Dekryminalizacja posiadania marihuany w Nowym Meksyku

Dekryminalizacja marihuany w Nowym Meksyku weszła w życie 1 lipca 2019 roku, około trzy miesiące po podpisaniu ustawy demokratycznej przez gubernatora Michelle Lujan Grisham.

Posiadanie marihuany w ilości nie przekraczającej 14 gramów (lub połowy uncji) nie podlega już karze więzienia. Zamiast tego, przestępstwo podlega karze grzywny w wysokości 50 dolarów amerykańskich. Zmniejszono również kary za posiadanie akcesoriów związanych z narkotykami.

To oficjalnie czyni Nowy Meksyk 24 stanem USA, który zatwierdził dekryminalizację marihuany. Oczekuje się, że Hawaje pójdą w jego ślady. Gubernator potwierdził na początku lipca 2019 roku, że nie zawetuje ustawy o dekryminalizacji, która zmniejszy kary za posiadanie 3 gramów lub mniejszej ilości cannabis.

Mimo że zwolennicy marihuany oklaskiwali reformę, wyrazili oni niemałe rozczarowanie, że Nowy Meksyk podczas tego zgromadzenia nie zalegalizował całkowicie marihuany.

Ale gubernator nie zrezygnował z pomysłu szerszej legalizacji substancji. Na początku lipca 2019 roku ogłosił utworzenie grupy, której zadaniem będzie zbadanie legalnych programów marihuany w innych stanach oraz złożenie sprawozdań z zaleceniami, w jaki sposób Nowy Meksyk powinien podejść do legalizacji w 2020 roku.

Podobna sytuacja wystąpiła w Nowym Jorku w 2019 roku. Po tym, jak ustawodawcy nie osiągnęli kompromisu w sprawie ustawy legalizacyjnej po miesiącach negocjacji, zamiast tego ustawodawca uchwalił praco rozszerzające politykę dekryminalizacji w stanie, do posiadania 56,7 gramów (2 uncje) lub mniej marihuany, które podlega karze grzywny w wysokości 200 dolarów amerykańskich, bez kary pozbawienia wolności.

Z kolei Illinois stało się jedenastym stanem, który zalegalizował marihuanę do użytku przez dorosłych w czerwcu 2019 roku, a gubernator podpisał szeroko zakrojoną ustawę, która przewiduje również edukację oraz ustanawia programy mające pomóc osobom ze społeczności dotkniętej uczestnictwem w legalnym już przemyśle. Ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2020 roku.

Tymczasem ustawa o dekryminalizacji, która została zatwierdzona przez Texas House of Representative w kwietniu 2019 r., utknęła w martwym punkcie w Senacie stanowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.