Pielęgnacja Roślin Uprawianych Outdoor

Niezbędna pielęgnacja podczas uprawy marihuany na zewnątrz.

Jest kilka czynników, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o ochronę roślin przed zagrożeniami związanymi z uprawą na zewnątrz, szczególnie w pierwszych fazach wzrostu roślin. Ptaki, ślimaki, niedobory składników odżywczych… Szereg kwestii, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz osiągnąć pomyślną uprawę.

Kiedy przychodzi czas na wysianie nasion, zwykle wszystko jest zaplanowane w ogrodzie i jedyne, co pozostaje, to zadbać o wybrane odmiany. W zależności od wyboru, Twoja uprawa będzie miała pewne mocne i słabe strony – tak czy inaczej, nadal istnieją zagrożenia na zewnątrz, z którymi należy sobie poradzić i chronić rośliny.

Obecnie istnieje wiele odmian, które dostosowują się do praktycznie każdych potrzeb; w USA poczynili spore postępy w dziedzinie badań genetycznych i innych dziedzin związanych z konopiami indyjskimi, a Europa jest obecnie weteranem, jeśli chodzi o tworzenie i stabilizację nowych odmian. Wszystko to daje niezwykle szerokie możliwości.

Specyficzna pielęgnacja roślin będzie zależeć głównie od wybranej odmiany i szczególnych zagrożeń związanych z obszarem, na którym są uprawiane.

Niezależnie od tego, czy dominuje w nich indica, czy sativa, wszystkie odmiany stawiają to samo pytanie; jak chronić marihuanę przed zagrożeniami na zewnątrz?

Pierwsze etapy wzrostu

Jeśli chodzi o uprawę na świeżym powietrzu, zwykle punktem wyjścia są nasiona, chociaż inni wolą używać klonów i zacząć nieco później. Jednakże niezależnie od metody, wszystkie rośliny sadzone na zewnątrz są narażone na te same niebezpieczeństwa.

Kiełkowanie nasion

Jeśli używasz nasion, zaleca się je wykiełkować i trzymać w środku jako sadzonki – w tym okresie nie jest potrzebne żadne specjalne oświetlenie – kiełkują w ciemności, a sadzonki mogą zacząć rosnąć na przykład pod wpływem światła z okna.

Jeśli rośliny zaczną się rozciągać, a ich łodyga stanie się zbyt długa, mogą potrzebować więcej światła, aby wytworzyć wystarczającą ilość energii, aby rosnąć jak dorosła roślina. W takim przypadku zalecamy zwiększenie ilości światła dostarczanego roślinom do czasu, aby umieścić je w miejscu z bardziej bezpośrednim światłem słonecznym i być może z wiatrem, który może pomóc wzmocnić łodygę i zapobiec nadmiernemu rozciąganiu.

Należy pamiętać, że rośliny marihuany potrzebują bezpośredniego światła słonecznego i szeregu warunków środowiskowych, aby prawidłowo rosnąć i dawać dobre wyniki – jeśli nie, możesz otrzymać rośliny o niskim plonowaniu.

Ptaki i ślimaki

Ze względu na mały rozmiar niedawno wykiełkowanych nasion w pierwszych fazach wzrostu, ukąszenie ślimaka lub atak ptaka może być dla rośliny śmiertelne. Ważne jest, aby rośliny były dobrze chronione na tym etapie, aby uniknąć strat lub zahamowania wzrostu, co może negatywnie wpłynąć na ostateczny plon, w zależności od tego, kiedy ma miejsce kiełkowanie.

Hodowcy planujący uprawę nasion automatycznie kwitnących powinni pamiętać, że kwitnienie tych nasion nie zależy od światła dziennego; kwitną automatycznie 4-6 tygodni po wykiełkowaniu. Dlatego też czas stracony na uprawę tych odmian zwykle oznacza mniejsze plony.

