Pochodzenie Nazw OG i Kush

OG i Kush: Skąd wzięły się nazwy tych odmian marihuany?

Zarówno OG, jak i Kush to deskryptory często zawarte w nazwach konopi indyjskich. Nazwa odmiany ma na celu dać wskazówkę dotyczącą przodków, krewnych lub cech charakterystycznych danej odmiany.

OG i Kush to nazwy odmian, które są bardzo popularne na kalifornijskim rynku marihuany medycznej i są zwykle kojarzone ze odmianami o stosunkowo silnym stężeniu THC oraz charakterystycznie silnym i ostrym zapachu. Wysoka moc THC jest prawdopodobnie wynikiem tego, że pokolenia hodowców wybierały silniejsze odmiany do ich rozmnażania.

Charakterystycznie bogate zapachy, które zwykle towarzyszą odmianom OG i Kush, są związane ze szczególną mieszanką terpenów zawartych w tych odmianach. Ta zawartość terpenów sprawia, że wysoki poziom THC jest bardziej tolerowany i przyczynia się do powstania różnych profili zapachowych każdej pojedynczej odmiany marihuany.

Ale czy przy ogromnej ilości OG i Kush istnieją sposoby, aby naprawdę je rozróżnić? Niektórzy badacze marihuany przeanalizowali zestawy eksperymentalne odmiany typu OG i Kush, aby sprawdzić, czy mogą potwierdzić te różnice.

Z takich badań wynika, że odmiany OG mają stosunkowo wyższy poziom niektórych terpenów, takich jak alfa-terpineol, fenchol, limonen, kamfen, terpinolen i linalol. Z kolei próbki Kush charakteryzują się głównie zawartością terpenów: guaiolu, mircenu i alfa-pinenu.

Ale skąd wzięły się ich nazwy?

Nazewnictwo Kush lub OG jest tylko w pewnym stopniu dobrze poznane.

Jeśli chodzi o cechy konkretnej odmiany, niezależnie od nazwy, najlepiej jest porozmawiać o niej z budtenderem. Możliwe, że otrzymasz kilka różnych odpowiedzi na temat pochodzenia nazwy Twojej konkretnej odmiany Kush lub OG. Zebraliśmy niektóre krążące historie na temat tego, skąd wzięły się te nazwy.

Zrozumienie „OG”

Wiele nazw odmian konopi zawiera ten prosty akronim. Obecnie OG może pojawić się w dowolnym miejscu w nazwie odmiany, jednak to, co oznacza OG, wciąż wprawia ludzi w zakłopotanie. Niektórzy twierdzą, że „OG” pochodzi z OverGrown, niegdyś popularnej witryny poświęconej konopiom indyjskim. Inni uważają, że oznacza to „uprawa oceaniczna” i kryje się za tym pewna historia.

Teoria głosi, że hodowca o nazwisku Kush Dawg, który stworzył odmianę San Fernando Valley, otrzymał od klienta w lokalnym barze w Północnej Kalifornii „niesamowitą trawkę”. Zgodził się, a kiedy poczuł zapach kwiatu, zdał sobie sprawę, że to zapach odmiany, którą sam wymyślił. Nieznajomy w barze opisał tę odmianę jako „Mountain Grown”, kiedy Kush Dawg poprawił go, stwierdzając, że w rzeczywistości jest to odmiana „Ocean Grown” lub uprawiana na wybrzeżu Kalifornii.

Inne teorie wskazują na popkulturę i pojawienie się terminu „Oryginalny Gangster”, który rozprzestrzenił się na Zachodnim Wybrzeżu w latach 90. wraz z ruchem hip-hopowym. Niezależnie od tego, odmiany „OG” promują czujność, więc są idealne, gdy wykonujesz czynności wymagające więcej energii. Typowe odmiany to Fire OG, Larry OG, Tahoe OG i True OG.

Często nazwy odmian konopi indyjskich po prostu łączą dwa różne rodzaje marihuany, tworząc ostateczny pseudonim hybrydowy. Na przykład połączenie Blueberry i NYC Diesel daje nam „Blue Diesel”. Z tej samej strony Lemon Skunk i Super Silver Haze łączą siły, aby stworzyć „Super Lemon Haze”.

Skąd się więc wzięły te nazwy marihuany?

Odpowiedź jest krótka: to zależy, bo z pewnością istnieją trendy, ale nie ma tutaj sztywnych zasad!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.