Spalenie roślin cannabis składnikami odżywczymi

Spalenie roślin cannabis składnikami odżywczymi: Wszystko co musisz wiedzieć.

Spalenie roślin składniami odżywczymi należy do najczęściej spotykanych problemów przy uprawie cannabis. W szczególności nowi hodowcy, którzy nie znają zasady „mniej znaczy więcej”, skłonni są do przekarmiania swoich roślin, co z kolei prowadzi do spalenia roślin oraz innych narastających problemów.

Spalenie roślin składnikami odżywczymi jest zwykle pierwszym objawem, który pojawia się po podaniu roślinom cannabis zbyt wielu składników odżywczych. W wyniku nadmiaru składników odżywczych, których rośliny nie są w stanie zużyć, końcówki liści zaczynają przybierać żółty lub brązowy kolor. Gdy spalenie składnikami odżywczymi nie zostanie rozpoznane i rozwiązane, i postępuje dalej, wierzchołek liści staje się kruchy, skręcony, nadając roślinie „spalony” wygląd (stąd też nazwa).

Chociaż nie można „naprawić” liści, które wykazują oznaki poparzenia składnikami odżywczymi, zdecydowanie chcemy zatrzymać te problem, ponieważ zagraża on całej uprawie.

KIEDY WYSTĘPUJE SPALENIE SKŁADNIKAMI ODŻYWCZYMI

Chociaż rzadko spotykane w czysto organicznych uprawach cannabis, spalenie składnikami odżywczymi może wystąpić, gdy hodowcy karmią swoje rośliny zbyt wysokimi poziomami składników mineralnych. Rożnica w stosunku do składników odżywczych na bazie minerałów, które są najczęściej spotykanym rodzajem składników odżywczych polega na tym, że te pierwsze są łatwo aplikowane – zasadniczo bezpośrednio z butelki. Z tego powodu oznacza to również, że łatwiej jest zapewnić roślinom więcej składników odżywczych niż to, z czym mogą sobie poradzić.

Jednak stosowanie nowoczesnych, wysoko skoncentrowanych składników odżywczych nie jest jedyną przyczyną spalenia roślin. Niektóre dostępne w sklepach mieszanki po prostu posiadają bardzo wysoki poziom składników odżywczych, co czyni je po prostu nieodpowiednimi dla młodych sadzonek. Młode sadzonki są szczególnie wrażliwe na wysokie poziomy składników odżywczych i nie radzą sobie w glebie, która jest „zbyt gorąca”.

Wiedz, że nie ma wielu zasad, jeśli chodzi o określanie optymalnych poziomów składników odżywczych w twoich roślinach. Niektóre odmiany mogą dobrze pochłaniać określoną ilość składników odżywczych z cannabis, podczas gdy inne (a nawet inne rośliny tej samej odmiany!) mogą wykazywać oznaki poparzenia.

Nadmiar substancji odżywczych zwykle wykazuje się przez klasyczne oznaki przebarwionych końcówek liści; oparzenie także objawia się w kształcie liści, które nabierają wygląd „pazurów” skierowanych w dół.

JAK POWAŻNE DLA UPRAWY JEST SPALENIE SKŁADNIKAMI ODŻYWCZYMI?

Niewielkie spalenia składnikami odżywczymi wcale nie muszą sygnalizować ogromnego alarmu. Jeśli rozpoznasz je wystarczająco wcześnie i zajmiesz się nim, późniejsze szkody w zbiorach będą minimalne. Ciężkie przypadki spalenia mogą jednak spowodować, że rośliny stracą znaczną masę liści, co poważnie wpłynie na ich wzrost oraz powodzenie całej uprawy. Nadmiar substancji odżywczych, które nie zostaną odpowiednio „wypłukane” może również spowodować, że twoje pąki zachowają nieprzyjemny, chemiczny posmak.

SPALENIE PODCZAS FAZY KWITNIENIA

Kiedy twoje rośliny są nadal w fazie wegetatywnej i przydarzy ci się nagłe spalenie, można z łatwością zrekompensować szkody; rośliny po prostu zaczną wypuszczać liście w innym miejscu. Nie powinno to stanowić dużego problemu, dopóki zareagujesz w odpowiednim momencie i po prostu rozwiążesz cały problem.

Jednak w fazie kwitnienia, rośliny cannabis wkładają całą energię w wykształcenie pąków, a nie liści i łodyg. Dlatego też etap kwitnienia jest najbardziej krytycznym okresem dla całego wzrostu. Podczas gdy niewielkie przepalenie może zostać uleczone, po ciężkim przypadku spalenia, w którym roślina straci ogromne ilości liście, nie będzie w stanie odzyskać sił. Z tego powodu, należy zachować szczególną ostrożność podczas podawania składników odżywczych w fazie kwitnienia. Jeśli chcesz utrzymać ryzyko na niskim poziomie, powinieneś zawsze zaczynać od dawki mniejszej niż zalecana dla danego rodzaju składników odżywczych, które używasz.

CO ZROBIĆ W PRZYPADKU WYSTĄPENIA SPALENIA

Z wyjątkiem ewentualnego dostarczenia sadzonkom zbyt wielu składników odżywczych, spalenie składnikami odżywczymi występuje najczęściej, gdy karmisz rośliny nadmierną ilością nawozów. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest upewnienie się, że dajesz roślinom właściwy rodzaj nawozu, w zależności od ich stadium wzrostu.

Jeśli chodzi o cannabis, składniki odżywcze są zwykle dostępne w różnych preparatach dostosowanych do każdej określonej części cyklu wzrostu. Upewnij się, że podajesz odpowiedni rodzaj składników odżywczych na każdym etapie. Niezastosowanie się do tego może spowodować spalenie roślin.

Wiedz, ze wielu producentów komercyjnych substancji odżywczych zazwyczaj zaleca wyższe dawki. Przecież te firmy zarabiają na tym, kiedy kupujesz więcej. W większości przypadków „zalecenia” mogą być dalekie od tego, co jest naprawdę idealne dla twoich roślin. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od połowy zalecanej dawki i stopniowe jej zwiększanie.

PRZEPŁUKIWANIE ROŚLIN WODĄ

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po zauważeniu spalenia roślin, jest przepłukanie ich zwykłą wodą o odpowiednim poziomie pH.
Przepłukanie oznacza, że podlewasz rośliny obfitą ilością wody zoptymalizowanej pod kątem pH, aby pozbyć się (wypłukać) nadmiar minerałów i soli szkodzących roślinom.

Spalenie składnikami odżywczymi może przydarzyć się każdemu hodowcy. Na szczęście przy dobrym poznaniu problemu nie musisz się tym zbyt mocno przejmować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.