Marihuana Może Zapobiec Starzenie Się Mózgu

Kannabinoidy znajdujące się w marihuanie mogą zapobiegać degradacji i starzeniu się mózgu.

Ludzki mózg zawiera rozległą sieć specjalnych miejsc receptorowych, które modulują funkcjonowanie układu nerwowego tylko wtedy, gdy są aktywowane przez odpowiednie związki kannabinoidowe, które występują w dużej ilości w roślinie marihuany. Nowe badania wciąż odkrywają wyjątkową rolę, jaką te kannabinoidy odgrywają w ochronie funkcji mózgu, co z kolei pomaga powstrzymać proces starzenia się, a nawet odwrócić szkodliwe skutki choroby Alzheimera i innych form demencji i zaburzeń poznawczych.

Jedno z najnowszych odkryć dotyczących kannabinoidów obejmuje ich zdolność do wywoływania właściwości przeciwutleniających w mózgu. Naukowcy z Niemiec odkryli, że znajdujący się w mózgu układ endokannabinoidowy jest w pełni zdolny nie tylko do oczyszczenia uszkodzonych komórek mózgowych, ale także do wyzwalania produkcji nowych komórek mózgowych, co jest sprzeczne z wieloletnim konwencjonalnym myśleniem o tym, jak działa mózg. Kannabinoidy doładowują również mitochondria znajdujące się w mózgu, które są źródłem energii zapewniającej prawidłowe funkcjonowanie komórek.

Opublikowane w czasopiśmie Philosophical Transactions of the Royal Society B, odkrycia te zapewniają nowy wgląd w to, w jaki sposób naturalne kannabinoidy pochodzące z cannabis mają zdolność dosłownego stłumienia stanów zapalnych mózgu. Te stany zapalne są odpowiedzialne za osłabienie funkcji poznawczych, niewydolność nerwową i zwyrodnienie mózgu. Dostarczając tym receptorom kannabinoidy, pacjenci mogą być w stanie przezwyciężyć choroby mózgu, takie jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, choroba Huntingtona i wiele innych schorzeń, nie wspominając o przedwczesnym starzeniu się mózgu, wszystkich stanach, dla których współczesna nauka nie znalazła żadnych rzeczywistych rozwiązań.

„Od ponad 25 lat próbuję znaleźć lek, który zmniejszy stan zapalny w mózgu, i przywróci funkcje poznawcze u szczurów; kannabinoidy to pierwsza i jedyna klasa leków, które kiedykolwiek okazały się być skuteczne” – powiedział Gary Wenk, profesor neurologii, immunologii i genetyki medycznej z Ohio State University (OSU), który pomagał w badaniach. „Myślę, że obecnie zmienia się postrzeganie marihuany i już w niedalekiej przyszłości ludzie nie będą bali się tak bardzo jej stosować” dodał, odnosząc się do faktu, że marihuana jest nadal postrzegana głównie negatywnie przez wielu ludzi.

Kannabinoidy pochodzące z marihuany pomagają przywrócić organizmowi naturalne zdolności komórkowe

Odkąd naukowcy po raz pierwszy odkryli istnienie systemów receptorów kannabinoidowych w mózgach szczurów w 1988 roku, niezależni naukowcy, w dużej mierze nie przejmujący się piętnem cannabis, stopniowo wypracowywali fragmentaryczne zrozumienie tego, jak działa ten system i jak kannabinoidy mogą pomóc w zapobieganiu i odwracaniu wszelkiego rodzaju chorób przewlekłych wynikających z braku posiadania tych ważnych substancji.

Obecnie badania nad marihuaną posuwają się naprzód szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a sama roślina zyskuje odpowiednie uznanie jako lekarstwo, którym tak de facto jest.

Fitokannabinoidy pochodzące z cannabis pomagają organizmowi ludzkiemu w przywróceniu normalnego, poprawnego funkcjonowania ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.