Małe dawki marihuany poprawiają jakość seksu

Mniej oznacza więcej: Badania mówią, że małe dawki marihuany poprawiają jakość seksu.

„Zaczynaj powoli, zwiększaj dawkę stopniowo”. To właśnie specjaliści ds. marihuany mówią nowym konsumentom o dawkowaniu, w celu pomocy im w odpowiedzialnym stosowaniu cannabis. Mantra ta podsumowuje również wyniki nowego artykułu, w którym dokonano przeglądu aktualnych badań dotyczących wpływu marihuany na różne aspekty seksu, w tym na pożądanie.

„W kilku badaniach oceniono także wpływ marihuany na libido i wydaje się, że zmiany w pożądaniu mogą być zależne od dawki”, napisali autorzy. „Badania potwierdzają, że niższe dawki poprawiają pożądanie, a wyższe dawki mogą natomiast albo obniżać pożądanie, albo wcale na nie nie wpływać”.

Mimo, że coraz więcej badań sugeruje, że spożywanie marihuany może prowadzić do zwiększonego libido i lepszych orgazmów, wysokiej jakości badania dotyczące tego tematu są mocno ograniczone z powodu prawnych ograniczeń. Autorzy badań chcieli zrozumieć, co obecnie pokazują dane na temat wpływu kannabinoidów, takich jak THC, na funkcjonowanie seksualne kobiet. Ich odkrycia zostały opublikowane w październiku 2019 r. w Sexual Medicine Reviews.

Oceniając przyjemność seksualną, większość badań wykazuje, że marihuana ma na nie pozytywny wpływ” – podsumowali.
„Używanie marihuany podczas seksu wiąże się również z dłuższym odczuwaniem orgazmu lub z poprawą jego jakości. Tylko jedno badanie, które oceniliśmy, mówi, że marihuana może negatywnie wpływać na orgazm; jednak w tym badaniu skupiono się na dysfunkcji, a nie na ogólnej funkcji marihuany”.

„Dane wskazują zależny od dawki wpływ na pożądanie i wrażliwość seksualną kobiet; okazuje się, niskie dawki ogólnie ułatwiają całą sprawę.”

W badaniu, naukowcy przeanalizowali 12 badań przeprowadzonych na ludziach oraz osiem badań na zwierzętach opublikowanych w latach 1970-2019. Oto niektóre z ich odkryć:
Badania przedkliniczne z udziałem zwierząt

Samice chomików, które otrzymały estrogen, a którym podano THC, były bardziej podatne na krycie i częściej inicjowały krycie z samcem chomika niż te, którym nie podano substancji.
U samic szczurów, u których wykryto estrogen lub progesteron, THC wydawało się nasilać lordozę, pozycję, w której plecy są wygięte w łuk. Lordoza jest miarą używaną przez naukowców do oceny wrażliwości seksualnej kobiet. Kiedy szczurom podawano bardzo wysokie dawki THC, nie były one tak podatne na krycie. Stwierdzono również, że niektórzy agoniści i antagoniści receptora endokannabinoidowego, tacy jak SR141716 i anandamid, wpływają na motywację seksualną. W jednym eksperymencie szczury otrzymujące anandamid okazały się bardziej zmotywowane seksualnie (częściej odwiedzały samce szczurów). Natomiast w innym eksperymencie szczury, którym podano SR141716, były mniej zmotywowane seksualnie.

Badania kliniczne

Szereg badań przeanalizowanych w bieżącym artykule wykazał, że to kobiety częściej odczuwają zwiększenia seksualnego przez marihuanę niż mężczyźni. Na przykład badanie z 1974 r. wykazało, że 57,8% studentek zgłosiło wzrost libido w porównaniu z 39,1% mężczyzn. W tym samym badaniu naukowcy odkryli, że efekty marihuany zależą od tego, ile marihuany spożył dany uczestnik. „Chociaż 71 procent kobiet zgłosiło zwiększoną motywację seksualną po spaleniu jednego jointa, odsetek kobiet zgłaszających zwiększone pożądanie zmniejszył się po większym spożyciu marihuany (ilości większej niż cztery jointy) (49,5%)”, stwierdził przegląd.

Naukowcy, którzy przeprowadzili przegląd przedklinicznego modelu zwierzęcego i klinicznych badań na ludziach dotyczących wpływu marihuany na funkcje seksualne, zalecają, aby przyszłe badania koncentrowały się na wpływie kannabinoidów na kobiety.

„Informacje, które posiadamy, ograniczają się do badań na gryzoniach i kwestionariuszy opartych na pamięci, przy czym żadne z badań na ludziach nie jest jeszcze w stanie określić dawki, czasu ani innych obiektywnych miar”, piszą autorzy. „Chociaż wydaje się, że istnieje zależność od dawki, która oddziela przypuszczalne działanie pobudzające od hamującego wpływu na kobiece pożądanie seksualne, orgazm i funkcje rozrodcze, a częstotliwość używania również odgrywa rolę, nie jest jasne, w jakim stopniu właściwości psychoaktywne różnych kannabinoidy odgrywają rolę w tym działaniu. ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.