Skuteczność Marihuany w Leczeniu Bólu Związanego z Niedokrwistością

Skuteczność medycznej marihuany w leczeniu bólu związanego z niedokrwistością sierpowatą.

Konopie indyjskie wydają się być bezpiecznym i potencjalnie skutecznym sposobem leczenia przewlekłego bólu, który dotyka ludzi z niedokrwistością sierpowato-krwinkową, zgodnie z nowym badaniem klinicznym, które współprowadzili naukowiec z University of California, Irvine (UCI) Kalpna Gupta i dr Donald Abrams z UC San Francisco.

Wyniki badania, opublikowane 17 lipca 2020 roku mogą mieć szerokie konsekwencje na kwestię przyjmowania opioidów, które są obecnie podstawowym lekiem łagodzącym przewlekły i ostry ból wśród osób cierpiących na niedokrwistość sierpowatą (SCD).

SCD jest powszechną dziedziczną chorobą krwi, zwaną także anemią sierpowatą (w swoim poważniejszym stadium). Choroba dotyka około 70 000 do 100 000 Amerykanów.

Według Centers for Disease Control (CDC) jedynym lekarstwem na SCD jest przeszczep szpiku kostnego lub komórek macierzystych.

Wzrost liczby zgonów i uzależnień związanych z opioidami skłonił lekarzy do ich rzadszego przepisywania, przez co pacjenci z anemią sierpowatą mają coraz mniej opcji leczenia.

Niedokrwistość sierpowata i konopie indyjskie

„Wyniki tych prób pokazują, że waporyzowana marihuana wydaje się być ogólnie bezpieczna” – mówi naukowiec Kalpna Gupt, profesor medycyny na wydziale University of California Irvine’s Center; Study of Cannabis.

Gupta powiedział, że oprócz badania, o którym mowa, próba otworzyła drzwi do testowania różnych form medycznej marihuany w leczeniu przewlekłego bólu, w tym form waporyzowanych, których używali w badaniu. Zauważył, że leczenie bólu jest głównym powodem, dla którego ludzie szukają marihuany w aptekach.

„Badania sugerują również, że pacjenci z anemią sierpowatą mogą być w stanie złagodzić ból za pomocą konopi indyjskich – i że marihuana może pomóc społeczeństwu w rozwiązaniu kryzysu zdrowia publicznego związanego z opioidami. Oczywiście, nadal potrzebujemy większych badań z udziałem większej liczby uczestników, aby uzyskać lepszy obraz tego, jak marihuana może przynieść korzyści osobom z przewlekłym bólem ”.

Podwójnie ślepa, randomizowana próba placebo, była pierwszą, w której zastosowano tak standardowe metody oceny potencjału konopi w łagodzeniu bólu u osób z niedokrwistością sierpowato-krwinkową, odnotowano w komunikacie prasowym UCI’s Center for the Study of Cannabis.

Naukowcy oceniali poziom bólu uczestników przez cały okres leczenia i odkryli, że skuteczność konopi indyjskich, które zawierały równe części THC i CBD, wydawała się rosnąć w czasie.

W miarę postępu pięciodniowego okresu badania, dwudziestu trzech pacjentów zgłosiło, że ból w coraz mniejszym stopniu przeszkadzał w ich codziennych czynnościach, w tym w chodzeniu i spaniu, oraz że nastąpił statystycznie istotny spadek poziomu bólu wpływającego na ich nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.