Chorzy na jaskrę potrzebują lepszej edukacji na temat marihuany

idealne-na-tapete-liscie-marihuany

Postrzeganie wpływu marihuany na jaskrę znacznie wyprzedza to jak wykazują badania, według nowego testu, w którym naukowcy sugerują, że istnieje publiczna potrzeba ponownego wykształcenia na temat medycznego zastosowania marihuany.

Marihuana została zalegalizowana w celach leczniczych i rekreacyjnych w USA w 23 stanach i Waszyngtonie, w ostatnich latach, co zostało w dużej mierze oparte na referendach wyborców.

Wiele głosów zostało opartych na sprawozdaniu 1999 z Instytutu Medycyny, dotyczącego potencjalnych terapeutycznych wpływów marihuany na wiele schorzeń, w tym jaskrę.

Badacze zauważyli, że skoro marihuana może uwolnić od objawów jaskry na trzy lub cztery godziny, pacjenci musieliby zażywać ją osiem do dziesięciu razy dziennie, aby uzyskać „przedłużenie efektu leczniczego”.

Naukowcy w nowym badaniu, opublikowanym w TJAMA, stwierdzili, że pacjenci potrzebują zdobyć wiedzę na temat leku oraz jego konkretnych skutków dotyczących jaskry – co zauważają, że nie jest poparte dowodami naukowymi.

„To badanie przyczynia się do wypełnienia luki w naszej wiedzy na temat percepcji pacjentów wobec stosowania marihuany w przypadku jaskry i ich zamiarów do poszukiwania tej terapeutycznej alternatywy”, napisali naukowcy w badaniu. „Zrozumienie tych zamiarów stanie się jeszcze bardziej istotne, gdy stany będą kontynuowały legalizację marihuany do celów rekreacyjnych (obecnie Waszyngton i 4 inne stany), a pacjenci z jaskrą będą mieli dostęp do marihuany bez potrzeby posiadania recepty od lekarza.”

Naukowcy przebadali 204 pacjentów z jaskrą, lub z podejrzeniem posiadania jej. Pacjencji wypełniali ankietę na temat jaskry, wiedzy o marihuanie i jej wpływu na chorobę, satysfakcji z ich obecnego leczenia oraz ich zamiarów co do stosowania terapii z użyciem marihuany.

Naukowcy twierdzą, że wielu pacjentów wypowiedziało niedokładne oczekiwania oraz wiedzę na temat efektów leku na jaskrę. Fałszywe postrzeganie skuteczności marihuany na jaskrę, zadowolenia z aktualnej opieki i kosztów marihuany w porównaniu do ich aktualnej terapii wszystko uwzględnione w dużym stopniu od tego, czy użyć lek w ich przypadku.

Legalizacja marihuany, w celach leczniczych czy rekreacyjnych, rośnie na całym świecie, ale naukowcy twierdzą, że nastąpił rozdźwięk między rzeczywistymi zastosowaniami popartymi badaniami a popularnymi oczekiwaniami, jakie efekty można dzięki stosowaniu jej uzyskać.

„To silne publicznie wspierane posunięcie kierowane w stronę legalizacji marihuany wydaje się kolidować z relatywnie słabymi dowodami naukowymi wspierającymi jej zastosowanie terapeutyczne, zwłaszcza w leczeniu jaskry”, napisali naukowcy w osobnym artykule redakcyjnym. „Zmienianie tej złożonej sieci przekonań, wyobrażeń, zadowoleń i niezadowoleń wymaga równie skomplikowanego podejścia ukierunkowanego na pacjenta jeżeli lekarze, którzy leczą pacjentów z jaskrą są w stanie skutecznie wpłynąć na percepcję pacjenta i stanąć w starciu pomiędzy dowodami naukowymi i kulturą popularną.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.