Podstawy Uprawy Marihuany Na Zewnątrz

Jeśli nie masz miejsca w pomieszczeniach lub po prostu chcesz uniknąć inwestycji w drogi sprzęt i akcesoria do uprawy w pomieszczeniach, uprawa marihuany na zewnątrz jest idealną alternatywą. Z ziemią, wodą, słońcem — i dużą dawką TLC (delikatna troska, nie mylić z THC) — możesz sam wyhodować ładny plon!

Poniżej znajduje się podstawowy przewodnik z dziesięcioma krokami do udanej uprawy marihuany na zewnątrz w zaciszu własnego domu.

Krok 1: Odpowiedni klimat.

Zanim rozważysz uprawę marihuany na zewnątrz, najpierw upewnij się, że masz odpowiedni klimat. Na szczęście słoneczna pogoda w lecie jest idealna do uprawy na zewnątrz.

Krok 2: Wybierz miejsce na swój ogród.

Podobnie jak tworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniu do uprawy w pomieszczeniach, wybór przestrzeni na zewnątrz z odpowiednim środowiskiem ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego ogrodu.

Kilka wskazówek:

Wybierz miejsce, w którym Twoje rośliny będą miały jak najwięcej bezpośredniego światła słonecznego, zwłaszcza w południe, kiedy jakość światła jest najlepsza. Chociaż stały wiatr jest dobry dla twoich roślin, szczególnie w cieplejszym klimacie, nie chcesz, aby twoje rośliny były narażone na dużo silnych wiatrów. Z tego powodu rozważ sadzenie w pobliżu wiatrochronu, takiego jak mur, ogrodzenie lub duże krzewy. Jeśli pogoda stanie się zbyt wietrzna, zastanów się nad umieszczeniem rośliny w pomieszczeniu.

Prywatność i bezpieczeństwo to również ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli nie mieszkasz w odosobnionym miejscu, spróbuj wybrać obszar otoczony wysokim płotem, dużymi krzewami i/lub drzewami. Pamiętaj też, że musisz pomyśleć o tym, jak duże mają być twoje wyhodowane rośliny. Konopie uprawiane na świeżym powietrzu mogą dorastać do 15 stóp (4,57 m) lub więcej, w zależności od tego, jak bardzo je wypuścisz.

Trzymaj zwierzaki na dystans. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym małe zwierzęta mają tendencję do włóczenia się i żerowania na liściach, rozważ umieszczenie wokół roślin grubego drutu, aby je chronić.

Krok 3: Określ odmianę, którą chcesz uprawiać.

Odmiana konopi, którą uprawiasz, będzie w dużej mierze zależeć od Twojego klimatu i lokalizacji. Na szczęście ciepła i słoneczna pogoda w Barcelonie zapewnia wspaniały klimat do uprawy zarówno odmian indica, jak i sativa, z doskonałymi wynikami.

Krok 4: Wybierz swoją glebę.

Z marihuaną, podobnie jak wiele innych roślin, możesz sadzić swoje nasiona bezpośrednio w ziemi lub kupować ziemię i hodować ją w doniczkach. Pamiętaj, że rośliny konopi rozwijają się w glebie bogatej w materię organiczną, a ponadto wymagają dobrego drenażu.

Jeśli chodzi o najlepszą glebę dla marihuany, nie zaleca się ciężkich gleb gliniastych, ponieważ nie zapewniają dobrego drenażu oraz nie zatrzymują dobrze tlenu. Gleba piaszczysta jest łatwa w uprawie, dobrze drenuje i szybko się nagrzewa. Jednak nie zatrzymuje dobrze składników odżywczych. Gleba mulista jest idealnym podłożem do uprawy. Jest łatwa w pracy, szybko się nagrzewa, zatrzymuje wilgoć, ma dobry drenaż i zawiera dużo składników odżywczych. Najlepsza gleba mulista to ciemna, krucha glina, która jest bardzo żyzna.

Jeśli chcesz zapewnić najlepsze rezultaty na swojej glebie, rozważ jej przetestowanie, co jest łatwe i stosunkowo niedrogie. Usługa badania gleby poinformuje Cię o składzie i pH gleby, ujawni wszelkie zanieczyszczenia i zaleci najlepsze nawozy dla gleby.

