Meksyk oficjalnie legalizuje medyczną marihuanę

Meksyk oficjalnie legalizuje medyczną marihuanę, ale nie oczekuj szybkiej realizacji tego postanowienia.

Prezydent Enrique Peña Nieto, który niegdyś był przeciwnikiem legalizacji narkotyków powiedział, że uzależnienie powinno być postrzegane jako „publiczny problem zdrowotny” i że użytkownicy cannabis nie powinni być karani.

Prezydent Meksyku Enrique Peña Nieto, podpisał w tym tygodniu dekret legalizujący medyczną marihuanę. Środek sklasyfikował także składnik psychoaktywny w marihuanie jako „terapeutyczny”.

Nowa polityka nie otwiera jednak drzwi do przychodni medycznej marihuany na każdym roku.

Zamiast tego wzywa Ministerstwo Zdrowia do opracowania i wdrożenia przepisów i polityk publicznych regulujących „lecznicze stosowanie farmakologicznych pochodnych cannabis, w tym tetrahydrokannabinolu”. To także zleca ministerstwu opracowanie programu badawczego do badania wpływu narkotyku przed stworzeniem szerszych polityk.

Środek został szeroko wsparty przez Senat i Dolną Izbę Kongresu Meksyku, gdzie przeszedł w głosowaniu 347 – 7.

Zwolennicy legalizacji marihuany celebrują tę decyzję i wzywają rząd by robił więcej. Senator Miguel Barbosa powiedział, że ustawodawstwo jest „znacznie poniżej oczekiwań społeczeństwa”.
Senator Armando Rios Peter nazwał to „małym” krokiem od nieudanej polityki narkotykowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.