskasz między innymi w tych ulubionych odmianach:

• Dutch Treat,
• Golden Pineapple,
• J1,
• Jack Herer,
• Orange Cookies,
• Super Lemon Haze.

Może to nie być pełna i kompletna lista, ale te właśnie wymienione to garść odmian z dominacją terpinolenu i terpenów, które warto wypróbować. Jak wspomnieliśmy, chociaż terpinolen występujący w odmianach sativy ma podwyższoną zawartość THC, nadal można znaleźć sporo hybryd zawierających terpinolen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.