Stres i Stany Lękowe w Pracy

Praca to dziedzina naszego życia, w której pojawia się dużo stresu i niepokoju. Czy odczuwasz stres lub niepokój, kiedy każdego ranka wstajesz do pracy? Czy masz współpracownika lub nieznośnego klienta, który powoduje u Ciebie niepokój? Jeśli tak, koniecznie wypróbuj medytacji.

Medytacja to praktyka wchodzenia w teraźniejszość poprzez akt medytacji lub świadomą pracę z oddechem. Medytacja nie polega na zmianie siebie i nagłym osiągnięciu oświecenia, chodzi raczej o zdolność dostrzegania, kiedy brakuje ci balansu oraz używania narzędzi, których się nauczyłeś, aby uspokoić umysł i ciało przed zareagowaniem.

Medytacja może być czymś, co dzieje się przez 5 sekund lub 20 minut, w zależności od twojej osobistej praktyki. W medytacji nie ma żadnych oczekiwań poza uspokojeniem gonitwy umysłu i przywrócenia jej stabilności i spokoju w danej chwili.

1. Ustaw swoją intencję i skup się na mantrze

Siadając do sesji medytacyjnej, poświęć chwilę na zastanowienie się, dlaczego medytujesz. Być może po to, aby złagodzić stres i niepokój, a może po prostu poświęcić chwilę dla siebie. Cokolwiek to może być, pomyśl o tej intencji, świadomie ustalając cel praktyki.
Możesz też pomyśleć o pozytywnej afirmacji lub mantrze, którą możesz sobie powtarzać.

Skupienie się na kilku dobrych słowach jest dobrym sposobem na pozostanie w chwili obecnej.

2. Licz swoje oddechy

Inną skuteczną metodą na rozpoczęcie medytacji jest liczenie oddechu. Dla każdego wdechu i wydechu wybierz tę samą liczbę (na przykład 3 sekundy) i świadomie policz 1-2-3 dla każdej serii oddechów. Jest to pomocna technika, ponieważ pozwala umysłowi skupić się na liczeniu, zamiast wpadania w niekończące się myśli.

Jest to również skuteczny sposób na wzmocnienie pojemności płuc. Często oddychamy brzuchem lub klatką piersiową i nie wykorzystujemy w pełni pełnej pojemności naszych płuc. Ćwiczenie tego uważnego liczenia może pomóc nam dotrzeć do głębi naszych płuc, które nie są regularnie napompowane.

3. Skoncentruj się na odprężeniu poszczególnych części ciała

Wykonanie pełnego skanu ciała to kolejny skuteczny sposób na wejście w stan medytacyjny.

Zaczynając od czubków palców stóp, powoli poruszaj się po każdym obszarze ciała, delikatnie mówiąc sobie, aby się zrelaksować.

Skupienie uwagi na poszczególnych partiach ciała pozwala mentalnie zajrzeć do obszaru, w którym masz problem lub na który nie zwracasz uwagi. Nie ma potrzeby osądzać, jeśli coś pojawi się w jakimś obszarze, po prostu rozpoznaj to i delikatnie idź dalej.

Po wykonaniu pełnego skanu ciała powinieneś czuć się na tyle zrelaksowany, aby spokojnie wykonać kilka rund uważnego oddechu. Jeśli nie, nie martw się, po prostu ćwicz!

4. Oświecona medytacja

Jest to forma medytacji, w której skupiasz się na określonym archetypie lub sile światła, która pozwala przejąć kontrolę nad twoją wyobraźnią. Najlepszym sposobem na znalezienie tego, jest skupienie się na duchowym oku lub czakrze znajdującej się na czubku czoła.

Wiadomo, że duchowe oko jest bramą, przez którą nasze umysły mogą przeniknąć do naszego wewnętrznego królestwa.

Ta forma medytacji jest skutecznym sposobem na uzdrowienie umysłu i ciała poprzez zaoferowanie pozytywnej energii i wewnętrznego spokoju.

5. Cicha medytacja

Ostatnią formą medytacji do wypróbowania jest tradycyjna cicha medytacja, w której skupia się na wyciszeniu umysłu, aby znaleźć wewnętrzny spokój.

Ta forma jest najlepiej praktykowana przez doświadczonych weteranów, takich jak mnichów buddyjskich, którzy spędzają wiele godzin dziennie w ciszy. Jednak nie musisz ćwiczyć tej formy godzinami, aby móc czerpać z niej korzyści.

Podsumowanie

Poświęcenie czasu każdego dnia na praktykowanie jednej z tych uważnych technik medytacji pomoże złagodzić stres i niepokój w miejscu pracy. Za każdym razem, gdy czujesz się niespokojny w pracy, zrób sobie pięciominutową przerwę na toaletę lub idź korytarzem, dając sobie czas na zresetowanie się w tym gorączkowym czasie. W rezultacie zauważysz, że w twoim umyśle i ciele będzie mniej napięcia i będziesz mógł łatwiej rozwiązywać problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.