Najczęściej Zadawane Pytania Przez Początkujących Hodowców

6 najczęściej zadawanych pytań przez początkujących hodowców.

Uprawa marihuany nie jest skomplikowana. Nie brakuje przewodników online, a za jednym kliknięciem znajdziesz wszystko, czego potrzebuje hodowca. Niemniej jednak istnieje kilka podstawowych pytań, które powtarzają się kilka razy.

Uprawa marihuany jest z pewnością zabawną, satysfakcjonującą i wysoce satysfakcjonującą rozrywką: w mniej niż 16 tygodni cykl życia rośliny składa się z czterech etapów – kiełkowania, wzrostu, kwitnienia i zbioru. kiedy po raz pierwszy rozpoczynają proces obejmujący uprawę roślin. W takim przypadku często pojawia się kilka fundamentalnych pytań, ale tutaj zajmiemy się najważniejszymi i najbardziej istotnymi. Wybraliśmy sześć najczęstszych pytań dla nowych hodowców.

1. Jak często podlewać rośliny?

Właściwe podlewanie jest najważniejszą częścią procesu uprawy. Konopie utrzymują swój wzrost poprzez naprzemienne cykle suszy i wilgoci w glebie. W większości przypadków podłoże (ziemia doniczkowa, kokos, włókno szklane, woda itp.) jest podlewane co dwa do trzech dni, ale wskazane jest regularne monitorowanie i badanie sytuacji, ponieważ zależy ona również od takich czynników, jak wiek rośliny roślinę, zmiany temperatury, wilgotność w pomieszczeniu itp. Wilgotność podłoża można sprawdzić wsuwając palec w wierzchnią warstwę ziemi (około 1 do 2 cm), jeśli wyczuwa się lekkie zawilgocenie, podlewanie to nie jest konieczne. Jeśli jest całkowicie suche, konieczne będzie podlewanie.

Jeśli chodzi o sposób i ilość wody, jeśli były nawadniane ręcznie, preferowane jest kilkakrotne i delikatne podlewanie wodą całej powierzchni ziemi, odczekanie kilku sekund, aż ziemia nasiąknie wodą, zanim przejdziemy dalej. Dobrym znakiem jest to, że woda do nawadniania przestała sączyć się przez otwory drenażowe na dnie doniczki. Zalecana ilość wynosiłaby około 20% odpływu (wody, która spłynęła z dna) na każde podlewanie, co oznacza, że na każde 5 litrów podlewania pójdzie co najmniej jeden litr. Naprawdę konieczne jest wykonywanie pomiarów przy każdym nawadnianiu. Zapewnienie stałego przepływu wody to również wystarczające otwory drenażowe.

W porównaniu do podlewania pojemników, system nawadniania hydroponiki (Hydrouprawa) jest procesem zależnym od systemu i rodzaju zastosowanego podłoża. W każdym razie zaleca się, aby początkujący hodowcy rozpoczęli naukę w doniczkach z ziemią doniczkową przez co najmniej kilka cykli eksperymentów przed przejściem na hydroponikę.

2. Jaka jest zalecana objętość donic do uprawy marihuany?

Faza wzrostu jest bardzo ważna. Z jednej strony na zewnątrz dobre nasłonecznienie w ciągu dnia, system korzeniowy i wystarczająca przestrzeń życiowa zapewnią wydajny wzrost i późniejsze intensywne kwitnienie. Z drugiej strony uprawy indoor są często sadzone w doniczkach na ograniczonej przestrzeni i trzeba zadowolić się mniejszą ilością roślin, mniejszymi doniczkami.

Ogólne zalecenie dotyczące objętości doniczki na początku wzrostu to przynajmniej 3 litry/miesiąc, w przypadku braku miejsca lub około 5 do 6 litrów/miesiąc, gdy tego miejsca nie ma. Na przykład wzrost powinien trwać około 4 miesięcy, konopie będą potrzebować doniczki o minimalnej objętości 11-12 litrów, a najlepiej 24 litry (więcej, jeśli to możliwe). Idealne będą donice o objętości 80 litrów. Oczywiście, jeśli chodzi o uprawę Hydro, sytuacja jest inna i zależy od takich czynników, jak charakter systemu i hodowla. Zasadniczo można powiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków rośliny uprawiane w systemie hydroponicznym będą potrzebowały małej doniczki na całe życie rośliny (specjalna doniczka do hydroponiki, inna niż uprawa w glebie) w przeciwieństwie do uprawy w glebie, która wymaga kilku doniczki i kilka doniczek (wymagana co najmniej 1 doniczka 2 litry i 11 litrów/ roślinę).

