25 Maja Ponowne Otwarcie Sklepów Z Rekreacyjną Marihuaną

25 maja nastąpi ponowne otwarcie sklepów z rekreacyjną marihuaną w stanie Massachusetts. Pandemia nowego koronawirusa wymusiła zamknięcie ponad 40 licencjonowanych sklepów cannabis.

Gubernator Baker ujawnia plan ponownego otwarcia Massachusetts

Wprowadzone zostaną obowiązkowe normy bezpieczeństwa w miejscach pracy oraz nowe protokoły w celu zmniejszenia ryzyka nowej transmisji COVID-19 w określonych branżach. Apteki cannabis w Massachusetts będą mogły wznowić sprzedaż już w przyszłym tygodniu w ramach planu wydanego przez rząd Gubernatora Charliego Bakera w celu stopniowego wznowienia działalności gospodarczej w tym stanie.

Czterofazowy plan ponownego otwarcia pozwoliłby wielu placówkom handlowym oferować odbiór produktów już od 25 maja.

Lista obejmuje sklepy z marihuaną, które od 24 marca ograniczają się do sprzedaży wyłącznie marihuany medycznej, kiedy to weszło w życie ogólne zamknięcie niepotrzebnych-do-przeżycia przedsiębiorstw na terenie całego stanu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19.

Baker wcześniej odrzucił pomysł utrzymywania otwartych przychodni z rekreacyjną marihuanę, argumentując, że przyciągnęłyby odwiedzających z całego regionu, potencjalnie przyczyniając się do rozprzestrzeniania się choroby.

„Znaczna liczba klientów, którzy kupują konopie indyjskie w rekreacyjnych aptekach z marihuaną w Massachusetts, nie pochodzi z Massachusetts” – powiedział Baker w zeszłym miesiącu. Udostępnienie tych witryn wszystkim osobom z północnego wschodu byłoby całkowicie sprzeczne z całą strategią, którą staramy się realizować”.

Massachusetts jest jedynym stanem w Nowej Anglii, w którym zamierza się otworzyć te sklepy. Lock-down w całym stanie wymusił zamknięcie ponad 40 licencjonowanych sklepów marihuany.

Grupa właścicieli ambulatoriów pozwała Bakera w zeszłym miesiącu, argumentując, że gubernator przekroczył autorytet i naruszył konstytucyjne prawa użytkowników marihuany, klasyfikując sklepy z cannabis jako nieistotne, jednocześnie pozwalając, aby podobnie regulowane firmy, takie jak sklepy monopolowe, pozostały otwarte.

Zgodnie z nowymi wytycznymi gubernatora, firmy, które nie zostały jeszcze uznane za niezbędne, muszą opracować pisemny plan zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19 w celu ponownego otwarcia. Muszą także wyświetlać plakaty na temat higieny i dystansu społecznego dla klientów i pracowników.

Placówki handlowe są objęte pierwszą fazą planu. Sklepy mogą rozszerzyć działalność w drugiej fazie, chociaż gubernator ostrzegł, że skok nowych infekcji COVID-19 może spowolnić lub odwrócić postępy w tym stanie.

Państwowa Komisja Kontroli Cannabis wcześniej wydała nakaz zaprzestania działania firm cannabis, jednak w zeszłym miesiącu uległo to zmianie, umożliwiając placówkom sprzedaż produktów z marihuaną w czasie nagłego wypadku związanego ze zdrowiem.

CCC nie zareagowało natychmiast na prośbę NBC10 o komentarz w sprawie planu ponownego otwarcia sklepów cannabis przez gubernatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.