Rząd Wielkiej Brytanii potwierdza

Rząd Wielkiej Brytanii potwierdza, marihuana może być lekarstwem!

W ubiegłym tygodniu rząd brytyjski zaskoczył wszystkich przyznając, że marihuana ma właściwości lecznicze.

W ubiegłym tygodniu, zwolennicy legalizacji cannabis odnieśli małe zwycięstwo, ponieważ brytyjska agencja regulująca produkty medyczne i środki ostrożności MHRA ostatecznie przyznała, że cannabis można wykorzystywać do celów leczniczych.
Stanowisko to jest wyraźnym kontrastem w stosunku do poprzednich oświadczeń wydanych przez rząd.

W oświadczeniu MHRA można przeczytać:

MHRA zakończyło przegląd i rozważyło wszystkie dostępne informacje dotyczące kannabidiolu (CBD) i biorąc pod uwagę wszystkie naukowe opinie i dowody, zdało sobie sprawę, że produkty zawierające kannabidiol są produktami leczniczymi, ponieważ mogą być stosowane przez ludzi w celu przywrócenia, poprawy lub zmiany funkcji fizjologicznych poprzez działanie farmakologiczne, immunologiczne lub metaboliczne w celu postawienia odpowiedniej diagnozy.

Zmiana ta może być spowodowana faktem, że brytyjska firma farmaceutyczna GW Pharmaceuticals właśnie zakończyła badania kliniczne dotyczące skuteczności oleju CBD. Odkrycia wykazały, że olej CBD jest nie tylko bezpieczny, ale także skuteczny w leczeniu chorób przewlekłych takich jak na przykład rak.

Posiadanie i uprawa cannabis jest nadal nielegalna na terenie Wielkiej Brytanii i podlega karze do 5 lat więzienia. Osobom posiadającym niewielkie ilości policja zazwyczaj wydaje tylko ostrzeżenia.

Jednak takie odwrócenie stanowiska przez ważną agencję rządowa może doprowadzić do legalizacji cannabis w Wielkiej Brytanii w najbliższej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.