Odmiany o Wysokich Plonach

Odmiany marihuany oferujące wysokie plony.

Wydajność roślin jest jedną z najczęściej pożądanych cech przez hodowców konopi. W ostatnich latach plony poprawiły się dzięki kolejnym selekcjom i mieszańcom dokonywanym przez wielu hodowców (producentów nasion).

Jakie odmiany konopi dają najlepsze plony?

Odmiany o wysokiej wydajności są zwykle roślinami z dominacją Indica o zwartej strukturze i zwartych pąkach. Rośliny te są gotowe do zbiorów po 7-9 tygodniach kwitnienia, chociaż mogą wymagać dłuższego okresu wegetacji niż rośliny z dominacją Sativy.

Jedne z najbardziej produktywnych feminizowanych odmian indica to zdecydowanie Industrial Plant, Monster, Critical Kush, White Widow, Big Bud, Milky Way.

Z drugiej strony możemy również znaleźć wysokowydajne odmiany indica w regularnej formie: Bella Ciao czy Afghan.

Oczywiście, wiele odmian głównie Sativa również daje najlepsze plony, jak na przykład odmiany feminizowane, takie jak Moby Dick 2, Easy Haze, Grapefruit czy Wombat.

W przypadku nasion regularnych możemy znaleźć odmiany takie jak Bambata czy Session.

Istnieją inne zrównoważone hybrydy Indica-Sativa o niesamowitych plonach, jak na przykład Critical Jack, Big Foot (obie feminizowane) lub Agent Orange (regularne nasiona).

Jednak, jak już wiemy, plony zależą głównie od fenotypów (indywidualnych roślin), a nie od genotypów (odmian). Dlatego najlepszą opcją zapewnienia stałej i stabilnej produkcji jest wybranie najlepszego fenotypu z partii nasion i pobranie z niej sadzonek. W ten sposób możemy zachować roślinę mateczną, z której będziemy pobierać klony, i zawsze uzyskiwać te same dokładne wyniki (o ile warunki wzrostu są zawsze takie same).

Czy Big Bud jest odmianą oferującą największe plony?

Słynna odmiana konopi Big Bud została wysoko oceniona pod koniec lat 90-tych ze względu na jej niezwykłe plony.

Z czasem Big Bud został ulepszony przez hodowcę Shantibabę, który skrzyżował tę odmianę ze Skunk#1 głównie w celu poprawy smaku. Wynikiem tej krzyżówki był słynny szczep Critical Mass, dostępny w regularnej formie nasion od Mr Nice Seeds. Dinafem stworzył feminizowaną wersję tej odmiany, zwaną Critical+.

Critical Mass / Critical+ niekoniecznie jest odmianą konopi o najwyższej wydajności, ale kolejną mocną stroną tej odmiany jest jej szybki kwit (około 7 tygodni). Ta szczególna cecha, oczywiście w połączeniu z plonami, wyjaśnia wielki sukces tej odmiany, oprócz jej intensywnego, pysznego i słodkiego smaku.

Czy nasiona automatyczne mogą oferować wysoką produktywność?

Automatyczne – zwane również automatycznie kwitnącymi – odmiany konopi zawsze będą miały niższe plony niż te „standardowe”. W ten sposób ten rodzaj nasion nie będzie idealny do uzyskania obfitych plonów, ponieważ nie jest możliwe wywołanie ich kwitnienia przy wysokiej produktywności.

Jeśli jednak chcesz uprawiać tego typu genetykę, trzecia generacja automatycznych odmian Sweet Seeds wydaje się najbardziej odpowiednia do uprawy w pomieszczeniach, z odmianami takimi jak Big Devil XL Auto lub Jack 47 Auto.

Inne automatycznie kwitnące odmiany konopi, które mogą zainteresować hodowców poszukujących wysokich plonów, to: Moby Dick Auto, Think Different albo Big Low.

Istnieją również odmiany automatyczne XXL, które często oferują wyższe plony niż odmiany automatyczne, chociaż ich pełny cykl życia jest nieco dłuższy. Wśród tego typu szczepów znajdziemy Maxi Gom czy Haze Gom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.