Właściwy Moment Na Optymalne Zbiory

Zbiór marihuany to często najbardziej ekscytujący czas, jeśli chodzi o uprawę. Wszystkie twoje dotychczasowe wysiłki kończą się w momencie podjęcia decyzji o zbiorach. Ponieważ decyzja o zbiorach jest tak ważna, musisz zrozumieć, co dzieje się chemicznie z roślinami. Co należy wziąć pod uwagę zbliżając się do zbiorów, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość?

Roślina konopi dojrzewa z czasem; to jest proces. Konopie indyjskie to roślina jednoroczna, która kończy swój cykl życiowy w ciągu roku lub szybciej. Na zewnątrz konopie kwitną jesienią. Długie noce i krótkie dni są głównym sygnałem, że Matka Natura zapewnia marihuanie rozkwit.

W pomieszczeniach, gdzie światło do uprawy zastępuje słońce, hodowcy używają elektrycznego timera do tworzenia własnych pór roku. Lato powstaje z 6 godzin ciemności i 18 godzin światła. Jesienny fotoperiod kwitnienia jest replikowany z 12 godzinami ciemności i 12 godzinami światła. Żeńskie rośliny konopi są gotowe do zbioru w ciągu 6 do 12 tygodni po zmianie oświetlenia na 12-godzinny tryb dzień/noc. Gdy rośliny dojrzewają, istnieją pewne wskazówki, które pomogą Ci wiedzieć, kiedy zbierać konopie. Oto kilka metod identyfikacji, czy twoje rośliny są gotowe do zbiorów.

Czy kolor słupków się zmienił?

Spójrz na białe, puszyste włosy jak słupki wystające z przylistków na pąkach. Białe słupki są zdrowe i stają się czerwonawo-brązowe, gdy umierają lub starzeją się. Kiedy połowa lub trzy czwarte słupków zmieni kolor na czerwono-brązowy, pąki kwiatowe powinny być gotowe do zbioru. Ale to nie wszystko!

• 0-49% słupków jest brązowych: teraz nie jest dobry czas na zbiory, ponieważ twoja marihuana jest daleka od osiągnięcia maksymalnej mocy.
• 50-69%: Twoja roślina nie osiągnęła jeszcze maksymalnego poziomu THC, ale masz możliwość zebrania jej teraz, aby uzyskać gładki, lekki smak.
• 70-90% : Kiedy już trafisz na widelec, zdecydowanie nadszedł czas na zbiory, ponieważ twoja marihuana jest tak silna, jak nigdy dotąd! Większość hodowców sugeruje, że „sweet spot” wynosi 75-80%, ale za każdym razem powyżej 70% i poniżej 90% będzie to skutkowało wysokiej jakości marihuaną.
• 91% + Twoja roślina przekroczyła teraz maksymalną zawartość THC, a kannabinoid już zaczął się rozkładać do CBN. Marihuana pozostawiona tak późno będzie miała mocny smak i działanie narkotyczne, które nie omieszka Cię usypiać.

Dokładnie zbadaj swoje trichomy!

Użyj przenośnego mikroskopu 30-50X, aby zbadać gruczoły żywiczne, znane również jako trichomy, znajdujące się na pąkach kwiatowych i przyległych liściach. Mikroskop oświetla liście, aby uzyskać niezacieniony widok półprzezroczystych gruczołów żywicznych. Mikroskop pozwoli ci również rozróżnić gruczoły!

Wskazówka: mając dobry aparat cyfrowy z funkcją makro, zrób kilka zdjęć i powiększ zbliżenie za pomocą oprogramowania takiego jak Photoshop.

Najważniejsze są gruczoły żywiczne z wyściełanymi ogonkami. Składają się z pręta z małą kulistą kulą na górze. Uważaj, patrząc na gruczoły żywiczne, są bardzo delikatne. Większość tetrahydrokanabinolu (THC) znajduje się u podstawy globu, gdzie łączy się z łodygą. Delikatne gruczoły żywiczne z wyściełanymi ogonkami zaczynają się starzeć, gdy roślina zbliża się do końca swojego życia. Kula ziemska najpierw zaczyna się degradować, a kannabinoidy uciekają.

Konopie indyjskie są gotowe do zbioru, gdy niewielki procent do ponad połowy gruczołów żywicznych z kapitulowanymi ogonkami liściowymi zaczyna się rozkładać. W miarę rozkładu stają się bursztynowe i ciemnieją. Niektórzy hodowcy wolą zbierać plony wcześniej niż później; inni później niż wcześniej. Chodzi o preferencje, które prowadzą do trzeciego punktu, konsumpcji. Istnieją wskazówki, jak zwiększyć produkcję trichomów.

• 20% półprzezroczysty, przezroczysty:
Idealnie uformowane, ale nadal jasne główki włosków przyniosą wyższy efekt czystszy i bardziej stymulujący przy mniejszym działaniu uspokajającym; jest to najlepsze okno zbiorów dla ciężkich odmian Indica.

• 60% biały, nieprzejrzysty:
Główki włosków doskonale uformowane i stają się lekko zamglone lub mleczne; jest to prawdopodobnie najlepszy czas na zbieranie większości dostępnych obecnie mieszańców.

• 20% bursztyn, brąz:
Doskonale ukształtowane i całkowicie zawoalowane lub mleczne główki trichomów, z co najmniej 30% bursztynową barwą; jest to zwykle najlepszy okres zbiorów dla późnego dojrzewania sativ takich jak Haze. est to również dobry czas na zbiory, gdy roślina jest używana do produkcji haszyszu

Rekomendacje

Trichomy są niezwykle lotne i istnieje ryzyko ich zniszczenia i/lub degradacji przez wiele katalizatorów, takich jak:

• Kontakt fizyczny lub pobudzenie,
• Ciepło,
• Światło,
• Tlen,
• Czas.

Nie wszystkie pąki dojrzewają w tym samym czasie. Często kwiaty, które otrzymują więcej światła i znajdują się na szczycie rośliny, dojrzewają od kilku dni do ponad tygodnia przed dolnymi pąkami. Różnica w zawartości kannabinoidów, w tym w sile działania, może być zauważalna. Kwiaty niskich roślin uprawianych w pomieszczeniach mają niższą zawartość kannabinoidów niż wysokie rośliny uprawiane na zewnątrz. Uprawy na zewnątrz, których nie można chronić, należy zbierać, jeśli istnieje ryzyko mrozu lub ulewnego deszczu.

Wewnątrz lub na zewnątrz, zbieraj rano, jeśli to możliwe. Kwiaty w pobliżu wierzchołków roślin domowych i szklarniowych mogą być dojrzałe o wiele szybciej; w tym przypadku rozłożenie zbiorów na kilka dni jest dobrym pomysłem. Niższe pąki kwiatowe roślin ogrodowych, które otrzymują mniej światła, dojrzewają wolniej, do dwóch tygodni po kwitnieniu w pobliżu wierzchołków roślin. Gdy pąki kwiatowe są w pełni dojrzałe i dojrzałe, okres zbiorów trwa od 3 do 5 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.