Płynne nawozy

Korzystanie z płynnych składników odżywczych w uprawie konopi

Stosowanie płynnych składników odżywczych – proces aplikowania składników odżywczych za pomocą płynnych składników odżywczych – jest najczęstszym sposobem na zapewnienie ogrodowi cannabis składników odżywczych potrzebnych do rozwoju. Stosowane z glebami i innymi pożywkami hodowlanymi, płynne nawozy są jednymi z najlepszych materiałów w przypadku karmienia naszych roślin.

Korzystanie z płynnych składników odżywczych rozpoczyna się od przygotowania roztworu poprzez zmieszanie substancji z wodą. To rozwiązanie pozwala składnikom przenikać do korzeni, promując tym samym zdrowy, silny wzrost. Ze względu na to, że płynne składniki odżywcze są łatwo dostępne dla korzeni – działają szybko, co może również uszkodzić rośliny, jeśli przesadzimy z ich ilością.

• Zalety stosowania płynnych nawozów.
Karmienie naszych roślin płynnymi nawozami należy do metod innowacyjnych, zarówno w uprawie glebowej jak i bezglebowej. W systemach bezglebowych, płynne nawozy umożliwiają precyzyjną kontrolę nad tym, jakie substancje odżywcze przedostają się do roślin cannabis. W przypadku uprawy w glebie, łatwo można zwiększyć moc roślin dzięki stosowaniu płynnych nawozów, zwłaszcza jeśli gleba nie zapewnia wystarczającej ilości składników odżywczych. Ta precyzja zapewnia nam jedne z najlepszych i najbardziej spójnych odmian marihuany na świecie.

• Kiedy używać płynnych nawozów?
Stosowanie płynnych nawozów zależy głównie od rodzaju uprawy. Jeśli prowadzisz uprawę hydroponiczną, regularnie wystawiasz swoje korzenie na rozwiązania bogate w składniki odżywcze. Z drugiej strony, jeśli uprawiasz marihuanę w glebie, powinieneś dodawać nawóz do co drugiego podlewania roślin – lub rzadziej, w zależności od złożoności gleby. Rośliny można karmić nawozem przez cały okres wzrostu, aż do fazy kwitnienia. W ostatnich dwóch tygodniach przed zbiorem, podlewaj je samą wodą, aby pomóc roślinom usunąć nagromadzone w pąkach składniki odżywcze.

Ważna jest również wiedza, kiedy nie podawać roślinom nawozów. W ostatnich dwóch tygodniach przed zbiorami, powinny one dostawać jedynie czystą wodę. Woda pozwala na wypłukanie się nagromadzonych w pąkach składników odżywczych. Proces ten prowadzi nas do otrzymania lepszego, czystszego i bardziej kremowego dymu.

Unikaj stosowania nawozów również wtedy, jeśli rośliny wydają się nie przyjmować składników odżywczych. Znane jest to jako blokada na składniki odżywcze i występuje, gdy rośliny zostaną przekarmione; z powodu nagromadzenia składników odżywczych, nie są one w stanie przyjmować nowych nawozów i dobrze funkcjonować.

Jak stosować nawozy?
Podobnie jak w przypadku każdego innego karmienia naszych roślin, istnieje kilka zasad i wskazówek, które należy przestrzegać, aby cały proces przebiegł pomyślnie.

• Wybór składników odżywczych.
Podjęcie decyzji, które nawozy należy stosować może być trudnym wyborem, ponieważ generalnie nawozy są często bardzo drogie i niełatwo jest je zrozumieć. Wszystkie nawozy oferują azot, fosfor i potas (NPK) w odpowiednim stosunku, który przedstawiany jest za pomocą liczb. Są to podstawowe składniki odżywcze potrzebne do wzrostu roślin. Jednak to, czego potrzebuje roślina cannabis w fazie wegetatywnej, różni się od tego, czego potrzebuje podczas fazy kwitnienia. Ogólna zasada mówi, że nawóz stosowany podczas fazy wegetatywnej powinien mieć wysoki poziom azotu, niski poziom fosforu, a potas powinien znajdować się na poziomie umiarkowanym. Dobrym przykładek może być stosunek NPK wynoszący 9-4-5. Gdy roślina przechodzi w fazę kwitnienia, zmniejsz podaż azotu i skup się głównie na fosforze i potasie – przykładowy stosunek powinien wynosić około 3-8-7.

• Czy nawóz ulepsza naszą uprawę?
Znalezienie najlepszych składników dla twoich roślin może zająć trochę czasu. Najlepiej jeśli zaczniesz od porozmawiania z pracownikami lokalnych sklepów, ale pamiętaj – wydawanie dużej ilości pieniędzy i wykupienie wszystkich produktów z półek nie gwarantuje sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.