Badanie: Uprawa Konopi Szkodzi Środowisku

Nielegalni plantatorzy konopi szkodzą środowisku w Kalifornii. Według nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu w Kalifornii, Berkley, rolnicy uprawiający konopie zatruwają lokalne łańcuchy żywnościowe i rozrzutnie wykorzystują rezerwy wody.

liscie-zielone-na-zdjeciu

Wina nie spada na legalnych plantatorów uprawiających marihuanę zgodnie z prawem; zamiast tego, szkody ekologiczne są wyrządzane przez rolników, którzy ukradkiem uprawiają konopie w parkach i niemonitorowanych własnościach wiejskich – zazwyczaj w odległych zalesionych wododziałach.

Naukowcy dzięki monitoringu w Północnej Kalifornii odkryli nielegalną uprawę rosnącą przy użyciu sieci rur i węży podłączonych do syfonu wody ze strumieni już uszczuplonych przez panującą suszę.

Na domiar kradzieży zostaje tam naprawdę niewiele wody dla dzikich zwierząt i roślin, rolnicy również zanieczyszczają dzicz pestycydami i trucizną, którą stosują w celu utrzymania gryzoni z dala od swoich roślin. Toksyny zjedzone przez szczury mogą przemieszczać się poprzez łańcuch pokarmowy.

„Szkody środowiskowe powodowane przez nielegalne uprawy marihuany były w dużej mierze ignorowane, ale to pomyłka,” mówi naukowiec Stephanie Carlson, ekolog ryb słodkowodnych i profesor nauk o środowisku.

Carson jest jednym z autorów nowego raportu na temat skutków ekologicznych produkcji marihuany, opublikowanym w czasopiśmie Bioscience.

„Marihuana jest spragnioną wody uprawą, do której często wykorzystuje się rezerwy wód, latem w Kalifornii podczas pory suchej,” mówi Carlson.

Legalizacja medycznej marihuany jedynie zachęciła rolników do nielegalnych upraw.

Co gorsza, naukowcy twierdzą, że najbardziej dotknięte są te działy wodne, które już są niezwykle słabe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Badanie: Uprawa Konopi Szkodzi Środowisku”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.