Krok 5: Przygotuj się do uprawy roślin.

Przynajmniej na miesiąc przed sadzeniem wykop doły, w których będziesz umieszczać swoje rośliny konopi i zmieszaj je z kompostem, obornikiem, odpadkami robaków lub inną rozłożoną materią organiczną. Zapewni to napowietrzenie i drenaż, a także ważne składniki odżywcze dla roślin.

Krok 6: Zdobądź nawóz.

Jak wspomnieliśmy w poprzednim kroku, składniki odżywcze są niezbędne do pomyślnego wzrostu roślin marihuany. Dla hodowców po raz pierwszy, najlepiej zacząć od nawozów, które są niedrogie i łatwo dostępne. Nawozy organiczne są idealne, ponieważ w pełni wykorzystują życie drobnoustrojów w glebie i minimalizują szkodliwy spływ. Istnieje wiele różnych rodzajów naturalnych, organicznych nawozów dostępnych w sklepach domowych i ogrodniczych, w tym mączka kostna, mączka rybna, guano nietoperzy i mączka z wodorostów.

Krok 7: Wybierz swoje pojemniki.

Jeśli zdecydujesz się na pojemniki zamiast sadzenia bezpośrednio w ziemi (być może z powodu złej jakości gleby), możesz wybierać spośród wielu pojemników. Ogólnie rzecz biorąc, doniczki o pojemności 5 galonów są najlepszym rozmiarem dla małych i średnich roślin na zewnątrz, a doniczki o pojemności 10 galonów są zalecane dla większych roślin. Niezależnie od wybranego rozmiaru należy pamiętać, że doniczki szybko nagrzewają się w bezpośrednim świetle słonecznym, co poważnie ogranicza wzrost roślin. Dlatego pamiętaj, aby zacieniać pojemniki, gdy słońce jest wysoko na niebie.

Krok 8: Roślina i woda.

Po posadzeniu będziesz musiał często podlewać swoje rośliny, zwłaszcza w najgorętszych miesiącach. Pamiętaj, że ogrody konopne na świeżym powietrzu korzystają z deszczu i wód gruntowych, ale nadal musisz uważnie obserwować i upewnić się, że mają wystarczającą ilość wody przez cały dzień.

Najlepszą zasadą jest głębokie podlewanie, a następnie odczekanie, aż górny lub dwa centymetry gleby całkowicie wyschną, zanim ponownie podlejemy. Ważne jest również, aby pamiętać, że w szczególnie deszczowej porze może być konieczne ulepszenie odwadniania ogrodu, ponieważ korzenie konopi są podatne na choroby grzybowe, gdy będą zbyt mokre.

Krok 9: Ochrona przed szkodnikami.

Wspomnieliśmy już o używaniu drutu wokół roślin, aby trzymać z dala małe zwierzęta. Ale co z owadami, które pozostawione bez opieki mogą poważnie uszkodzić rośliny na zewnątrz?

Oto kilka wskazówek, jak trzymać szkodniki z dala od roślin:

Zwłaszcza w pierwszych dwóch miesiącach wzrostu szkodniki, na które należy zwrócić największą uwagę, to ślimaki, gąsienice, owady zjadające liście i chrząszcze. Rozważ naturalne pestycydy i repelenty, pamiętając, że w końcu będziesz palić kwiaty swoich roślin – więc zwracaj szczególną uwagę na chemikalia w produktach, których używasz. Ponownie, zawsze myśl naturalnie i ekologicznie!

Używaj „pozytywnych drapieżników szkodników”, aby odstraszyć prawdziwe szkodniki, które zagrażają twoim roślinom. Biedronki, modliszki i złotooki to przykłady drapieżników, które możesz wykorzystać na swoją korzyść, gdy masz do czynienia ze szkodnikami roślin na zewnątrz. Ponieważ te przyjazne owady są tak szeroko stosowane w świecie ogrodnictwa, można je kupić komercyjnie.

Krok 10: Kultywuj, pielęgnuj, rozwijaj się i ciesz się!

Jeśli wykonasz kroki opisane powyżej, jesteś na dobrej drodze do uprawy własnych roślin marihuany i cieszenia się nimi w zaciszu własnego domu. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.