Częstsze Przyczyny Spalenia Roślin Składnikami Odżywczymi

Częste przyczyny spalenia roślin marihuany składnikami odżywczymi.

Z pewnością wiesz, że spalenie składnikami odżywczymi ma miejsce, gdy przekarmisz swoje rośliny marihuany. Zwykle dzieje się tak, gdy karmisz rośliny odżywkami w butelkach, zawierającymi duże ilości minerałów i chemikaliów.

Komercyjnie butelkowane składniki odżywcze pomagają roślinom konopi rosnąć bardzo zdrowo. W rzeczywistości uzyskujesz ogromne plony, zwłaszcza w porównaniu z organicznymi składnikami odżywczymi. Korzenie roślin mają tendencję do łatwego wchłaniania składników odżywczych na bazie substancji chemicznych, ponieważ podajesz je w odpowiednich proporcjach. W rezultacie rośliny nie muszą ciężej pracować, aby je pobrać. Jednak wadą jest to, że roślina może czasami wchłonąć znacznie więcej niż potrzeba, gdy poziomy składników odżywczych w twoich butelkowanych nawozach są nadmierne.

Nie oznacza to, że twoje rośliny nie mogą doświadczyć spalania składników odżywczych podczas wzrostu w glebie organicznej. Jasne, że może się to zdarzyć, zwłaszcza gdy używasz gleby zawierającej nadmiar składników odżywczych.

Porozmawiajmy na przykład o domowym kompoście. Wytwarzanie kompostu to powolny proces, w którym materia organiczna rozkłada się miesiącami. To proces, który wymaga ciepła i czasu.

Jeśli zrobisz to poprawnie, otrzymasz wysokiej jakości kompost, który rośliny uwielbiają. Jeśli jednak przyspieszysz proces, składniki odżywcze mogą być zbyt gorące dla roślin. Mówiąc prościej, stary kompost jest znacznie lepszy niż świeży kompost.

Ta sama teoria dotyczy nawet obornika. Niezależnie od tego, czy używasz obornika pochodzącego od krów, owiec, a nawet koni, muszą one dobrze się zestarzeć, aby rośliny mogły wykorzystać składniki odżywcze. Dlatego świeży obornik może być szkodliwy dla roślin.

Ponadto, jeśli przejrzałeś kilka forów konopnych, prawdopodobnie słyszałeś o super glebie. Tworzenie super gleby polega na mieszaniu kilku rodzajów obornika i innych dodatków w celu stworzenia bogatej, żyznej gleby.

Nie możesz jednak od razu użyć świeżej super gleby, ponieważ będzie ona zbyt „gorąca” dla roślin, podobnie jak świeży obornik lub kompost. Dlatego zaleca się wypełnienie tylko jednej czwartej pojemnika super ziemią, a pozostałą część zwykłą glebą, aby rośliny nie doświadczyły spalenia składników odżywczych.

Rośliny konopi indyjskich mogą również doświadczyć spalania składników odżywczych, jeśli masz oświetlenie niskiej jakości. Zazwyczaj rośliny konopi będą w stanie wytrzymać nieco wysoki poziom składników odżywczych, jeśli będą miały wystarczającą ilość światła.

Niektórzy hodowcy zakładają, że poparzenia ich roślin marihuany są dobre, ponieważ oznacza to, że dostarczają roślinom dodatkowego pożywienia. Jest to jednak mit, ponieważ światło jest tym, czego rośliny potrzebują najbardziej.

Z drugiej strony składniki odżywcze działają jak dodatkowe poprawki lub suplementy. Rośliny mogą przetrwać dość długo, nawet jeśli nie dodasz składników odżywczych, ale szybko umrą, jeśli nie będzie światła. Bez światła nie ma fotosyntezy, a bez fotosyntezy roślina nie może wytwarzać energii potrzebnej do rozwoju liści.

