Ochrona Twojej Uprawy Marihuany

Uprawa konopi stała się popularną rozrywką w wielu krajach, ale każdy z nich ma inne przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Każdy hodowca powinien zapoznać się z przepisami obowiązującymi na swoim obszarze (każdy stan zezwalający na uprawę konopi zapewni własne wytyczne), ale gdziekolwiek jesteś, powinieneś zacząć myśleć o środkach bezpieczeństwa, aby chronić siebie i swój ogród. Oto kilka opcji, od opcji budżetowych lepszych niż nic po systemy nadzoru klasy komercyjnej.

Osobiste systemy bezpieczeństwa do uprawy konopi

Systemy bezpieczeństwa z wieloma kamerami można wyjąć z półki handlowej za przystępną cenę, zainstalować samodzielnie i zaoferować tyle możliwości dostosowania, o ile może prosić większość hodowców. Kamery można umieścić w dowolnym miejscu, a większość z nich łączy się z serwerem online, który pozwala na monitorowanie substancji z telefonu lub innego centralnego ekranu. Nagrane klipy mogą również chronić Cię, jeśli kiedykolwiek w grę wchodzi prawo, udowadniając, że Twoje bezpieczeństwo było zgodne z prawem.

Simplisafe to popularna opcja ochrony osobistej. Ich zestaw startowy to kompleksowy dziewięć elementów — w tym czujniki wejścia, czujniki ruchu i jedna kamera — za 240 USD, z opcjonalnym profesjonalnym monitorowaniem za 15 USD miesięcznie. Wyze to świetna opcja budżetowa. Pakiet startowy z sześcioma czujnikami ruchu zaczyna się od 99 USD, z miesięcznym monitorowaniem za jedyne 5 USD miesięcznie.

Jeśli te systemy są zbyt obszerne dla Twojej przestrzeni, możesz również rozebrać do kilku dobrze rozmieszczonych kamer. Za mniej niż 40 USD możesz kupić kamerę Wyze z dwukierunkowym mikrofonem, syreną i 14-dniowym przechowywaniem w chmurze. Ta opcja nie będzie monitorowana na żywo przez stronę trzecią, ale jeśli potrzebujesz tylko oczu, takie rozwiązanie jest nie do pobicia.

Arlo oferuje kamerę zewnętrzną z syreną, przesyłaniem strumieniowym 2K i synchronizacją z asystentami Alexa i Google. Oferuje kilka innych korzyści, ale za wyższą cenę, ponieważ kamery Arlo wymagają do sterowania zastrzeżonego centralnego koncentratora.

Profesjonalna ochrona obiektów uprawowych

Profesjonalne systemy bezpieczeństwa są bardziej wszechstronne i zawsze monitorowane przez firmę zewnętrzną, która może interweniować w Twoim imieniu. Z tego powodu są częściej wykorzystywane w działalności komercyjnej. To powiedziawszy, jeśli masz dużą lub szczególnie wartościową operację domową, nie jest nierozsądne rozważenie opcji tego kalibru.

Comcast oferuje popularny i wszechstronny system bezpieczeństwa, który obejmuje czujniki wejścia, czujniki ruchu i kamery za 20 USD miesięcznie. Za około 40 USD miesięcznie firma taka jak Vivint może zaoferować to wszystko plus automatyczne zamki.

Poza tym korzyści obejmują ochronę samochodu i dalszą automatyzację domu, co niekoniecznie pomogłoby ci w uprawie, ale może może zintegrować twoją operację z większym systemem bezpieczeństwa.

W przeciwieństwie do systemów DIY, te firmy same instalują system oraz będą go monitorować. Zakładając, że w czasie alarmu nie ma Cię w okolicy, mogą również skontaktować się z organami ścigania w Twoim imieniu. To sprawia, że ​​jest to atrakcyjna opcja dla osób zarządzających operacjami wzrostu z innego obszaru.

Inne strategie ochrony

Psy nie są tak skuteczne, jak odpowiednie systemy bezpieczeństwa — nie mogą rejestrować dowodów ani przekazywać szczegółów i nie mogą kontaktować się z organami ścigania — ale większość intruzów będzie się ich bała. W niedawnej ankiecie przeprowadzonej wśród byłych włamywaczy uzgodniono, że szczekanie psów jest silnym środkiem odstraszającym. Nie kupuj psa tylko po to, by chronić swoje konopie, ale jeśli już szukasz futrzanego przyjaciela, pomyśl o takim, który głośno szczeka.

Ale prywatność to coś więcej niż ukrywanie marihuany przed wzrokiem, pamiętaj, aby ukryć również swój zapach. Wielu sąsiadom może on przeszkadzać. Pamiętaj, aby używać filtrów węglowych w każdym układzie wydechowym i wietrzyć swoją uprawę najlepiej jak potrafisz.

Dźwięk powinien być mniejszym problemem, ale pamiętaj, że wentylatory i pompy hydroponiczne będą emitować ciągłe buczenie. Jeśli słyszysz to przez ścianę, tak samo mogą słyszeć to twoi sąsiedzi.

Podsumowanie

Jedna z najistotniejszych części bezpieczeństwa jest również najbardziej podstawowa: częścią zabezpieczania twoich roślin jest po prostu nie informowanie o nich wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.