Inhalowanie cannabis łagodzi objawy choroby Parkinsona

marihuana-medycyna-marihauna-medycyna-lek-lekarstwo

Tel Aviv, Izrael: Inhalowanie marihuany łagodzi objawy choroby Parkinsona według danych klinicznych opublikowanych przed drukiem w European Journal of Pain.

Badacze z Tel Aviv University oraz Rabin Medical Center w Izraelu oceniali wpływ konopi na ekspozycję objawów motorycznych i parametrów bólu u pacjentów cierpiących na chorobę Parkinsona.

Naukowcy stwierdzili, że wdychanie konopi wiąże się z poprawą objawów już w 30 minut po ekspozycji. „Cannabis poprawia wyniki ruchowe i objawy bólowe u pacjentów z PD,” doszli do wniosku autorzy.

Wcześniejsze izraelskie badania dotyczące oceny wpływu marihuany na pacjentów z chorobą Parkinsona wykazały „znaczącą poprawę po leczeniu, zwłaszcza jeśli chodzi o drżenie, sztywność, spowolnienie ruchowe…[oraz] znaczącą poprawę jakości snu oraz redukcję punktów bólowych.”

Ponad 20.000 izraelskich pacjentów otrzymało marihuanę w ramach programu federalnego. Ponad 90 procent uczestników zgłosiło znaczną poprawę w odczuwaniu bólu i szeroko pojętym funkcjonowaniu w wyniku zażywania medycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.