Marihuana Może Zapobiec Starzenie Się Mózgu

Marihuana Może Zapobiec Starzenie Się Mózgu, KonopiaLeczy.com

Kannabinoidy znajdujące się w marihuanie mogą zapobiegać degradacji i starzeniu się mózgu.

Ludzki mózg zawiera rozległą sieć specjalnych miejsc receptorowych, które modulują funkcjonowanie układu nerwowego tylko wtedy, gdy są aktywowane przez odpowiednie związki kannabinoidowe, które występują w dużej ilości w roślinie marihuany. Nowe badania wciąż odkrywają wyjątkową rolę, jaką te kannabinoidy odgrywają w ochronie funkcji mózgu, co z kolei pomaga powstrzymać proces starzenia się, a nawet odwrócić szkodliwe skutki choroby Alzheimera i innych form demencji i zaburzeń poznawczych.

Jedno z najnowszych odkryć dotyczących kannabinoidów obejmuje ich zdolność do wywoływania właściwości przeciwutleniających w mózgu. Naukowcy z Niemiec odkryli, że znajdujący się w mózgu układ endokannabinoidowy jest w pełni zdolny nie tylko do oczyszczenia uszkodzonych komórek mózgowych, ale także do wyzwalania produkcji nowych komórek mózgowych, co jest sprzeczne z wieloletnim konwencjonalnym myśleniem o tym, jak działa mózg. Kannabinoidy doładowują również mitochondria znajdujące się w mózgu, które są źródłem energii zapewniającej prawidłowe funkcjonowanie komórek.

Opublikowane w czasopiśmie Philosophical Transactions of the Royal Society B, odkrycia te zapewniają nowy wgląd w to, w jaki sposób naturalne kannabinoidy pochodzące z cannabis mają zdolność dosłownego stłumienia stanów zapalnych mózgu. Te stany zapalne są odpowiedzialne za osłabienie funkcji poznawczych, niewydolność nerwową i zwyrodnienie mózgu. Dostarczając tym receptorom kannabinoidy, pacjenci mogą być w stanie przezwyciężyć choroby mózgu, takie jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, choroba Huntingtona i wiele innych schorzeń, nie wspominając o przedwczesnym starzeniu się mózgu, wszystkich stanach, dla których współczesna nauka nie znalazła żadnych rzeczywistych rozwiązań.

„Od ponad 25 lat próbuję znaleźć lek, który zmniejszy stan zapalny w mózgu, i przywróci funkcje poznawcze u szczurów; kannabinoidy to pierwsza i jedyna klasa leków, które kiedykolwiek okazały się być skuteczne” – powiedział Gary Wenk, profesor neurologii, immunologii i genetyki medycznej z Ohio State University (OSU), który pomagał w badaniach. „Myślę, że obecnie zmienia się postrzeganie marihuany i już w niedalekiej przyszłości ludzie nie będą bali się tak bardzo jej stosować” dodał, odnosząc się do faktu, że marihuana jest nadal postrzegana głównie negatywnie przez wielu ludzi.

Marihuana Może Zapobiec Starzenie Się Mózgu, KonopiaLeczy.com

Kannabinoidy pochodzące z marihuany pomagają przywrócić organizmowi naturalne zdolności komórkowe

Odkąd naukowcy po raz pierwszy odkryli istnienie systemów receptorów kannabinoidowych w mózgach szczurów w 1988 roku, niezależni naukowcy, w dużej mierze nie przejmujący się piętnem cannabis, stopniowo wypracowywali fragmentaryczne zrozumienie tego, jak działa ten system i jak kannabinoidy mogą pomóc w zapobieganiu i odwracaniu wszelkiego rodzaju chorób przewlekłych wynikających z braku posiadania tych ważnych substancji.

Obecnie badania nad marihuaną posuwają się naprzód szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a sama roślina zyskuje odpowiednie uznanie jako lekarstwo, którym tak de facto jest.

Fitokannabinoidy pochodzące z cannabis pomagają organizmowi ludzkiemu w przywróceniu normalnego, poprawnego funkcjonowania ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.