Dodatkowe Kilogramy Po Pandemii

Dodatkowe kilogramy po pandemii. Jak poradzić sobie z przyrostem masy ciała?

Jest to dość częste, że zmieniamy wagę, gdy zmieniają się nasze nawyki lub gdy odczuwamy stres. Oto jak sobie z tym poradzić, jeśli jesteś teraz trochę cięższy niż zwykle.

Jedzenie to jeden z najprostszych sposobów na poprawę samopoczucia. W tym roku, w obliczu pandemii, wyborów, globalnego ocieplenia i wielu innych problemów, jedzenie jest jednym z najprostszych i najbardziej niezawodnych źródeł komfortu dla każdego z nas.

Przybieranie wagi podczas pandemii jest często dyskutowanym tematem, a ludzie przypisują jej szydercze nazwy oraz opracowują specjalne plany, jak sobie z tą wagą poradzić. Chociaż intencje są dobre, większość z tych wyjaśnień nie uwzględnia faktu, że spędzamy więcej czasu w domu, i istnieją osoby, które radzą sobie z tym gorzej niż inni.

Przyrost masy ciała spowodowany restrykcjami podczas wirusa to rzeczywistość, która dla wielu stała się kolejnym źródłem stresu. Mimo to powinno być postrzegane jako to, czym jest: zmiana, która blednie w porównaniu z większymi stresorami, które nas otaczają.

Oto jak wybaczyć sobie swój pandemiczny przyrost masy ciała i jak zmienić swój sposób myślenia, aby być tak zdrowym i szczęśliwym, jak tylko możesz w tych dziwnych czasach:

• Bądź dla siebie dobry

Mamy tendencję do krytykowania samych siebie, zwłaszcza jeśli chodzi o naszą wagę. Pamiętaj jednak o tym, że ten rok był wyjątkowo ciężki dla nas wszystkich. Niewielki przyrost masy ciała nie jest przyczyną do załamywania się, a kilogramy mogą być utracone w naturalny sposób, o ile ustalisz sobie realistyczne cele.

Nie powinieneś wstydzić się przybieraniem na wadze; jest to stresor, który zajmuje dużo miejsca w mózgu, a to miejsce można by poświęcić na myślenie o innych, bardziej produktywnych rzeczach.

• Ćwicz z właściwych powodów

Trening jest zdrowy i dobry dla zdrowia fizycznego i psychicznego, ale nie chodzi o rekompensowanie tego, co jesz, ani nawet o utratę wagi. Ćwiczenia powinny być wykonywane dla korzyści zdrowotnych i tego, jak dobrze jest poruszać się i osiągać cele, o których nie myślałeś, że są możliwe.

Postaraj się zmienić sposób myślenia o swoim ciele i traktuj ćwiczenia jako coś radosnego, a nie środek do celu.

• Jedz kiedy potrzebujesz

Unikaj powiązania jedzenia ze stresem i pamiętaj o swoich posiłkach. Pozostań w teraźniejszości i skup się na tym, że jedzenie i odżywianie przyczyniają się do szczęśliwego stylu życia, że ​​jedzenie łączy cię z innymi i że jest to przywilej, z którego nie każdy może się cieszyć.

Spróbuj jeść warzywa i produkty roślinne, jeśli jeszcze tego nie robisz, i z pewnością odkryjesz coś co Ci posmakuje. Bycie głodnym nie sprzyja odchudzaniu, ponieważ może prowadzić do napadów głodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.