Wykres RSS

Czym jest wykres RSS i jak może ci on pomóc w przypadku uprawy marihuany?

Wykres RSS to pomocne narzędzie, które może przyczynić się do lepszych wyników w uprawie marihuany. Wykresy RSS to konkretne zalecenia i wytyczne dostarczane przez firmy zajmujące się produkcją substancji odżywczych, które pomagają hodowcom osiągnąć najlepsze możliwe plony. To w jaki sposób oraz w jakim czasie zostanie wprowadzony do uprawy składnik odżywczy wywoła reakcje, które albo nam pomogą albo zaszkodzą – wykresy RSS mogą pomóc w zrozumieniu jakich produktów należy używać i kiedy powinny one zostać zastosowane. Wiedza ta jest szczególnie ważna w ogrodach opierających się na hydroponice, ponieważ szczególnie w przypadku takiej uprawy potrzebna jest pełna kontrola nad składnikami odżywczymi.

Cannabis może być karmione różnymi stężeniami składników odżywczych, w zależności od odmiany, etapu wzrostu i środowiska; wprowadzanie w system zbyt dużej lub zbyt małej ilości składników odżywczych może powodować ogromne szkody. Dlatego też firmy produkujące składniki odżywcze wychodzą hodowcom naprzeciw, dostarczając szczegółowych instrukcji wskazujących kiedy i gdzie należy aplikować nawozy.

Należy również zauważyć, że różne rośliny posiadają różne i unikalne potrzeby żywieniowe w każdej fazie cyklu wzrostu. Wykresy RSS mogą stanowić doskonałą podstawę dla początkujących hodowców, ale wraz z rozwojem twoich umiejętności, może okazać się konieczne dostosowanie wykresów do konkretnych potrzeb twoich roślin. Z czasem będziesz mógł tworzyć własne wykresy uwzględniając w nich konkretną odmianę, klimat, jakość wody i inne czynniki. Pamiętaj, że ogrodnictwo jest formą sztuki, a praktyka czyni mistrza.

Koncepcja wykresów RSS jest bardzo prosta. Ogólnie rzecz biorąc, wykres podzielony jest na siatkę. Jedna oś zawiera składniki odżywcze, podczas gdy druga skupia się na informacjach na jej temat. Na przykład – tabela nawożenia hydroponicznego może być podzielona na tygodnie i posiadać różne składniki odżywcze przypisane do różnych tygodni.

Większość wykresów RSS opisuje stosunek składników odżywczych na galon roztworu. Powiedzmy, że przy pierwszym tygodniu widnieje 2,5 ml substancji odżywczych – wystarczy dodać 2,5 ml tej substancji na galon roztworu i tym nawozić rośliny. Jeśli potrzebujesz 50 galonów roztworu, po prostu pomnóż 2,5 razy 50, aby dowiedzieć się ile składników odżywczych konkretnie musisz użyć.

Oczywiście, wykresy RSS zawierają luźne instrukcje jak odpowiednio karmić cannabis, i zawsze można dostosować je do siebie, aby jak najlepiej odpowiadały one specyficznym potrzebom ogrodu. Aby dostosować wykres RSS do swojej uprawy, najlepiej najpierw zapoznać się z sugerowaną tabelą i obserwować jak nasze rośliny reagują na zalecane ilości składników. Zrozumienie tych reakcji pomoże ci przewidzieć, jak rośliny reagują na dane nawozy. Kluczem do pomyślnego dostosowania wykresu jest rejestrowanie i zapisywanie wszystkiego codziennie. Zapisuj jakie rośliny karmisz i o jakich porach, a także w jaki sposób reagują one na konkretne składniki odżywcze. W ten sposób będziesz w stanie po niedługim czasie określić napotkane w twojej uprawie tendencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.