Uprawa Automatycznie Kwitnących Nasion Marihuany – Najważniejsze Czynniki

Zapraszamy do czytania, jeśli chcesz się dowiedzieć jak bezproblemowo uprawiać automatycznie kwitnące nasiona marihuany.

Automatycznie kwitnące nasiona marihuany, znane również jako automaty, są produktem stosunkowo nowym na rynku cannabis. Zaczęto sprzedawać je na komercyjnym rynku dopiero kilka lat temu. Ze względu na łatwość ich uprawy i zdolność przetrwania przez cały rok, stały się one dość znane wśród sprzedawców i kupujących. Być może zdajesz sobie sprawę z tego, że konwencjonalne nasiona marihuany wymagają spełnienia pewnych warunków, takich jak duża ilość światła. W tym różnią się od nich automaty. Rosną one z upływem czasu – automatycznie – niezależnie od oświetlenia. Dla ich rozwoju musisz jedynie stworzyć sprzyjające środowisko.

W przeciwieństwie do odmian takich jak Sativa i indica, Ruderalis rośnie bez potrzeby stosowania czynników zewnętrznych. Rośnie wraz z upływem czasu (wiekiem). Tak więc, geny Ruderalis to te, których można szukać w uprawie automatycznie kwitnących nasion marihuany. Jednak w przypadku nasion Ruderalis też nie wszystko jest idealne. Odmiany te wytwarzają marihuanę niższej jakości. Dlatego też jak odkryli kilka lat temu hodowcy, kluczem do sukcesu jest połączenie genetyki Ruderalis z genetyką indica lub sativa, w celi uzyskania oczekiwanych wyników.

Ze względu na to, że nasiona kwitnące automatycznie posiadają szybsze tempo wzrostu, zaleca się wybranie pojemnika do wysiewu nasion. Powinien to być pojemnik o wielkości około 20 litrów z otworami drenażowymi. Takie warunki zapewnią nasionom zdrową fazę kiełkowania. Istotną rolę odgrywa także otoczenie. Upewnij się, że znajdują się one w miejscu, gdzie temperatura jest nieco niższa. Ich potrzeba tego typu temperatury uzasadnia fakt, że często znaleźć można je w zimnych krajach, takich jak Rosja i Chiny. Utrzymuj temperaturę 20-25°C i wilgotność względną około 60%.

Donice, które można dostać w zwykłym sklepie, mogą nie nadawać się do uprawy tych nasion. Nasiona kwitnące automatycznie wymagają środowiska, w tym przewiewnej gleby, która jest lekka i posiada niewielkie ilości składników odżywczych. Jednym ze sposobów na tego rodzaju glebę jest przygotowanie jej we własnym zakresie. Może to brzmieć jak prawdziwe wyzwanie, ale zadanie to jest niezwykle proste.

Do przygotowania własnej mieszanki glebowej potrzebujesz:

  • Torf,
  • Kompost,
  • Zwilżony perlit,
  • Zwilżony wermikulit.

Wymieszaj 1 porcję wermikulitu, 2 porcje perlitu oraz po 3 porcje torfu i kompostu. Powstała mieszanka to idealna gleba do uprawy automatycznie kwitnących nasion marihuany.

Nasiona kwitnące automatycznie nie wymagają wielu składników odżywczych. Przez pierwsze dwa tygodnie swojego wzrostu potrzebują tylko wody. Porcję składników odżywczych można zacząć dodawać właśnie od drugiego tygodnia. W miarę upływu czasu powinieneś zwiększać tą ilość aż do szóstego tygodnia. Wtedy należy zmienić zestaw składników odżywczych, ze względu na wejście w nowy etap – etap kwitnienia. Idealnie dokonać tej zmiany na tydzień po wejściu w etap kwitnienia.

Jak wspomnieliśmy powyżej, uprawa nasion kwitnących automatycznie progresuje ze względu na czas (ich wiek), a nie oświetlenie, jak w w przypadku tradycyjnych nasion. Dlatego też możesz trzymać je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Uprawianie ich w pomieszczeniach gwarantuje, że rośliny pozostaną zdrowe. Warto wystawiać je na działanie mocnego światła przez około 8-24 godzin dziennie. Nasiona te wymagają użycia niebieskich świateł na etapie wzrostu, oraz czerwonych podczas fazy kwitnienia.

Nasiona kwitnące automatycznie stanowią świetny wybór do uprawy cannabis przez cały rok w szybszym tempie. Ponieważ można je uprawiać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, hodowcom udaje się maksymalizować plony oraz czerpać z tego rodzaju nasion ogromne zyski.

Jak już wiesz co to są odmiany automatycznie kwitnące i chciał być je uprawiać. Zaznaczamy że możesz to robić tylko w kraju w którym jest to legalne. To warto zaopatrzyć się w dobre nasiona marihuany z dobrego źródła. Polecamy Ci w takim wypadku sklep THC-THC, w tym seedbanku znajdziesz dwie kategorie z automatycznie kwitnącymi nasionami: Automaty XXL, czyli są to odmiany z autofloweringiem, ale takie, które dają duży plon. Oraz kategorię: Szybkie Automaty, są to pozycje automatycznych szczepów, które są dodatkowo bardzo szybkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.