Zrozumienie Cykli Świetlnych Marihuany

Jeśli uprawiasz konopie indyjskie w pomieszczeniu, wiele usłyszysz o cyklach świetlnych. Czym one są?

Cykle świetlne marihuany odnoszą się do tego, ile godzin światła otrzymuje roślina. Różne cykle świetlne powodują różne etapy wzrostu.

Zanim wyjaśnimy, dlaczego cykle świetlne są takie, jakie są, oto kilka faktów. Kiełkujące nasiona nie potrzebują światła. Sadzonki i rośliny wegetatywne mogą uzyskać 16-24 godziny światła, rośliny w fazie kwitnienia nie powinny mieć więcej niż 12 godzin. Główne różnice w świetle występują pomiędzy fazą wegetatywną a fazą kwitnienia.

Zależy to od tego, czy używasz nasion feminizowanych, czyli roślin fotoperiodycznych, czy nasion automatycznie kwitnących.

Czym są odmiany fotoperiodyczne?

Marihuana jest naturalnie rośliną fotoperiodyczną. Zakwita tylko wtedy, gdy panuje przez pewien czas ciągła ciemność. Marihuana to zwolenniczka małej ilości światła. Oznacza to, że potrzebuje ponad 12 godzin nieprzerwanej ciemności, aby uformować kwiaty. Inne rośliny tej odmiany to chryzantemy, poinsecje i inne kwiaty wiosenne i jesienne.

Jednak wielu hodowców wybiera automatycznie kwitnące odmiany marihuany. Czym one dokładnie są? Jest to marihuana skrzyżowana z konopiami, które zaczną kwitnąć ze względu na swój harmonogram genetyczny i na które światło nie ma wpływu. Są szybsze i łatwiejsze w uprawie. Większość hodowców uprawiających w pomieszczeniach zamkniętych lubi, że te odmiany są mniejsze i szybsze.

Cykl świetlny kiełkowania i sadzonek

Na etapie kiełkowania, rośliny nie potrzebują światła. Lubią wilgoć i ciepło, dlatego większość ludzi bierze mokry ręcznik papierowy i wystawia nasiona na słońce. Ale jeśli jest środek zimy, możesz umieścić go w pobliżu grzejnika, nie ma problemu. Nasiona marihuany nie potrzebują światła.

Kiedy zaczniesz widzieć pierwsze małe proto-liście, nadchodzi czas, gdy roślina zaczyna potrzebować światło. Jeśli chodzi o cykl świetlny, nie ma dużej różnicy między fazą sadzonek a fazą wegetatywną. Prawdziwa różnica między tymi etapami polega na składnikach odżywczych, roślina wegetacyjna będzie potrzebować znacznie więcej azotu niż twoja sadzonka. Ale jeśli chodzi o światło, traktuj ją jak wegetatywną roślinę marihuany i daj jej ponad 12 godzin światła.

Wegetatywny cykl światła

To drugi etap wzrostu. Rośliny marihuany w fazie wegetatywnej potrzebują ponad 12 godzin światła. Optymalny cykl świetlny dla fazy wegetatywnej to 18 godzin światła i 6 godzin przerwy. Można jednak zapewnić im 24 godziny światła, większość ludzi jednak tego nie robi. Jest kilka powodów. Po pierwsze, prąd kosztuje. Po prostu bardziej opłacalne jest wyłączanie świateł na 6 godzin dziennie. Drugim powodem jest to, że oldschoolowe, wysokoprężne lampy sodowe generują dużo ciepła. Jeśli ich nie wyłączysz, pomieszczenie do uprawy może się przegrzać.

Cykl świetny dla etapu wegetatywnego

To powiedziawszy, w przypadku rośliny wegetatywnej tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak „za dużo światła”. 24-godzinne światło sprzyja szybszemu wzrostowi wegetatywnemu. Jeśli chcesz skrócić tę fazę wzrostu, możesz preferować 24-godzinny cykl światła marihuany w fazie wegetatywnej. Pomoże to szybciej przejść do fazy kwitnienia.

Widmo i intensywność

Aby móc wyobrazić sobie o czym będziemy mówić, pomyśl o naturalnym źródle światła roślin marihuany: słońcu.

Słońce daje światło o pełnym spektrum, które jest bardziej niebieskie, gdy znajduje się bezpośrednio nad głową, i bardziej czerwone, gdy jest ustawione pod kątem. Zatem późne lato i jesień mają więcej czerwonego światła, a środek lata – więcej niebieskiego. Teraz po prostu nie da się umieścić słońca w świetle. Rekompensujemy różnicę, dostosowując długości fal w różnych fazach wzrostu. Kiełkujące nasiona marihuany nie potrzebują światła, ale szczególnie unikaj koloru niebieskiego. Może to zapobiec kiełkowaniu. Daj sadzonkom i roślinom konopi indyjskich preferujących więcej niebieskiego światła w zakresie od 400 do 500 nm. Niebieskie światło pobudza produkcję chlorofilu, którego używa do tworzenia gałęzi i liści. Lampy LED zazwyczaj mają możliwość regulacji widma światła. Jeśli używasz żarówek, wybierz wysokoprężną lampę sodową, ma ona więcej koloru niebieskiego.

Jeśli chodzi o intensywność światła do uprawy, istnieje coś takiego jak za dużo światła. Miarą światła jest gęstość strumienia fotosyntetycznego fotonu (PPFD). Idealny PPFD dla wegetatywnej części cyklu życia wynosi 300-600 µmol/m²/s.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.