Czy Konopia Jest Wolna od GMO?

marihuana-serce-marihuana-na-serce

Całkowicie. Istnieje wiele powodów, dla których warto zainteresować się produktami spożywczymi, które zawierają organizmy genetycznie modyfikowane. Pomysł na to, aby modyfikować organizm zamiast zostawić go w formie w jakiej stworzyła go natura, jest po prostu błędny.

Na pewno miło byłoby żyć w świecie, w którym zachowane byłyby stare systemy i procedury, stare nasiona, tak, że moglibyśmy mieć różne źródła żywności i nie musielibyśmy polegać na wielkich korporacjach, które muszą posiadać i kontrolować nasiona w celu umożliwienia sprzedaży chemikaliów. Nie chodzi o produkcję żywności, która jest już dawno utracona. Chodzi przede wszystkim o zyski.

Na szczęście konopia, nie tylko jako roślina nie potrzebuje ciężkich ilości chemikaliów, ale także sama spełnia część ich funkcji. Nie ma potrzeby stosowania przy jej uprawie herbicydów w celu zabijania chwastów, które rosną, gdy roślina kiełkuje ograniczając jej dostęp do światła. Konopie rosną tak szybko, że uniemożliwiają czemukolwiek innemu wyrośnięcie przed nimi. Nie ma również potrzeby stosowania pestycydów, w celu zabicia robaków, które szkodzą konopi, ponieważ roślina produkuje swoje własne pestycydy w formie kannabinolu (THC, CBD, CBN).

A więc – tak, konopia jest wolna od GMO. W rzeczywistości, konopia jest jedną z najstarszych uprawianych roślin. Możesz zatem jeść i cieszyć się nią wiedząc, że jest naprawdę doskonała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Czy Konopia Jest Wolna od GMO?”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.