Oparzony Język Po Zapaleniu Marihuany

Bierzesz solidnego jointa, zapalasz go i zaciągasz się, ale twój język zaczyna się dziwnie czuć. Czy jest zdrętwiały? A może piecze?

Społeczność konopna ma na to swoją nazwę. I to się nazywa oparzenie języka.

Często, gdy palisz trochę za dużo marihuany, język zaczyna lekko palić. Możesz stracić część wrażeń smakowych lub czuć się odrętwiałym. Ale nie panikuj. To nic innego jak poparzony język od zbyt gorącego dymu. Ponadto zdarza się to częściej niż myślisz. Dobrą wiadomością jest to, że nie jest to poważny stan i można go łatwo wyleczyć przy odrobinie miłości i troski.

Co to jest oparzenie języka?

Oparzenie języka odnosi się do uczucia pieczenia, które odczuwasz na języku, gdy jesz lub pijesz coś, co jest zbyt gorące lub palisz trochę za dużo. Ale w niektórych przypadkach możesz również doświadczyć objawów w innych obszarach jamy ustnej.

Ten stan nazywa się oparzeniem języka, ponieważ wpływa na język w porównaniu z innymi częściami jamy ustnej, ponieważ język jest bardziej wrażliwy. Nie bez powodu — język jest bramą do przełyku, a jego zadaniem jest powstrzymanie cię przed zjedzeniem gorących rzeczy, które mogą cię uszkodzić.

Częstym objawem oparzenia języka jest lekki ból lub podrażnienie języka (lub innych części jamy ustnej), ale mogą mu towarzyszyć również inne objawy, takie jak łuszczenie się, wysypka, pryszcze, obrzęk itp.

Podczas gdy oparzenie języka nie jest poważnym stanem i wiele osób doświadcza go regularnie — zwłaszcza jeśli lubią popijać gorącą kawę lub palić duże skręty. Ale w ciężkich przypadkach oparzenie języka może nawet przekształcić się w coś bardziej poważnego, tak jak zespół piekących ust.

Co to jest syndrom piekących ust?

Zespół piekących ust (BMS) jest podobny do oparzeń języka, ale trwa dłużej — nawraca bez oczywistej przyczyny. Ale wdychanie gorącego dymu lub picie gorącej kawy nie jest jedyną przyczyną BMS.

Najczęstsze przyczyny to reakcje alergiczne na pokarmy, substancje zapachowe, barwniki, implanty dentystyczne, a nawet refluks żołądkowy spowodowany niektórymi pokarmami lub lekami.

Prawdopodobnie nie masz zespołu pieczenia w jamie ustnej, chyba że regularnie odczuwasz objawy spalonego języka, nawet jeśli nie paliłeś ani nie spożywałeś gorących potraw lub napojów.

Jak wyleczyć oparzenie języka?

Omówiliśmy już przyczyny poparzenia języka, ale jak to wyleczyć?

Jak wspomniano powyżej, oparzenie języka nie jest poważnym stanem. Można go łatwo wyleczyć z pewną ostrożnością w zaciszu własnego domu, a niektóre środki zaradcze mogą Cię zaskoczyć! Oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować, jeśli po paleniu odczuwasz pieczenie języka.

Pij zimną wodę

Podczas gdy ciepła woda łagodzi język, zimna woda obniża ogólną temperaturę języka i utrzymuje nawilżenie jamy ustnej.

Dodatkową zaletą picia zimnej wody jest to, że poprawia ona przepływ śliny w jamie ustnej, co zapobiega dalszemu niszczeniu poparzonego miejsca przez bakterie.

Jedz miękkie, zimne potrawy

Podobnie, powinieneś spożywać zimne pokarmy, które są łatwiejsze do przeżucia w tym czasie, aby utrzymać niską temperaturę. Gorące jedzenie może pogorszyć sytuację lub wywołać podrażnienie, z którym trudno sobie poradzić. Najlepiej jest spożywać produkty takie jak owoce, jogurt, zimna zupa, a nawet lód. Ale dopóki objawy pieczenia w jamie ustnej nie zostaną wyleczone, za wszelką cenę unikaj jedzenia gorących potraw. Ponadto trzymaj się z dala od kwaśnych i pikantnych potraw, nawet jeśli są zimne — nadal mogą podrażniać język.

