Marihuana Może Zmniejszać Ryzyko Zespołu Metabolicznego – Badanie

marihuana-waporyzowanie-konopia-thc-cbd-cbd-thc

Wysokie ciśnienie krwi jest jednym z pięciu czynników występujących u osób z zespołem metabolicznym.

Nowe badania sugerują, że marihuana może chronić przed chorobami związanymi z sercem i cukrzycą.

Ponad jedna trzecia amerykańskich dorosłych cierpi z kombinacji czynników ryzyka zdrowia, wraz z zespołem określonym jako metabolicznym.

Czynniki ryzyka – wysokie ciśnienie krwi, nieprawidłowy poziom cholesterolu, wysoki poziom cukru we krwi, a także szerszy obwód tali – są często wczesnymi objawami ostrzegawczymi chorób serca i cukrzycy.

Co ciekawe, nowe odkrycia sugerują, że ludzie, którzy stosują marihuanę regularnie mają mniejsze prawdopodobieństwo, aby wykazywać oznaki zespołu metabolicznego.

Badanie opublikowane w zeszłym miesiącu, obejmuje ponad 1800 dorosłych, którzy wzięli udział w drugim australijskim badaniu krajowym.

„Uczestnicy, którzy zgłosili się do badania i palili konopie w ciągu ostatnich 12 miesięcy wykazywali znacznie mniejsze prawdopodobieństwo od nie-użytkowników marihuany skłonności do zespołu metabolicznego,” napisali autorzy badania.

Interesujące jest, że ochronny efekt wydaje się być większy u użytkowników palących regularnie niż u osób, które stosują marihuanę sporadycznie.

„Wiadomo, że THC przechowywane jest w komórkach tłuszczowych i może być uwalniane powoli w ciągu kilku dni i tygodni, które mogą wyjaśniać, dlaczego konopia utrzymuje tak długi efekt terapeutyczny,” dodają autorzy.

Mimo to, wymagane jest więcej badań nad marihuaną i systemem endokannabinoidowym, aby określić jej potencjalną rolę w medycynie i zapobieganiu zespołowi metabolicznemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.