Komercyjne i Przemysłowe Wykorzystanie Konopi 

Uprawę konopi indyjskich datuje się na 10 tysięcy tysięcy lat temu. Roślinę ceniono jako wspaniałe źródło błonnika a jej pierwsze zarejestrowane wykorzystanie znaleźć można w starożytnych Chinach i Mezopotamii.

Naukowcy uważają, że konopie zostały sprowadzone do Wielkiej Brytanii z Azji około 800 rpne. Najwcześniejsze wzmianki o konopiach pochodzą z 373 rpne, opisując, jak celtycka księżniczka uczyła kobiety szyć i tkać konopie.

Istnieją zapisy sięgające 800 rne, które opisują, w jaki sposób konopie były wykorzystywane przez flotę morską Henryka VIII do budowy pancerników i ich elementów, takich jak żagle, liny i takielunek. Konopie używano nawet do ich map, ubrań marynarzy i biblii. Konopie cieszyły się tak dużym popytem, ​​że za panowania Henryka VIII obowiązkowa była uprawa 15 akrów konopi na każde posiadane 60 akrów ziemi.

Kiedy Brytyjczycy skolonizowali Amerykę, dla Korony Brytyjskiej uprawiano pola uprawne konopi indyjskich sativa. Konopie utrzymywały się na wysokim poziomie przez dziesięciolecia. W 1938 roku magazyn Popular Mechanics opublikował artykuł o potencjale konopi jako „nowej uprawy wartej miliard dolarów”.

Według publikacji konopie „można wykorzystać do produkcji ponad 25 000 produktów, od dynamitu po celofan”. Artykuł ukazał się zaledwie rok po tym, jak ustawa o podatku od marihuany miała uregulować uprawę i sprzedaż wszystkich odmian konopi. To, co nastąpiło później, to długa historia błędnej identyfikacji konopi z marihuaną przez opinię publiczną.

Nowoczesne produkty z konopi

Obecnie zastosowania konopi ewoluowały dzięki nowym metodom i technologii, lepszemu zrozumieniu potencjału konopi oraz zniesieniu wszystkich federalnych ograniczeń dotyczących uprawy konopi przemysłowych. Oto 21 fascynujących zastosowań konopi:

1. Liny

Włókna konopne zostały po raz pierwszy utkane w linę wieki temu. Ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość jest produkowany do dziś i ewoluował w liny, które są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. Ma zastosowanie przemysłowe, ale jest również popularny w projektach rzemieślniczych i ogrodnictwie.

2. Olej z nasion konopi

Olej konopny pochodzi z tłoczenia nasion konopi. Może być stosowany w produktach do pielęgnacji ciała, takich jak mydła i szampony, podczas gdy przemysłowy olej z nasion konopi może być stosowany w farbach, tworzywach sztucznych, tuszach i smarach. Ponieważ olej konopny jest jadalny, można go używać do gotowania lub dodawać do żywności i napojów.

3. Alkohol

Piwo konopne nie jest warzone bezpośrednio z konopi, ale zawiera składniki konopne, takie jak nasiona konopi. Podobnie jak piwo konopne, wódka konopna jest nasycona konopiami, aby nadać jej wyraźny i niepowtarzalny smak konopi.

4. Odzież, buty i akcesoria

Tkanina konopna jest bardzo chłonna, dobrze farbuje i jest niesamowicie mocna. Wszechstronność tkaniny konopnej utorowała drogę do wszystkiego, od konopnych koszul, kurtek, spodni, szalików, czapek i innych akcesoriów odzieżowych, takich jak portfele i torby. Można z niego zrobić nawet buty i kapcie. Ponieważ jest to zrównoważony materiał, konopie są preferowane przez ekologicznych konsumentów.

5. Balsam do ust

Konopny balsam do ust zawiera olej konopny, nawilżający olej, który jest bogaty w składniki odżywcze i zdrowe kwasy tłuszczowe.

6. Ochrona przeciwsłoneczna

Uważa się, że konopie mają naturalne właściwości chroniące przed słońcem, dzięki czemu idealnie nadają się do umieszczania oleju z nasion konopi w kremach przeciwsłonecznych. Olej z nasion konopi jest bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, silne przeciwutleniacze i białko.