3. Kiedy i jak stosować mieszankę nawozowo- doniczkową?

Podczas uprawy konopi w glebie doniczkowej hodowcy w wielu przypadkach nie dodają nawozu przez pierwsze kilka tygodni po wykiełkowaniu. Koncepcja polega na podlewaniu rośliny czystą wodą. Po dwóch lub trzech tygodniach wzrostu można rozpocząć program nawadniania nawozem. Powodem, dla którego musisz poczekać z fazą zapłodnienia, jest to, że kiedy roślina znajduje się we wczesnych stadiach rozwoju (kiełkowania), sadzonka potrzebuje tylko minimalnej ilości składników odżywczych, aby zapewnić pierwszy wzrost. Większość rodzajów gleb szkółkarskich zawiera podstawowe pierwiastki na pierwsze tygodnie uprawy konopi, więc nie ma realnej potrzeby ingerencji w dodawanie jeszcze większej ilości nawozu, co grozi uszkodzeniem lub nawet śmiercią rośliny przez zbyt żyzną glebę.

Jednakże, kontrolowana dieta nie powoduje żadnych lub tylko minimalne szkody.

Gdy roślina ma już kilka tygodni, można przystąpić do stosowania odpowiednich nawozów. W przypadku większości nawozów zaleca się rozpocząć nawożenie dzieląc dawki nawozów przez 2 (dawkowanie podane przez producentów nawozów) i stopniowo zwiększając dawkę w czasie i w zależności od rozwoju rośliny i jej reakcji. Należy jednak pamiętać o zalecanym przez producenta dawkowaniu i zawsze brać pod uwagę reakcję rośliny na zwiększenie dawki nawozu do nawadniania. W przeciwieństwie do gleby, rośliny wodne muszą być nawożone od pierwszego dnia i są bardzo, bardzo wrażliwe na najmniejszą różnicę w dawce, pH czy temperaturze wody z nawozem.

4. Jakie światła są potrzebne do uprawy indoor?

Czasami początkujący hodowcy popełniają duży błąd sądząc, że intensywność i moc samej żarówki jest wykorzystywana do wzrostu uprawianych roślin. Niektórzy używają małych diod LED lub lamp halogenowych, podczas gdy widmo światła (w kelwinach) wcale nie odpowiada dobremu wzrostowi roślin! Ale jeśli chodzi o uprawę w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem, głównym parametrem, który jest naprawdę potrzebny, jest spojrzenie na istniejącą użyteczną przestrzeń wewnętrzną, którą dysponujemy. Na przykład z powierzchni 1 m² można zrobić jedną dużą roślinę lub kilkanaście małych roślin z tym samym oświetleniem.

Oto ogólna ocena świateł według obszarów wzrostu:

• Żarówka o mocy 150W dopasowuje się do powierzchni około 50cm2
• Żarówka o mocy 250w dopasowuje się do powierzchni około 65 cm2
• Żarówka o mocy 400W, dopasowuje się do powierzchni 80 cm2
• Żarówka o mocy 600 W dopasowuje się do powierzchni około 1 m².

To obliczenie dotyczy lamp HID. Istnieją dwa rodzaje lamp HID, które są szeroko stosowane przez hodowców konopi: HD i HPS. Zasadniczą różnicą między tymi dwiema żarówkami jest rozproszony kolor (lub widmo).

Żarówki LED: Oświetlenie LED praktycznie nie wydziela ciepła i umożliwia wybór między niebieskim widmem światła do uprawy a czerwonym widmem światła do kwitnienia. Pozwala to odpowiednio i dokładnie zaplanować potrzeby zakładu i nie ma potrzeby wymiany żarówek czy lamp. Podczas fazy wzrostu i kwitnienia można przeprowadzić cały cykl wzrostu z tą samą lampą – niebieskie światło zostanie użyte do połączenia fazy wzrostu i kwitnienia ze światłem czerwonym.

Pomimo wszystkich ważnych zalet związanych z żarówkami LED, mają one również pewne wady, które należy wziąć pod uwagę. Po pierwsze, koszt tych świetlówek jest znacznie wyższy w porównaniu do lamp HID. Drugim minusem jest fakt, że rynek jest zalewany modelami z różnych krajów i różnych firm produkcyjnych, co utrudnia hodowcom konopi wybór odpowiedniej diody LED.

5. Kiedy rośliny marihuany są gotowe do zbiorów?

Chociaż istnieje wiele samouczków na ten temat, wyjaśniających w prosty sposób, jak stwierdzić, kiedy konopie są gotowe do zbioru, wydaje się, że wielu wciąż zmaga się z postawieniem tego pytania i ma trudności ze zdiagnozowaniem daty zbioru. Prawidłowy. Najbardziej znaną metodą w czasie żniw jest obserwacja zmiany koloru słupków (słupki w 80% pomarańczowe, a nie białe). Jest to bardzo prosta metoda, która nie wymaga żadnego sprzętu towarzyszącego do jej wykonania. Po przejściu z okresu wzrostu roślin do okresu kwitnienia słupki o odcieniu biało-szarym zmienią kolor na pomarańczowo-brązowy w miarę zbliżania się zbiorów.

Kiedy co najmniej 75% -80% białych włosów zmieni kolor na pomarańczowo-brązowy, zwykle jest to czas żniw.