Idealnym sposobem sadzenia odmian automatycznie kwitnących jest posadzenie ich bezpośrednio w ostatecznej doniczce, unikając przeszczepów, które mogłyby je zestresować i zahamować ich wzrost po wykiełkowaniu nasion. Na tym pierwszym etapie roślinę należy chronić przed zagrożeniami, takimi jak ptaki i małe owady. Dobrą, domową metodą jest użycie dużej butelki do przykrycia rośliny, aż pojawią się 3–4 pary liści; niedrogie i wydajne rozwiązanie. Dotyczy to również tych, którzy hodują odmiany zależne od światła.

Prawidłowe podlewanie

Nadmiar wody może spowodować pojawienie się grzybów, które szybko zniszczą małe rośliny. Zbyt długa susza może być również zabójcza dla roślin; kiedy są tak małe, nie mają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania wody i wysychają dość szybko.

Niezależnie od tego, czy są to klony, czy nasiona, niedawno wyhodowane będą miały mały system korzeniowy, co oznacza, że będą wymagały ostrożnego podlewania; nie potrzebują dużo wody, bo nie są w stanie jej wchłonąć. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących hodowców jest podlewanie bez uwzględnienia tego czynnika.

Powszechnym trikiem jest zrobienie palcem małego otworu – jeśli wyjdzie czysty, czas na podlanie roślin. Jeśli jednak jest mokro, gleba jest nadal wilgotna i potrzebuje więcej czasu. Ta sztuczka może pomóc w wyrobieniu dobrych nawyków podlewania przez cały okres wegetacji.

Tak czy inaczej, jeśli zdarzy się jakiś wypadek podczas podlewania lub nadmiernego podlewania, zalecamy stosowanie produktów zapobiegawczych, aby uniknąć patogenów. Dobrym rozwiązaniem są olejki parafinowe, które pokrywają powierzchnię rośliny filmem ochronnym, który zapobiega rozwojowi grzybów.

Kolejnym czynnikiem, o którym należy pamiętać podczas podlewania, są nawozy, których planujesz użyć. Już w pierwszych etapach zalecamy stosowanie stymulatorów korzeniowych, gdyż niedawno posadzone sadzonki i klony nie mają odpowiednio rozwiniętego systemu korzeniowego i nie będą w stanie wchłonąć zbyt dużej ilości.

Innym dobrym pomysłem jest stosowanie enzymów podczas podlewania, przynajmniej raz w tygodniu, nawet jeśli nie towarzyszą im składniki odżywcze; pomagają zmniejszyć ilość soli w podłożu roślinnym, pomagając roślinie generować większy wzrost i zachować zdrowie.

Podłoże uprawowe

Może to wydawać się powtarzalne, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę podłoże uprawy i upewnić się, że jest ono właściwe. Najbardziej normalnym sposobem uprawy jest użycie doniczki, a następnie czasami przeszczepienie jej do ziemi – najlepszym sposobem na to jest upewnienie się, że w doniczce roślina wykorzystuje w 100% substrat przeznaczony dla konopi. Na rynku dostępnych jest wiele marek, które mają pomóc hodowcom. Upewnij się, że nie planujesz zbyt dużego budżetu na glebę; to podstawowy i fundamentalny element prawidłowej uprawy marihuany.

Podczas przesadzania do gruntu podłoże użyte do wypełnienia dołka powinno stanowić mieszankę 50% gleby przeznaczonej pod konopie indyjskie i 50% naturalnej gleby wyjętej w celu wykonania dołka.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, istnieje wiele niebezpieczeństw, na jakie narażone są rośliny konopi indyjskich podczas uprawy na świeżym powietrzu; ważne jest, aby rozmawiać i poznawać te czynniki, ponieważ są one dość niebezpieczne, szczególnie na świeżym powietrzu.

Zalecenia dotyczące gleby:

Jednym z najlepszych podłoży do uprawy na zewnątrz jest Light Mix firmy BioBizz, podłoże o zrównoważonym poziomie pH i EV, z niewielką ilością składników odżywczych, idealne dla najmniejszych sadzonek w ogrodzie.

Przy wypełnianiu podłoża jedną z najlepszych opcji jest Sabika Light Mix, podłoże lekkie i niedrogie. Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz coś dodać, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.