7. Mydło

Ponieważ olej z nasion konopi jest reklamowany ze względu na swój profil kwasów tłuszczowych, jest doskonałym mydłem dla osób szukających produktów przeciwstarzeniowych oraz do skóry problematycznej.

8. Mąka

Mąka konopna jest wynikiem usunięcia oleju konopnego z nasion w celu zmielenia na mąkę. Mąka konopna to orzechowa mąka o ziemistym smaku, która jest bezglutenowa.

9. „Beton konopny”

Hempcrete to biokompozytowy materiał stosowany w budownictwie na całym świecie jako zrównoważony materiał budowlany. Jako izolator termodynamiczny pomaga obniżyć koszty energii. W sposób ciągły pochłania również CO2.

10. Pieluchy

Pieluszki konopne są miękkie, trwałe, wygodne i super chłonne. Istnieją wielorazowe pieluchy konopne i jednorazowe pieluchy konopne.

11. Nadwozia samochodowe

Plastik konopny można wykorzystać do budowy karoserii samochodu. W rzeczywistości Henry Ford zrobił to w 1941 roku. Mówi się, że plastik konopny jest mocniejszy niż stal ze względu na jego zdolność do zginania się i naprawiania z powrotem do pierwotnej pozycji, a nie pękania i łamania.

12. Biopaliwo

Nasiona konopi indyjskich sativa można wykorzystać do stworzenia opłacalnego oleju napędowego, który można zastosować w dowolnym konwencjonalnym silniku wysokoprężnym.

13. Pielęgnacja włosów

Szampon i odżywka z konopi zawierają olej z nasion konopi zawierający witaminę E i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Produkty do pielęgnacji włosów nasycone konopiami nawilżają, chronią i wzmacniają.

14. Papier

Papier konopny jest uważany za lepszy od zwykłego papieru z drzew, ponieważ nie żółknie ani nie psuje się z upływem czasu. Papier konopny może być również bardziej poddawany recyklingowi niż papier drzewny.

15. Meble

Meble konopne są wykonane z tkaniny konopnej, która w dotyku przypomina bawełnę i płótno. Podczas gdy tkanina może być używana głównie do tapicerowania siedzeń i kanap, niektóre firmy produkują krzesła w całości z konopi.

16. Zabawki dla zwierząt, akcesoria i pościel

Od obroży dla psów i zabawek do żucia po pościel, konopie są używane w różnych produktach związanych ze zwierzętami domowymi. Lina konopna to świetna zabawka do żucia dla psów, ponieważ jest mocna, nietoksyczna, antybakteryjna i organiczna.

17. Lakier do paznokci

W połączeniu z olejem konopnym lakier do paznokci na bazie konopi może pomóc i odbudować paznokcie dzięki swoim naturalnym właściwościom zdrowotnym.

18. Proszek białkowy

Białko konopne w proszku ma mniejszą zawartość białka niż serwatka; jest jednak łatwiej trawiony i zawiera niezbędne aminokwasy. Jako wysokiej jakości białko doskonale nadaje się do odchudzania ze względu na wysoką zawartość błonnika oczyszczającego jelita.

19. Baterie

Superkondensatory na bazie konopi są wynikiem odkrycia, że ​​włókna konopne są bardziej przewodzące niż grafen, przewodnik zwiększający gęstość energii.

20. Okulary przeciwsłoneczne

Konopne okulary przeciwsłoneczne wykonane są z kompozytu z włókien konopnych. Wyglądają wyraźnie na ekologiczne i zrównoważone, dzięki czemu są modne dla tych, którzy chcą wypowiadać się na temat środowiska.

21. Świece aromaterapeutyczne

Świece konopne są wykonane z oleju konopnego, a nawet wykorzystują konopny knot, który zapewnia im dłuższy czas palenia.

22. Olej CBD

Kannabidiol, znany również jako CBD, jest pozyskiwany z łodyg, liści i kwiatów konopi. Nie powoduje odurzenia, ale zapewnia pewne korzyści lecznicze. Korzyści obejmują napady padaczkowe, lęk, stany zapalne, bezsenność i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.