Drugą metodą jest analiza włosków gruczołów żywicznych pokrywających konopie. Do sprawdzenia włosków używa się podstawowego sprzętu optycznego, który jest w zasadzie niezbędny. Szkło powiększające nie zawsze pozwala hodowcy na uzyskanie wystarczająco wyraźnego obrazu włosków.

Trichom ma unikalny kształt. Wygląda jak grzyb (długi pień z kulą u góry), a jego kolor z czasem będzie się zmieniał. Na początku wszystkie kulki włoska są jasne i przezroczyste, ale później część tych „kulek” będzie stopniowo zmieniać kolor. Pod koniec procesu trichomy będą miały pomarańczowo-brązowy odcień. Czas zbioru i kolor włosków mają wpływ na psychoaktywne działanie produktu końcowego i zwyczajowo kolory kojarzą się z określonymi efektami.

Kiedy niewielka część pąków trichomów staje się mleczna, powstaje lekki efekt „haju”, podnoszący na duchu i energetyczny. Zbiór, gdy większość trichomów ma mleczny kolor, a druga połowa jest przezroczysta, da mniejszy efekt i pomoże, gdy wykonasz trochę ćwiczeń. Zbiór marihuany, gdy prawie wszystkie trichomy mają już brązowawy odcień, spowoduje niesamowity efekt końcowy z ciężkim i lepkim fizycznym hajem.

6. Kiedy przejść z okresu wzrostu do kwitnienia?

Konopie mają dwa ważne okresy: fazę wzrostu i fazę kwitnienia.

W okresie wzrostu lampy powinny zapewniać stałe i ciągłe światło przez maksymalnie 18 godzin dziennie. W tym okresie wzrostu rozwinie się rozległy system korzeniowy, łodyga i mocne gałęzie, które pomogą wytworzyć i utrzymać piękne, pokryte żywicą pąki. W drugim etapie kwitnienia roślina zaczyna wytwarzać kwiaty na każdym końcu gałęzi lub rozwidleniu gałęzi. Konopie indyjskie są roślinami krótkimi dziennymi (a raczej długimi nocnymi), co oznacza, że roślina zaczyna kwitnąć, gdy godziny ciemności przekraczają 10 godzin całkowitej nocy (w zależności od gatunku).

Natura pokazuje, że proces tworzenia kwiatów konopi rozpoczyna się około września, kiedy dni zaczynają się skracać, a ciemność przejmuje większą część dnia. Kwitnienie w uprawie indoor
jest wyzwalane w momencie przejścia do 12 godzin ciemności dziennie i zmiany koloru widma światła (zmiana lampy i czasu świecenia maksymalnie do 12h).

Istnieje różnica między okresami, jeśli chodzi o potrzeby żywieniowe rośliny: konopie indyjskie w fazie wzrostu potrzebują stosunkowo dużych ilości azotu, a w fazie kwitnienia w mniejszym stopniu, ale nadal są potrzebne.

Jednocześnie konieczne jest zwiększenie dawek fosforu i potasu przy jednoczesnej redukcji azotu na okres kwitnienia. W uprawie indoor problem może mieć wysoka roślina w naszych rękach, ponieważ wysoka roślina późno rosnąca da na koniec duże plony końcowe.

Niekoniecznie musi to być prawdą i dlatego pojawia się pytanie, kiedy najlepiej przejść do fazy kwitnienia roślin?

Częstym błędem początkujących jest nieprawidłowe obliczenie wielkości pozostałej rośliny w pustej przestrzeni. Ponieważ roślina w fazie kwitnienia nadal rośnie, gdy roślina jest zbyt wysoka, główki, liście i gałęzie mogą mieć ciasto w przestrzeni uprawowej lub znajdować się zbyt blisko świateł. W takiej sytuacji roślina spowalnia swój wzrost, a wilgotność ogromnie wzrasta! które mogą powodować pojawienie się pleśni, szkodliwych owadów i gnicie plonów, czyniąc je niezdatnymi do spożycia!

Nie ma długości ani harmonogramu przejścia do fazy kwitnienia i zależy to od kilku czynników: rodzaju zastosowanej odmiany, miejsca, wieku i zdrowia roślin, charakterystyki systemu (gleba / podłoże) metody uprawy ( SOG, SCROG itp.) i oczywiście ilość czasu potrzebnego na wzrost. Podstawową zasadą, której należy przestrzegać w większości przypadków, jest rozpoczęcie uważnego przyglądania się roślinom (kiedy rośliny osiągną mniej więcej połowę ich ostatecznego rozmiaru. Uwaga: Przejście do fazy kwitnienia jest ważne, ponieważ roślina musi być zdrowa. Jeśli roślina jest zarażona pasożytami, cierpi na brak składników odżywczych lub/jest w stanie stresu z jakiegokolwiek powodu, wskazane jest (jeśli to możliwe) kontynuowanie fazy wzrostu, czas na rozwiązanie problemu i przejście do kwitnienie dopiero po poprawie zdrowotności rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.