Dlatego zwracaj uwagę na światła, których używasz i upewnij się, że rośliny otrzymują odpowiednie światło do walki z innymi problemami. W zależności od konfiguracji, przestrzeni i wymagań możesz używać zarówno świateł LED, jak i HID. Oba rodzaje świateł są świetne dla roślin, aby dawały obfite plony.

Inne problemy, które naśladują spalanie składników odżywczych

Łatwo pomylić spalanie składników odżywczych z innymi problemami, w tym:

Toksyczność azotu

Toksyczność azotu wpływa na rośliny konopi na różne sposoby. Zazwyczaj liście stają się bardzo ciemnozielone, a ich tekstura może również wydawać się woskowa. Niektóre rośliny mogą również wyświetlać liście, które wyglądają jak pazury, ponieważ wyginają się nienaturalnie pod kątem 90 stopni.

Toksyczność azotu występuje, gdy karmisz rośliny nadmiernym azotem. Rośliny doświadczające spalania składników odżywczych mogą czasami mieć pazury, ponieważ mogą cierpieć z powodu toksyczności azotu.

Krótko mówiąc, niektóre rośliny mogą jednocześnie doświadczać toksyczności azotu i spalania składników odżywczych. Podczas gdy toksyczność azotu występuje z powodu nadmiaru samego azotu, spalanie składników odżywczych występuje, gdy występuje połączenie wielu składników odżywczych, a nie sam azot.

Niedobory składników odżywczych

Wiele niedoborów składników odżywczych, w tym potasu, żelaza, a nawet siarki, czasami objawia się żółknięciem liści i spalonymi końcówkami. W szczególności niedobór potasu może powodować żółknięcie brzegów liści. Z biegiem czasu mogą brązowieć i wyglądać, jakby były spalone.

Inne niedobory, takie jak na przykład siarka, naśladują spalanie składników odżywczych. Ponadto niedobór siarki czasami wygląda jak niedobór azotu, więc trudno jest odróżnić jeden od drugiego.

Jedynym sposobem na rozróżnienie braków jest sprawdzenie źródła problemu. Na przykład, jeśli niedobór rozprzestrzenia się od dołu do góry, prawdopodobnie jest to niedobór azotu. Z drugiej strony może to być niedobór żelaza, jeśli rozprzestrzenia się od góry do dołu. Ale kiedy liście wydają się spalone, wygląda to na oparzenie odżywcze.

Niektóre niedobory składników odżywczych powodują również, że liście stają się brązowe lub brązowe, wraz z plamami na liściach. Ponadto końcówki liści również się zwijają lub wyginają. Jeśli nie możesz znaleźć problemu, najlepiej przepłukać rośliny i pozwolić im odpocząć przez chwilę. Następnie, mniej więcej po tygodniu, możesz zacząć karmić je połówkowymi składnikami odżywczymi z wodą o zrównoważonym pH.

Lekki stres

Bardzo łatwo pomylić stres świetlny ze spalaniem składników odżywczych, ponieważ stres świetlny powoduje również żółknięcie liści. Końcówki liści mogą wyglądać na spalone. Stres świetlny występuje, gdy umieszczasz światła zbyt blisko roślin.

Jednym z oczywistych czynników odróżniających stres świetlny od innych problemów jest to, że stres świetlny uszkadza tylko czubki pąków lub liści. Zauważysz, że najbardziej cierpią liście znajdujące się najbliżej świateł. Jednakże, jeśli jest to oparzenie składników odżywczych, cała roślina zacznie wykazywać oznaki stresu, w przeciwieństwie do lekkiego stresu.

Wahania pH

Odróżnienie wahań pH od niedoborów składników odżywczych może być trudne, ponieważ wyglądają podobnie. Nieprawidłowe pH może również powodować plamienie na liściach. Jeśli wkrótce nie rozwiążesz problemu, liście mogą stać się chrupiące i wyglądać na spalone, podobnie jak oparzenia odżywcze.

Prostym sposobem sprawdzenia braku równowagi pH jest sprawdzenie odpływu wody z pojemnika. Jeśli pH jest nieprawidłowe, przepłucz rośliny i zacznij od nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.