Określanie Płci Roślin Marihuany

Tylko żeńskie rośliny konopi wytwarzają kwiaty. Męskie rośliny wytwarzają pyłek, który w przypadku kontaktu z żeńskimi roślinami spowoduje pojawienie się nasion. Dlatego też, aby uprawiać beznasienne pąki cannabis (inaczej „sinsemilla”), musisz usunąć wszystkie samce ze środowiska uprawy, zanim utworzą się worki z pyłkiem. Aby to zrobić, musisz określić płeć rośliny, zanim przejdzie z fazy wegetacji do fazy kwitnienia. Chociaż większość roślin pochodzących ze szczepek będzie płci żeńskiej, konopie wyhodowane z nasion mogą być jednym albo drugim. Dzisiaj wyjaśnimy, jak określić płeć roślin konopi, zanim będą miały szansę zapylić lub zostać zapylonym.

Dlaczego rośliny mają różną płeć?

Jak wspomnieliśmy powyżej, męskie rośliny konopi wytwarzają pyłek, który może łatwo rozprzestrzeniać się po całym obszarze uprawy. W rzeczywistości pojedyncza roślina męska może zapylać setki samic w jednej przestrzeni do uprawy! Co gorsza, u męskich roślin konopi powstają worki z pyłkiem, zanim samice zaczną wytwarzać pąki. Często rośliny męskie potrzebują około jednego do dwóch tygodni, zanim zaczną wytwarzać worki z pyłkiem (charakteryzujące się małym „workiem” w przeciwieństwie do białego „włoska” u roślin żeńskich), podczas gdy rośliny żeńskie często potrzebują dwóch do czterech tygodni lub dłużej, aby wykazać płeć.

Chociaż pod względem genetycznym jest to świetny sposób na zapewnienie rozmnażania się roślinom, nowoczesne techniki uprawy odradzają to. W końcu, gdy konopie męskie upuszczą pyłek, w odpowiedzi pobliskie samice wytworzą nasiona. To nie tylko zwiększa wagę, ale także zmniejsza siłę działania i dodaje jeden dodatkowy krok do procesu wędzenia.

Określenie płci konopi

Jest łatwiejszy sposób określenia płci roślin konopi niż po prostu obserwowanie, czekanie i nadzieja, że ​​nie jest za późno. W szczególności można „zmusić roślinę do pokazania płci” przed zakwitnięciem całości. Aby wymusić pokazanie płci przez rośliny, umieść je w cyklu świetlnym 12/12 (12 godzin światła/ 12 godzin całkowitej ciemności). Ta manipulacja sygnalizuje roślinie, że nadszedł czas, aby rozpocząć kwitnienie, niezależnie od tego, czy roślina ma już korzenie, czy nie.

Ze względu na to, że klony są dokładnymi kopiami genetycznymi swoich rodziców, zmuszenie klona do oddzielenia się od rodzica da ci wskazówkę dotyczącą konkretnej płci jego rodzica.

Jeśli klon produkuje pyłek, wiesz, że jego rodzicem jest samiec. I odwrotnie, jeśli klon zaczyna kwitnąć (szukaj słupków), wiesz, że jego rodzicem jest kobieta. Teraz możesz usunąć wszystkich rodziców płci męskiej, pozostawiając w uprawie tylko samice. Żadnego pyłku, żadnych nasion, tylko szczęśliwe dziewczyny i obfite pąki.

Inne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, które mogą pomóc w określeniu płci twojej rośliny konopi, obejmują wzrost rośliny (rośliny męskie są zwykle wyższe niż rośliny żeńskie, chociaż zależy to również od rodzaju odmiany) i rozmiar kielicha, lub środkowa część kwiatu. Jeśli kielich jest duży z wystającymi siwymi włosami, prawdopodobnie jest to kobieta. Z drugiej strony, jeśli jest mały i spuchnięty bez włosów, prawdopodobnie jest to roślina męska. Rozróżnienia tego można dokonać, zanim roślina zacznie kwitnąć w fazie zwanej „przed kwitnieniem”. Jednak na tym etapie gołym okiem może być trudno określić płeć; może jednak pomóc szkło powiększające jubilera. Doświadczeni hodowcy konopi rozumieją znaczenie oddzielania roślin męskich od żeńskich. Przy odrobinie praktyki łatwo może je wyłapać oraz pozbyć się ich z uprawy, zanim będą miały szansę zapylić samice.

Na szczęście, nawet jeśli dopiero zaczynasz proces własnej uprawy, koniecznie skorzystaj z tych wskazówek, aby z góry określić płeć swoich roślin marihuany, aby Twoje dziewczyny rozwijały się bez skazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.