Wszystkie Zastosowania Marihuany Mają Działanie Lecznicze

Wielu przeciwników medycznej marihuany często powołuje się w swoim sprzeciwie – bez uzasadnionego poparcia – że większość pacjentów w rzeczywistości nie jest chora i używa marihuany „tylko po to, aby się odurzyć”.

Poza oczywistym faktem, że że założenie to jest fundamentalnym błędem, czego ci, którzy wysuwają ten argument, nie rozumieją, to fakt, że wszystkie zastosowania marihuany mają działanie lecznice.

Ludzie szybko zaczynają i nadal rozumieją ogromne korzyści medyczne, jakie zawiera marihuana, pomagając we wszystkim, od jaskry po stwardnienie rozsiane. Wiele z dziesiątków warunków, w których marihuana pomaga, to warunki, w których przynosi natychmiastową ulgę.

Na przykład, kiedy ktoś z jaskrą spożywa konopie, zwykle odczuwa natychmiastowe złagodzenie ciśnienia w oczach, a jego wzrok drastycznie się poprawia. Osoba chora na raka, która zaciągnie się parę razy marihuaną doświadczy zwiększonego apetytu i zmniejszenia nudności itd.

Jednak niewiele osób bierze pod uwagę, jak niesamowita jest marihuana jako lek profilaktyczny, który działa na wszystkich konsumentów. W rzeczywistości jest to najbardziej zróżnicowana medycyna profilaktyczna na naszej planecie.

Na przykład: ostatnie badania wykazały, że marihuana…

…może atakować i zabijać agresywne komórki raka piersi, co z kolei może zapobiegać zachorowaniu na raka piersi lub przynajmniej temu zapobiegać.

…nie powoduje raka płuc, a może faktycznie pomóc w zapobieganiu mu – wynika z badań finansowanych przez rząd na Uniwersytecie Kalifornijskim.

…może zwalczać i potencjalnie zapobiegać komórkom raka mózgu, według badań opublikowanych w Journal of Clinical Investigation.

…może pomóc w zapobieganiu samobójstwom, wskazując, że marihuana jest pomocnym lekiem na depresję i inne schorzenia lub problemy, które mogą prowadzić do samobójstw. Opiera się to na ostatnich badaniach, które wykazały, że kraje z medyczną marihuaną posiadają drastyczny spadek liczby samobójstw po tym, jak zatwierdziły marihuanę jako lek (szczególnie wśród młodych dorosłych).

…może zapobiegać chorobie Alzheimera, częstej chorobie wśród osób starszych i pomagać w jej zapobieganiu. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Scripps Research Institute w Kalifornii.

…może pomagać poradzić sobie z presją XXI wieku.Większość ludzi w społeczeństwie samo-leczy się, czy to z pomocą lekarza, który podał im narkotyczne środki przeciwdepresyjne, czy alkoholu, aby „odpocząć”. Marihuana, jak powiedział nam emerytowany profesor psychiatrii z Harvardu, jest „wzmacniaczem”, czymś, co sprawia, że ​​wszystko, od seksu po muzykę, jest lepsze. W świecie z wieloma trudnościami i wieloma niebezpiecznymi lekarstwami, nawet ktoś, kto po prostu chce się „odurzyć”, może równie dobrze praktykować formę samoleczenia – i dlaczego nie, jeśli istnieje lek, który nie jest śmiertelny i naturalne, dlaczego ktoś nie miałby go spożywać, jeśli zdecyduje, że chce? Jeśli dana osoba nie wykorzystuje marihuany do samo-leczenia, nadal używa cudownie zróżnicowanego leku profilaktycznego.

W tym momencie, i to jest ekscytujące, możemy jasno głosić jak bardzo wspierająca jest medyczna marihuana. Niedawne sondaże wykazały, że 85% Amerykanów popiera legalizację medycznej marihuany. Prawda i nauka przebijają się przez dziesięciolecia propagandy i dzieje się to naprawdę szybko. Teraz musimy sprawić, by wybrani urzędnicy zrozumieli cierpienie, jakie powodują, odmawiając zniesienia zakazu dotyczącego leku, który mógłby pomóc w zasadzie każdemu na tej pięknej, rotującej planecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.