Celiakia a Medyczna Marihuana

Biorąc pod uwagę stale rosnącą liczbę osób cierpiących na celiakię, nic dziwnego, że ludzie zwracają się do medycznej marihuany, jako środka pomocy w kwestiach układu trawiennego.

Niektórzy uważają, że wystarczy wprowadzić dietę bezglutenową i ból magicznie zniknie. Jednak w przypadku osób, które faktycznie cierpią na tę chorobę, wiemy, że problem leży znacznie głębiej.

Zdiagnozowanie celiakii to nie wyrok śmierci. Jednak ma ona wpływ zarówno na życie fizyczne jak i psychiczne; choroba zmienia codzienne życie w sposób, w jaki osoba cierpiąca sobie nawet nie wyobraża. Na szczęście wielu pacjentów znajduje ulgę w medycznej marihuany, znajdując w niej nie tylko lek na problemy fizyczne, ale także emocjonalne.

Celiakia jest chorobą trawienną i autoimmunologiczną zajmującą się nietolerancją wobec glutenu. Gluten jest to białko występujące w pszenicy, jęczmieniu, życie, powoduje ból i uszkodzenia podszewki jelita cienkiego, co utrudnia wchłanianie niezbędnych składników odżywczych.
Niektórzy chorzy cierpią również na zapalenie skóry powszechnie znane jako „Celiac Rash from Hell”.
Jeśli pozostaje nieleczona, choroba może prowadzić do poważnych uszkodzeń zdrowia.

Większość pacjentów doznaje ulgi po przejściu na dietę bezglutenową. Inni muszą niestety dokonywać bardziej drastycznych zmian, takich jak wymiana szamponów, odżywek, płynów do kąpieli. Pośród społeczności pacjentów celiakii znany jest również rozwój stanów lękowych i depresji – łatwo zrozumieć dlaczego. Obiady, zakupy spożywcze, imprezy, a nawet proste przygotowywanie posiłków planowane musi być strategicznie pozbawiając chorych radości z jedzenia.

W badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet Teramo we Włoszech w 2013 roku, naukowcy stwierdzili, że receptory kannabinoidowe wewnątrz przewodu pokarmowego były znacznie bardziej obecne u pacjentów nieleczonych niż u tych, które od ponad roku stosowały dietę bezglutenową. To doprowadziło ich do przekonania, że aktywując receptory, pacjenci mogą szybciej doświadczyć ulgi.

Jeśli chodzi o marihuanę, wielu lekarzy zaleca pacjentom odmiany indica. Odmiany te znane są z pomocy w rozluźnianiu mięśni; spowolnienie skurczów mięśni pomaga złagodzić ból brzucha i ułatwia trawienie.
Kolejnym częstym efektem ubocznym celiakii jest utrata masy ciała, jednak marihuana również jest w stanie pomóc w tym przypadku, poprawiając apetyt chorego. Lęk oraz depresja to stany, z którymi roślina także jest w stanie sobie poradzić.

Obecnie na rynku istnieje więcej produktów bezglutenowych niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak niestety wszystko co najlepsze w życiu – chleb, makaron, ciasteczka, pączki, ciasta, piwo – posiada w sobie gluten. Mają go nawet parówki!
Niestety, bezglutenowa opcja danego produktu często nie przypomina go w smaku, wypada co najmniej marnie, a jej koszt jest co najmniej dwukrotnie większy niż oryginalnego produktu.

Łatwo zostać przytłoczonym przez tę chorobę, ale nic się nie martw, marihuana jest ci w stanie pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.