Pij mleko

Oprócz tego, że jest wspaniałe dla twoich kości, mleko może również pomóc złagodzić oparzenie języka. Kiedy pijesz mleko, tworzy ono warstwę na języku, pomagając mu szybko ostygnąć. Działa również, jeśli zjadłeś coś ostrego ze względu na cały tłuszcz obecny w mleku. Jeśli kiedykolwiek oglądałeś te zawody szaleńców jedzących hordy ostrych papryczek, wiesz, jaka jest skuteczna.

Zjedz trochę miodu

Jeśli jesteś weganinem lub nie lubisz smaku mleka, możesz nawet napić się miodu. Nie tylko chłodzi język, ale ma również różne właściwości przeciwdrobnoustrojowe, jednocześnie stymulując szybsze nagrzewanie. Nic dziwnego, że miód był używany od tysięcy lat w leczeniu różnych schorzeń.

Zjedz miętową gumę do żucia

Innym sposobem na natychmiastowe schłodzenie języka jest żucie gumy miętowej. Zawiera dużo mentoli, które szybko obniżają temperaturę i przynoszą ulgę w podrażnieniach.

Zastosuj balsam do ust

Czy masz pod ręką szminkę lub balsam do ust (lub nawet zwykłą wazelinę)? Teraz jest czas, kiedy może się przydać. Balsam do ust jest jednym z najbardziej niedocenianych i skutecznych sposobów leczenia oparzeń języka.

Po prostu nałóż odrobinę na usta i wokół ust. Staraj się go nie zmywać przez jakiś czas i unikaj picia wody. Nawilża usta, utrzymuje je w stanie nawilżenia i chłodzi język.

Jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu trochę więcej na swój balsam do ust, możesz nawet wybrać te, które są specjalnie ukierunkowane na objawy BMS. Działają o wiele lepiej niż zwykłe balsamy do ust.

Nie myj języka

Podczas mycia zębów unikaj szczotkowania języka. Ostre pocieranie może podrażnić uszkodzone komórki i pogorszyć pieczenie języka.

Sól fizjologiczna do płukania gardła

Nie, nie musisz udawać się do lokalnego szpitala po sól fizjologiczną. Możesz zrobić to w domu. Po prostu wymieszaj trochę soli w wodzie i mieszaj, aż cała sól się rozpuści. Następnie weź duży łyk i przepłucz gardło roztworem jak płynem do płukania ust.

Jest to środek domowy często zalecany przez pracowników służby zdrowia — tak jest skuteczny.

Zastosuj trochę aloesu

Jeśli twój język boli po oparzeniu języka, możesz użyć aloesu, ponieważ jest bardzo skuteczny. Pokrój liść rośliny, wydobądź trochę surowego żelu i nałóż go na spaloną część języka.

Żel ukoi ból, chłodząc język, pomoże wyleczyć uszkodzone komórki i szybko zmniejszy bolesność.

Żel OTC lub środki przeciwbólowe

Możesz nawet wybrać leki dostępne bez recepty, aby leczyć oparzenie języka. Są skuteczne — bardziej niż domowe środki zaradcze. Aby to zrobić, możesz wybrać żele OTC, które musisz nakładać bezpośrednio na poparzony obszar na języku lub spożywać środki przeciwbólowe OTC.

Żel sprawia, że język lekko drętwieje i chłodzi obszar, w którym jest stosowany, jednocześnie pomagając w szybszym gojeniu się języka i zmniejszając aktywność bakterii. Z drugiej strony leki przeciwbólowe OTC po prostu przynoszą ulgę w bólu, podczas gdy stan leczy się sam w ciągu kilku dni.

Możesz także wybrać kapsułki z witaminą E, ponieważ korzystnie wpływają na regenerację tkanek. Idealnie powinieneś trzymać się dawki 1000 IU, która najlepiej nadaje się do leczenia objawów oparzenia języka.

Wypróbuj olej z konopi indyjskich

Czekaj, czy marihuana nie spowodowała pieczenia języka? Nie całkiem. Oparzenia języka wystąpiły z powodu nadmiernego palenia, ale nie z powodu marihuany. W rzeczywistości marihuana może być rozwiązaniem! Według naukowców z Włoch, którzy badali wpływ konopi na objawy zespołu pieczenia w jamie ustnej, konopie indyjskie mogą być skutecznym sposobem leczenia! Tylko nie pal.

Tutaj warto wybrać olejek sativa i spożywać niewielką dawkę olejku codziennie przez kilka tygodni, aż objawy ustąpią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.