Marihuana może zwalczać choroby związane ze stresem

depresja-choroby-psychiczne-leczenie-marihuana-lek

Nowe badania pokazują, że substancje chemiczne znajdujące się w marihuanie mogą być stosowane do leczenia różnych chorób związanych z przewlekłym stresem.

Dłuższe okresy stresu mogą prowadzić do szkodliwych reakcji układu odpornościowego zwanych zapaleniami. W ciągu dekad, badania powiązały chroniczny stres nie tylko z depresją, ale także z bardziej poważnymi zaburzeniami neurologicznymi.

Marihuana, znany lek na stres, może być w stanie zapobiec takim dolegliwościom, zgodnie z nowymi ustaleniami opublikowanymi w British Journal of Pharmacology.

Naukowcy z Complutense University of Madrid w Hiszpanii przeprowadzili szereg eksperymentów na szczurach i okazało się, że aktywując niektóre szlaki marihuany, byli w stanie odwrócić reakcje zapalne spowodowane przewlekłym stresem.

Ścieżki, zwane receptorami CB2, znajdują się w wielu komórkach immunologicznych w organizmie oraz działają regulując ich aktywność.

„Podsumowując, udało nam się znaleźć dowody na przeciwzapalny profil aktywacji receptora CB2,” napisał doktor Borja García-Bueno i jego zespół.

Badacze dodają, że ukierunkowanie tych ścieżek może być użyteczne „do leczenia patologii związanych ze stresem, z elementami neurozapalnymi, takimi jak depresja.”

Chociaż badania obejmowały JWH-133, syntetyczną substancję chemiczną, która specyficznie kieruje receptorami CB2, autorzy zauważają, że również podobne wyniki uzyskano poprzez ukierunkowanie na receptory CB1.

Receptory CB1 są odpowiedzialne za uczucie haju powodowane przez marihuanę, natomiast receptory CB2 nie. Naukowcy zaczęli koncentrować się na substancjach chemicznych, które mogą być wyłącznie adresowane do ścieżek CB2.

Mimo tego, zespół stwierdza, że substancje, które działają na oba szlaki CB1 i CB2 dobrze rokują jeżeli chodzi o zarządzanie neurodegeneracyjne związane ze stresem i chorobami neuropsychiatrycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.