Jak Określa Się Jedną Dawkę Cannabis?

Ze względu na to, że coraz więcej krajów legalizuje konopie indyjskie i tworzy ramy regulacyjne, przy braku federalnej legalizacji i nadzoru, dane kraje same decydują, co stanowi dawkę konopi. W Kolorado i wielu innych stanach prawnych jedna dawka jadalnej marihuany to 10mg. Ale w nowo legalnym Connecticut jedna dawka to o połowę mniej, 5mg. Nasuwa się więc pytanie, w jaki sposób określa się jedną dawkę marihuany?

Jak określa się jedną dawkę dla innych leków

Przyjrzyjmy się najpierw, jak ogólnie określana jest dawka medyczna. Jeśli jesteś osobą dorosłą przyjmującą coś takiego jak ibuprofen, zwłaszcza jeśli kupujesz go bez recepty, dawka jest standaryzowana na podstawie wagi około 155 funtów. NLPZ (niesteroidowy lek przeciwzapalny), taki jak ibuprofen, jest zwykle dawkowany w dawce 200 mg na tabletkę z dziennym limitem 1200 mg lub 6 tabletek w ciągu 24 godzin. W przypadku dzieci dawkowanie ustala się na podstawie wagi i zazwyczaj na zalecenie lekarza.

Jak naukowcy doszli do tych konkretnych liczb? Powstały po wielu latach badań i praktyki klinicznej.

Niektóre tabletki – jedna dawka na konkretny rodzaj leku

Mimo, że inne dawki lecznicze są zwykle określane na podstawie wagi, tego samego nie można zrobić w przypadku konopi. Jest to jedna ścieżka dla większości leków: poprzez eksperymentalne poziomy bazowe i pułapy są określane dla bezpiecznego dawkowania. Bardzo często współczynniki te są obliczane na podstawie wagi.

Jednak dawkowanie konopi nie może być oparte na wadze i nie zostało poddane takim samym rygorom testów z powodu trwającego federalnego zakazu, pozostawiając konsumentów i stanowe organy regulacyjne w niewiedzy o tym, jaka powinna być standardowa dawka. Ale jest pewien precedens.

Jak dawkuje się cannabis

Większość badań przeprowadzonych nad dawkowaniem konopi koncentruje się na izolowanym THC, występującym w lekach, takich jak zatwierdzony przez FDA syntetyczny lek pochodzący z THC, Dronabinol, sprzedawany jako Marinol. Ustalając dawki Marinolu, naukowcy odkryli, że około 2,5 mg do 10 mg THC na dawkę działa najlepiej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niezależnie od tego, czy stany spojrzały na badania Marinol, aby określić stanowe przepisy dotyczące dawkowania, jest prawie niemożliwe do wytłumaczenia, ale biorąc pod uwagę, że Marinol jest jednym z niewielu leków cannabis zatwierdzonych przez FDA, wydaje się to bezpiecznym zakładem.

Ze względu na to, że istnieje tak wiele różnych rodzajów odmian marihuany i każdy może inaczej reagować na konopie, ustalenie odpowiedniego systemu dozowania może być dość trudne.
Ale jest duże zastrzeżenie. Jeśli nie kupujesz zwykłego izolatu THC lub CBD, konopie indyjskie, które kupujesz w aptece, to nie tylko jeden kannabinoid. Roślina jest wielopłaszczyznowa z wieloma różnymi kannabinoidami i terpenami, z których wszystkie działają razem, aby stworzyć efekt otoczenia. Na przykład, pięć miligramów sativy z limonenem będzie miało zupełnie inne działanie niż indica z pinenem. Ponadto, biologia danej osoby również będzie odgrywać rolę w skutkach danej odmiany.

Podsumowanie

Krótko mówiąc, dawkowanie konopi nie jest scenariuszem uniwersalnym, jak w przypadku zwykłych leków. Ale zamiast merytorycznych rozmów na poziomie stanowym na temat tego, co byłoby najlepsze dla konsumentów konopi, organy regulacyjne wydają się kopać w dół, skupiając się zamiast tego na tworzeniu limitów potencji THC.

To prawda, że ​​średnia moc produktów z konopi rośnie. W 2019 r. średnia moc marihuany skonfiskowanej przez DEA wynosiła 14 procent, trzykrotnie więcej niż w 1995 r. (pierwszy rok, w którym Narodowy Instytut ds. Narkomanii zaczął zbierać dane).

Jak zwykle, to na konsumencie spoczywa obowiązek dowiedzenia się, jakie dawkowanie jest dla niego odpowiednie, zazwyczaj poprzez proces prób i błędów. Jak więc możesz określić własną dawkę? Cóż, to trudne. Musisz zacząć od rozważenia kilku rzeczy: jesteś doświadczonym konsumentem, czy nowym? Chcesz leczyć jakieś konkretne schorzenie, czy konsumujesz marihuanę dla zabawy? Pamiętanie o wszystkich tych rzeczach, a także rozmowa z lekarzem może pomóc w podjęciu świadomych decyzji dotyczących dawkowania marihuany, które jest dla Ciebie odpowiednie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.