Czym Jest Mleko Konopne?

Czym jest mleko konopne, i jak się je wykonuje?

Ponieważ nasiona konopi stają się coraz bardziej popularne jako zdrowa – a nawet „super” – opcja żywnościowa, nic dziwnego, że ludzie odkryli kilka nowych sposobów, aby przenieść te odżywcze wartości na inne rodzaje żywności. I jednym z tych rodzajów żywności pochodzącej z nasion konopi jest… mleko konopne.

mleko-konopne-wartosci-odzywcze

Mleko konopne staje się coraz bardziej dyskutowaną alternatywą dla mleka krowiego. Oczywiście, taka alternatywa jest bardzo korzystna dla osób, które muszą wyeliminować produkty mleczne ze swojej diety ze względów zdrowotnych. Ale zyskuje ono również popularność wśród osób, które szukają mniej kalorycznej (i o niższej zawartości tłuszczu) alternatywy).

Zasadniczo, mleko konopne jest dokładnie tym, co słychać: ciecz podobna do mleka robiona (zazwyczaj) z nasion konopi i wody. W większości przypadków wykonuje się je z łuskanego nasiona konopi, ale zdarza się też, że łupka też jest wykorzystywana.

I, podobnie jak większość nasion konopi oraz wszystkich innych produktów konopnych, mleko zawiera nie więcej niż minimalne ilości THC, czyli związku chemicznego, powszechnie występującego w marihuanie i odpowiedzialnego za jej psychoaktywne działanie.

Zamiast tego, mleko konopne faktycznie zawiera wiele korzyści żywieniowych nasion konopi, z których jest zrobione. Jest pełne w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Podobnie jak mleko sojowe, mleko konopne cieszy się niską zawartością tłuszczów nasyconych i cholesterolu. Jest także pozbawione laktozy, a alergie na konopie należą do rzadkości.

Czy mleko konopne jest legalne?

Podobnie jak inne produkty konopne, mleko jest legalnie doprowadzone do sprzedaży.

Mleko konopne jest stosunkowo nowym produktem na rynku, i cieszy się wysoką sprzedażą, według doniesień medialnych.

A jak smakuje? Większość raportów umieszcza je bliżej mleka sojowego niż krowiego. Mleko ma kremową konsystencję, która wydaje się nieco bardziej zwarta niż krowie mleko odtłuszczone. Ma lekko orzechowy smak (podobnie jak mleko migdałowe).

Jeżeli ktoś na co dzień korzysta z mleka sojowego lub ryżowego, to mleko konopne nie zrobi na nim zbyt wielkiego zaskoczenia – jest po prostu nieco gęstsze, kremowe i ma orzechowy posmak.

Mleko konopne spisuje się doskonale w swojej oryginalnej formie, jak i smakuje świetnie jako dodatek do na przykład kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Czym Jest Mleko Konopne?”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.