Wszystko Co Musisz Wiedzieć o Destylatach Cannabis

Witaj w jednym z najnowszych trendów jeśli chodzi o koncentraty. Ale bądź ostrożny, z mocą prawie 99%, destylat z konopi nie jest dla nowych i niedoświadczonych użytkowników. Ogólnie rzecz biorąc, koncentraty konopi izolują lub oddzielają kannabinoidy, takie jak THC i CBD, aby stworzyć czysty i wyrafinowany produkt końcowy, który wykracza poza przeciętny kwiat z 15-25% zawartością THC. Niedawno nastąpił gwałtowny wzrost destylatu – czystego i klarownego koncentratu z nawet 99% aktywowanym THC.

Czym dokładnie destylat różni się od innych koncentratów? Destylaty wykorzystują proces ekstrakcji zwany „krótka droga destylacji”, która oddziela i oczyszcza cząsteczki i zanieczyszczenia w celu uzyskania czystego, prawie przezroczystego koncentratu. Inne metody ekstrakcji nie zapewniają prawie takiego samego poziomu czystości ani różnorodności zastosowań jak ta technika, co czyni ją wysoko cenioną jako koncentrat „z najwyższej półki”.

Co mówi nauka

Kannabinoidy mają dość wysokie temperatury wrzenia, więc producenci mogą destylować w znacznie niższych temperaturach niż typowy proces destylacji molekularnej. Od dziesięcioleci w przemyśle opracowano różne metody ekstrakcji, z których najpopularniejsze wykorzystują rozpuszczalniki butan, propan, CO2 i alkohol.

Co to jest rozpuszczalnik?

Rozpuszczalnikiem jest zasadniczo dowolna ciecz chemiczna, która rozpuszcza produkt w roztworze. Propanowy olej haszyszowy (PHO) lub butanowy olej haszyszowy (BHO) są produkowane metodami ekstrakcji, które wykorzystują te specyficzne elementy do ekstrakcji surowego oleju z rośliny. Po odkryciu potencjału tych procesów, warto zauważyć, że istnieją różne konsystencje koncentratów BHO.

Ale produkty takie jak BHO i PHO zazwyczaj pozostawiają pozostałości, zanieczyszczenia i mikroskopijne ilości niechcianych materiałów w produkcie końcowym. Destylaty z konopi są jednak tworzone przy użyciu techniki destylacji krótkiej ścieżki, która różni się od typowej ekstrakcji rozpuszczalnikowej. Ciepło odparowuje THC i CBD, przenosząc parę do systemu chłodzenia w celu konsolidacji i ewentualnego zebrania w zlewkach. Ten proces jest powtarzany w kółko, aby stworzyć czyste kannabinoidy bez chlorofilu, materii roślinnej lub pozostałości rozpuszczalników.

Zrozumienie konwencji nazewnictwa

Oznacza to, że koncentraty takie jak destylaty są uważane za „bezrozpuszczalnikowe”. Wyekstrahowane kannabinoidy (THC, CBD itp. oraz terpeny) są ponownie wprowadzane do koncentratów, aby stworzyć całkowicie czysty produkt. Mimo że zostały one wyekstrahowane rozpuszczalnikiem węglowodorowym, produkty bezrozpuszczalnikowe mają zerową zawartość pozostałości rozpuszczalnika na milion (ppm) i są wysoce przezroczyste.

Właśnie dlatego destylaty z konopi zostały nazwane „The Clear” lub „The Pure”. Destylaty są przejrzyste, klarowne i wizualnie reprezentują wysoki poziom czystości. Wiele osób przyciąga konsystencja destylatów, ponieważ różnią się one od najpopularniejszych koncentratów na rynku.
Alternatywnie, istnieją pewne metody ekstrakcji, które nie wykorzystują węglowodorów i są uważane za wytwarzające produkty nierozpuszczalnikowe. Hasz typu full-melt, haszysz bąbelkowy i kalafonia kwiatowa to przykłady roślin, które są myte lub prasowane w celu wydobycia kannabinoidów z włosków. Ze względu na metodę ekstrakcji czasami pozostaje materia roślinna, która może pozostawiać nieprzyjemny smak lub pozostałości.

Należy zauważyć, że nierozpuszczalnik i bezrozpuszczalnik to zupełnie różne terminy i opisują zupełnie inne produkty. Zawsze pamiętaj, aby wziąć pod uwagę konwencje nazewnictwa kupowanego produktu, aby zrozumieć proces ekstrakcji i to, co wkładasz do swojego organizmu.

Zawartość terpenów

Jeśli chodzi o destylację krótkościeżkową, produkt końcowy nie ma mierzalnej zawartości terpenów. Terpeny z konopi są zazwyczaj tracone w procesie ekstrakcji ze względu na ilość użytego ciepła. Ale ekstraktory zaczynają wprowadzać terpeny do procesu po ekstrakcji, aby stworzyć wyspecjalizowane i poszukiwane smaki.

Ta opcja wywołuje debaty w społeczności cannabis, ponieważ, jak wspomniano powyżej, większość metod ekstrakcji po prostu niszczy naturalne terpeny konopi podczas całego procesu. Twierdzono, że ekstraktory, które decydują się na dodanie obcych terpenów z powrotem do produktu, zmieniają surowy produkt i jego oryginalny skład.

Wiele firm korzysta z opcji dodatku terpenowego ze względu na dużą atrakcyjność dla konsumentów oraz możliwość dodawania nowych, ekscytujących smaków do swoich koncentratów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.